Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen gyakran cseréltek...

Milyen gyakran cseréltek almot? Kiscicánál többször kell? Normális, ha egy nap 5ször kakil?

Figyelt kérdés
2010. okt. 7. 20:21
 1/6 anonim válasza:

Nem normális , ha 5x kakil egy nap.

Lehet hogy tejet adtál neki? Sok cica a érzékeny a tejcukorra (laktóz). Csak laktózmentes, vagy felére higított tejet adj a cicának.

Az almot érdemesebb tisztítani, mint cserélni. Ha csomósodót veszel, abból a pisi "szigetet" ki tudod emelni, a kakát is ki lehet venni a lapáttal. Így elég pl. hetente cserélni, közben ami elfogyott belőle, azt pótolni kell.

2010. okt. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Első nap kakilt olyan sokat, talán az új hely miatt, ezért 3 nap után kicseréltem az egészet. a kakit ki tudtam venni, de a pisi nagyon sok szemcsén látszódott, ez volt az első alom amit vettem, legközelebb nézek másfajtát.
2010. okt. 7. 20:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Mit adsz neki enni? Az is sokat számít...pl ilyen tescos kajáktól ne is csodálkozz ha sokat jár wc-re :) NEkem 5 hónapo perzsa cicum van és az első napokban elég keveset járt wc-re meg is voltam ilyedve. De ma már 2x végzi a dolgát. Bár én Hill-sel etetem, meg főt csirke hússal. Nem igazán rajong a konzervekért...a záraztápot megeszi, de szerintem sokban számít h mivel etetsz...
2010. okt. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A dobozt már kidobtam, de egy drágább tipus konzerv táp volt, most egy olcsóbbat kapott, majd meglátjuk, de csak az első nap volt, szerintem az új hely miatt, talán...
2010. okt. 7. 20:51
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

A széklet mennyisége függ a táp minőségétől, mennyiségétől az állat korától, de attól is milyen gyors a cica anyagcseréje.

-Minnél jobb minőségű a táp, annál kevesebb a széklet, mivel nagyobb mértékben hasznosul, nomeg a végtermék szaga is jobb lesz.

-A kiscicáknak eleve gyorsabb az emésztésük, mivel fejlődésben vannak, tehát többször is kakilnak. Ugyanakkor az emésztőrendszerük nagyon érzékeny, főleg az első kb 4 hónapban. Ha nagyon sok a széklet, FŐLEG ha híg, világosbarna, vagy szurokfekete, akkor a táppal lehet valami gondd, érdemes jobb minőségre váltani, legalább ideiglenesen. Ha nem javul a helyzet, állatorvoshoz kell vinni. a 6-10 hetes kor különösen kritikus, mivel ilyenkor áll át a szervezet az anyatejről KIZÁRÓLAG szilárd tápra, az emésztőrendszer sokszor fejletlen.


És mit értünk jó minőségű táp alatt? Semmi esetre sem a Whiskast, Darlingot és társaikat. Alapvetően 3 kategóriás száraz-nedves táp létezik .


1,Prémium kategóriás tápok ezekben nincs tartósítószer,színezék és szója,és minden alapvető antioxidáns és vitamin benne van tehát nem kell mellé sem vitamin.

Ezek eleve húsalapú tápok,tehát magasabb a fehérjetartalma(hústartalma)

Sokkal táplálóbb és nagyon kevés kell belőle,egy kifejlett macsinak,márkától függően napi 40-80gramm (konzerv nélkül)


2,Középkategóriás tápok,ezek általában gabonaalapú tápok,de ettől függetlenül van valamennyi hústartalmuk is,de mivel nem olyan sok ezért kell kiegészítésnek,szaftos eledel is,és valamennyi multivitamin,pl Gimpet Multivitan paszta

De szinte ezekből is a 80%-ban nincs szója,színezék s tartósítószer,perse márkafüggő is

Ebből a napi adag márkától függően napi 80-100gramm+konzerv


3,Kommerz tápok,amik gyakorlatilag semmilyen tápértékkel nem rendelkeznek(max 4%hús)a többi szója-színezék,illatanyag és tartósítószer.

Ezek összetétele nagyjából 70%szója,20%gabona,10%tartósító,színezék,nyomelemekben húsdarálék

Ha valaki mégis ezt adja valamiért akkor érdemes venni magas vitamin és hústartalmú konzervet,de lényegesen drágábban fog kijönni anyagilag.


Prémium tápnak számít:

Szárazból:

Royal Canin,Hills,Iams,Eukanuba,Select Gold,Acana,Premier

Konzervből:

Vom Feinstein,Sheba,Premier,Almo Nature,Hills,Miamor,Carny


Középkategóriás tápnak számít:

Szárazból:

Multifit,Happy Cat,Cat Chow,Bioplan

Konzervből:

Multifit,Gourmet,Felix,Bioplan


Kommerznek számít:

Szárazból:Kitekat,Darling,Whiskas,FitFun,és a a többi "xy"gazdaságos

Konzervből:

UGYANEZEK

2010. okt. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes választ :) Már helyrejött a dolog, sparos tápot vettem neki, nedveset és szárazat, és nagyon jó a kaki minősége :D Se nem híg, se nem olyan büdös :D Régebben is olcsó kajákat vettem a régi cicáknak és szép egészségesek voltak tőle, az biztos, hogy a drágábban több a tápérték, most anyagilag ezt engedhetjük meg, kezdő vállalkozás...
2010. okt. 11. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!