Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg úgy jó, ha 1x szül a...

Tényleg úgy jó, ha 1x szül a macska és utána kerül ivartalanításra?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm azt mondta nekem, hogy nem egészséges ivartalanítani a lány macskát, úgy hogy 1x nem szül az életében.

Ők kint tartják nappal a macskát, hogy essen teherbe, nevelje fel a piciket és csak utána akarják vinni ivartalanítani.

Egyébként éjjelre mindig bezárják a garázsba, hogy ne essen baja neki. Tehát szeretik szerintem a macskát.

De ilyen elméletről sose hallottam még.

Miért jó ha szül egyszer a macska és kiscicakat nevel ?



2023. márc. 10. 10:33
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
97%

A gugli azt írja, hogy érdemes megvárni még a macska ivaréretté válik, majd ezután megejteni az ivartalanítást.

Szerintem nem szükséges szülnie előtte.

2023. márc. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Metionin ***** válasza:
93%
Dehogy, ez valami hülye régi felfogás, mint az, hogy az ivartalanított macska nem vadászik. Jobb neki, ha nem szül, mégis minek szenvedtetni és felesleges szaporulatot gyártani? Mi lenne abban egészséges? Jön a tavasz, a kukák meg a bokrok tele lesznek kidobott kölykökkel, nem kell belőlük több.
2023. márc. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
26%
Én úgy tudom, hogy tovább élnek azok a nőstény macskák. De szerintem is elég az ivarérett korát megvárni, nem kell feltétlenül egy alom kiscica :)
2023. márc. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
96%

Csak tévhit.

Bocs a szőrszálhasogatásért, de a macska nem szül, hanem fial, nem teherbe esik, hanem vemhes lesz.

2023. márc. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
97%
#3: Az én nőstény macskám már 15 éves, nem fialt és ivartalanítva van.
2023. márc. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Az ismerősödnek nincs igaza. Érdemes megvárni, amíg az állat elég nagy lesz a műtéthez (hogy az altatás a lehető legkisebb rizikóval járjon), ez többnyire azzal jár, hogy eléri az ivarérettséget. Továbbá tüzelés alatt nem szívesen operálnak, mert a belső nemi szervek ilyenkor vérbővé válnak. Ennyi. Nem kell a szerencsétlen macskának szaporodnia ahhoz, hogy biztonságosan ivartalanítható legyen.
2023. márc. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Andizsuzsi ***** válasza:
86%
2 nőstény kutyám és egy nőstény macskám van. Mindhárman az első ivarzás előtt lettek ivartalanítva.
2023. márc. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
86%
Mivel a párzáskor rengeteg akár halálos betegséget is elkaphat, igy eleve jó nagy hülyeség ez a egyszer szüljön dolog.
2023. márc. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
77%

Ez egy megalapozatlan tévhit. Nem kell ellenie egyszer sem, sőt.

Szomorú, hogy néhány állatorvos is osztja még ezt a tévhitet amúgy...

Egyébként annyit hozzátennék, hogy a kint tartott macska, meg az "este becsukják a garázsba" nem szeretet. Aki szereti az állatát az nem csukja ki és főleg nem hagyja, hogy kóricáljon. A nagyanyját vagy a gyerekét sem csapja ki az ember, és attól, hogy estére beengednéd a garászba, még nem szereted jobban.

2023. márc. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy régi tévhit. De amúgy gondolkodj egy kicsit. Az első alkalommal, mikor a macska ellik (fial, vagy "szül"), születik mondjuk 4 kiscica, de több is lehet. Fele nőstény, átlagosan számoljunk 2-vel. Nade akkor azoknál is megvárjuk az első ellést, akkor újabb 4 nőstény cicával számolhatunk, a kiskandúrokról nem is beszélve. Majd 8, 16, 32, pár év alatt többezer macskáig jutunk, és csak egyre több lesz.
2023. márc. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!