Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ideiglenes befogadás probléma?

Ideiglenes befogadás probléma?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék befogadni egy cicát ideiglenesen. Sajnálom őket nagyon. Azonban albérletben lakom, ahová elvileg nem lehet kisállatot hozni. Mennyi az esélye, hogy lebukom a tulaj előtt? Mert elvileg szerződést kell kötni, stb. A tulaj kb sose jár ide
2023. márc. 6. 22:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt senki nem tudja neked megmondani. Eleg egy szomszed mondjuk, aki meglatja hogy mittudomen,viszed haza magaddal a macskaalmot, aztan bekop.


De azt tudnod kell, hogy oriasi pofatlansagra keszulsz. En speciel nem veletlenul nem adom ki a lakasom allatosoknak, pedig nekem is van macskam meg kutyam is.

De egyszer ezzel iszonyatosan megszivtam, ugyhogy soha tobbet.


Azt gondolom, hogy nyilt lapokkal kene jatszani. Kerdezd meg, hatha megengedi. Ha nem, akkor nem. Max keresel egy allatbarat lakast, ha annyira akarod.

2023. márc. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem inkább ne tedd, a macskának se lenne jó, ha elkezdene hozzád kötődni, majd ki kellene hajítanod egy hónap múlva. Tisztában vagyok vele hogy más is csinál ideiglenes örökbefogadást, de nem hiszem hogy ez egy jó módszer. Esetleg egy idős állatnál, akinek szeretnéd megszépíteni az utolsó heteit, mert beteg vagy valami. Szerintem inkább várj, amíg lesz lehetőséged véglegesen örökbefogadni.Viszont nagyon örülök hogy vannak még emberek akik nem a tenyésztőtől rohannak, hanem gondolnak menhelyen állatokra is.
2023. márc. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Sok olyan hely van, ahol segítenek emberek ideiglenes befogadással, szóval nem hajítaná ki egy hónap múlva, ezek az emberek segítenek a szervezeteknek, hogy elszállásolják az állatokat, hogy ne legyenek utcán a megoldás megtalálásáig #2, már ha így érti a kérdező az ideiglenest.


Szerintem is nyíltan kellene beszélned a tulajjal, hátha hangos lesz az az állat és pl úgy tudja meg hogy a szomszédok jelzik neki még ha nem is jár oda, vagy pedig olyan károkat csinálnak amivel nem is számolnál, pl össze karmolja a bútorokat vagy az ajtót és akkor mindenképpen lebuknál egyszer.

2023. márc. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősömnél anno a macskája úgy karcolta a tapétás falat, hogy az lejött. De a bejárati ajtó is javíthatatlan karmolások áldozata lett.


Ez az egyik, hogy nem tudod, mit fog tenni a macska.


Az a másik, hogy ha nem a saját lakásodban élsz, hanem bérled, és egyértelműen nem lehet ott állatot tartani, akkor te ne vigyél más lakásába ideigenesen állatot. Nem az utcán találtad, hogy meggyógyítod aztán megy vissza vagy elajándékozod. Nem pár napról van szó, már ha előbb valahogy le nem buksz és ki nem penderít a tulaj.

2023. márc. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne kockáztass!
2023. márc. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlenül nem engedik az állatokat a főbérlők. Amúgy ha ritkán is jár, attól még fel lehet hívni, de több mint valószínű, hogy nem-et mond. Barátnőmnek 2 cicája van. Takarít, meg az almot is napi 2x kiszedi, de állatszag van nála.
2023. márc. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne tedd szerintem se te se a macska nem járna jól.
2023. márc. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
33%

Én is azt mondom, hogy nem jó, ha megszeged titokban a szabályt, és vannak állatbarát albérletek. Van ilyen csoport a facebookon látom gyakran vannak hirdetések rajta.

De amit el tudok képzelni mégis. Nekünk van egy cicánk, évente kétszer el szoktunk utazni három hétre én nem találom sem a cicahotelt, se azt hogy valaki feljár etetni jó megoldásnak, elvinni sem tudjuk. Szóval ezekre az időszakokra, megszoktattunk neki egy amolyan "második otthon" helyet. Egy ismerősnél van, évente kétszer egy-egy hosszabb időszakot.

Én feltételezem, hogy más is lehet ilyen helyzetben, ha találnál valakit és akkor így néha cicázhatnál.

2023. márc. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom mikor szoknak le arról az albérlők, hogy hotelszobának tekintik a lakást, a tulajdonost meg valami vérszívónak, aki csak úgy szedi a pénzt.


Az a lakás valakinek a tulajdona, bizonyos feltételekkel használhatod.


Ne akard kijátszani a tulajdonost, kérdezd meg, ha nemet mond keress olyan albérletet, ahol lehet állatot tartani.

2023. márc. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%

Ha szervezetnek akarsz segíteni azzal, hogy ideiglenes befogadó lennél, azt már buktad is.

Albérletbe csak akkor adnak ki állatot, ha a tulaj aláír egy beleegyező nyilatkozatot.

2023. márc. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!