Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáknak tényleg árt a...

A macskáknak tényleg árt a hagyma vagy nem?

Figyelt kérdés

Azt olvasni MINDENHOL a neten, hogy vérszegénységet okozhat nekik már nagyon KIS mennyiség, ebből mi igaz?

Felhivtam a dokit pont az ellenkezőjet mondta, azt hogy még egészséges is a macskáknak a hagyma főleg a fokhagyma és a macska tudja mikor kell abbahagynia az evést belőle mert okos állat.

Most akkor mivan?

A lényeg, hogy megevett egy fél tortillát amiben egész sok fokhagyma volt bele apritva..

Szerintetek lesz tőle valami baja?



2023. márc. 21. 09:22
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Bocsánat, sajnos érdemben nem tudok válaszolni, de nem tudom szó nélkül hagyni hogy megevett egy fél tortillát! 😆

Becsüld meg ezt a macskát, a miénk olyan finnyás, válogatós egy dög...

2023. márc. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 Oh, Ő bármilyen emberi ételt képes lenne megenni, ha hagynám neki..😅😊
2023. márc. 21. 09:36
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Hat nem tom, erdekeset mond az orvos. Azzal mondjuk erosen vitatkoznek, hogy tudja, hogy mikor kell abbahagyni az evest, mert okos allat..aha. Akkor nem lenne ennyi megmergezett kinti macska szerintem, na mindegy.


Nekunk amugy pont azt mondta,hogy a hazikoszt azert nem jo az allatnak, mert a legtobb dolog zsiros, hagymas, az pedig artalmas.


Persze en nem etetem ilyenekkel a macskat, csak anno, amikor orokbefogadtam, az allatorvos felhivta ra a figyelmem 😳

Szoval akkor igy legyen okos az ember.

Na mindegy, en azert inkabb tudatosan nem etetnem hagymaval a macskat :D


Szerintem amugy nem lesz baja, persze figyeld azert :)

2023. márc. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Azt az állatorvost gyorsan el kell felejteni... és lehetőleg soha nem hozzá vinni egy állatot se, mert egy sarlatán.

Igen, a hagymafélék mérgezőek a macskára nézve. Hogy okoz-e bármi gondot, az függ a hagyma fajtájától, mennyiségétől, illetve a macska korától, súlyától és átlagos egészségi állapotától. Egy felnőtt macska, amelyik legalább 4 kg, jó eséllyel nem fog ilyenbe belehalni, és remélhetőleg látható baja sem lesz.

Sajnos azt meg kell említeni, hogy sok ember nem érti, hogy nem csak az káros, ami azonnal öl. Toxinok károsíthatják a májat, a vesét, és ez sokszor nem azonnali reakcióként jelentkezik, hanem idő elteltével, apró tünetekkel indul, aztán májdaganat, sárgaság, veseleállás, stb is lehet az eredménye, attól függ, milyen mérgező anyagot fogyasztott.

Ezt csak azért írom, hogy tudd,attól, hogy most nincs gáz, még később is lehet, és nem tudhatod, hanyadik beleevés lesz végzetes.

Szóval figyeld a macskát, ha nem bágyadt, eszik-iszik ezután is, a viselkedése szokásos, akkor nem lesz gond. Ha bármi szokatlant látsz rajta, állatorvos. (De ne oda, ahol ezt a dilettáns választ adták). Legközelebb meg ne hagyj elől ilyen ételt, ha ilyen bélpoklos jószág. :)

2023. márc. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Fel se merült hogy hagymát adnék a macskának, nem tudom miféle állatorvos ez.
2023. márc. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 ha5ctx ***** válasza:
30%

A barackmag bél is mérgező az embernek, ha túl sokat fogyaszt belőle.

Viszont kis mennyiségben orvosság.

A mértékletesség mindenek felett.

A kutya is kap 2-3 kekszet naponta, pedig sokszorosan hat neki a hízásra. Mégsincs elhízva.

Az embernek sem egészséges a sok erős,(pl a hagyma), de napi egy gerezd fokhagyma ajánlott. Stb stb stb.

Az élethez szerencse is kell, hiába eteted fullos kajákkal a benti cicád, ha felfordul a stressztől stb stb

Az embernél is így van.

Lásd sportolók!

Qrva egészségesen élnek, aztán elviszi egy kis covid.......

2023. márc. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%
#6 nagyon csapongsz, drogozol?
2023. márc. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
82%
6. kutyának keksz, szegény állat
2023. máj. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
8%
Nem tesz neki jót, az biztos, mert alapból nem vegetáriánus a macska.
2023. jún. 16. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!