Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás után mindenképp...

Ivartalanítás után mindenképp steril tápot kapjon a cica?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 2. 14:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Ha kandur, akkor azt mondjak, hogy igen. De orvost kerdezd errol inkabb, az a biztos.


Nekem nosteny ivartalan cicam van, 12 eves, 11 eve nem ivaros es sima tapot eszik, soha semmi hugyuti baja nem volt meg.

Viszont a fiu cicak hajlamosabbak ugye ilyenekre.

2023. ápr. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Nem fontos. Azért szoktak azt adni nekik, mert az ivartalanok könnyebben híznak és a steril táptól ez nehezebben sikerül. De persze azt is túl lehet tolni.

Nálam a három ivartalan normál felnőtt macska tápot eszik, de csak mert hónapok óta nem kapható sehol a steril változat. Tényleg híztak tőle, így kb a felét kapják az előírt adagnak.

2023. ápr. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Nem 2-es, pont nem ezert! A steril tapokban van valami plusz etrendkiegeszito, ami segit megelozni a hugyuti problemakat, nekem legalabbis az allatorvos igy magyarazta.

Van, amelyik csokkentett kaloriatartalmu, persze, de nem az osszes!


Nyilvan a hizasra a gazdi dolga figyelni, de ha nem eteted agyon a macskat es naponta foglalkozol vele, figyelsz ra, hogy mozogjon, akkor az elhizastol nem kell felni.

2023. ápr. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%

"Nyilvan a hizasra a gazdi dolga figyelni, de ha nem eteted agyon a macskat es naponta foglalkozol vele, figyelsz ra, hogy mozogjon, akkor az elhizastol nem kell felni."

Ezt mondtam én is...

Van értendkiegészítő IS bennük. Meg szőrlabda képződés elleni cucc meg még ki tudja mi. Ettől még kalóriacsökkentettek, EZÉRT hívják őket steril tápknak.

2023. ápr. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4# vagyok

Nem mellesleg jobb fajta tápokban alapból van hugyúti problémákra való kiegészítés, mert nem csak az ivartalanoknál lehet ez probléma.

2023. ápr. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Ha fiú cica akkor nagyobb eséllyel lesz húgyköve, ennek a megelőzésére is jó a steril táp. Nyilván lehet, hogy évekig nem lesz gondja a cicának akkor sem, ha mást kap, de érzékeny cicák esetén jobb figyelni erre
2023. ápr. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
39%

Mik azok a tapok? Mert szerintem sima tapban nincs ilyen.

En purizonnal etetek, az azert nem egy rossz kategoria es nincs benne, viszont a steril tapjaban van ez a DL-nemtommi, ami segit a vizelet ph erteket csokkenteni.

De akkor melyikben van, ami nem steril tap es jo minosegu?

2023. ápr. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én fiúcicám genetikailag vesebeteg, 3 hónaposan lett neki először vesegyulladása, majd 6 hónaposan ismét. Ekkor néztek neki vérképet, kiderült, nem tudja feldolgozni a veséje a több fehérjét.

Emellett baromira "fogyékony" (vagyis a hízékony ellentetje), nagyon könnyen fogy és allergiás a búzára(hasfájás, fülgyulladás, akár 2-3 nap búzatartalmú táptól is már).

Szóval búzamentes, csökkentett fehérje és megnövelt zsírtartalmú tápot kell ennie és az orvos szerint a veseelégtelensége miatt esélyes, hogy a szokásosnál is hajlamosabb lesz húgyúti betegségre is, szóval neki KELL az ilyen vizelet ph csökkentős táp.

2023. ápr. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ivartalan lány cicám van. Én a szokásos tápot és konzervet adom neki nem a sterilt. Az állatorvos sem mondta hogy változtassak az étrendjén.
2023. ápr. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Állatorvosunk mondta, hogy ha nem szükséges nem kell neki steril tápot adni.
2023. ápr. 7. 09:59
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!