Kezdőoldal » Állatok » Macskák » "Normális" az, ha egy(két)...

"Normális" az, ha egy(két) macska annyira fél, hogy ha bent van a lakásban és az ajtón túlról valamit hall, akkor tisztára befeszül, elkezd morogni, remegni, aztán hányni félelmében?

Figyelt kérdés

Úgy értem, lehet, hogy ennyire ideges, félős típus? Vagy pedig mentális betegsége lehet neki, vagy bántva van?

Csak mert az én cicáim gyakorlatilag ajtót nyitnak a postásnak, az egyik meg még a csomagfutárt is körbeudvarolja, a szomszéd cicáival is menne játszani.

Amíg a fő kérdésben említett cicák felújításkor 5 napig nem jöttek le a szekrény tetejéről, se pisilni, se enni-inni, addig az enyémek a mesteremberek kávészünete alatt kipakolták a szerszámos ládát.


Tudom, hogy nem egyformák az állatok, a cicák, de engem megdöbbentett, amikor ezt hallottam. Azt hittem, azért a cicák általában inkább érdeklődőbbek, mint félénkek, főleg egy kiskorától biztonságban, lakásban tartott cica.


2023. ápr. 3. 18:44
 1/6 A kérdező kommentje:
Ami még talán számít, a félősek perzsa jellegűek gazdától, az enyém egyik sima házi, a másik maine coon jellegű, mindkettő 4-5 hetesen utcáról befogadva.
2023. ápr. 3. 18:45
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Egy kiskorától bent tartott macska nem találkozik életében sok emberrel csak a gazdával, rokonokkal akiket ismer, ha egy idegen jön attól fél. Meg természetesen személyiség függő is, vannak barátkozósak és vannak visszahúzódó, zárkózott típusok mint az embereknél.

Az én macskám még engem is csak nehezen engedett közel, kellett egy jó fél-1 év, hogy megtudjam simogatni, pedig sose bántotta senki kölyökkorától nálam volt, az udvaromba született valami kóbor cicától. De azóta hogy nagy nehezen megszokott magától jön hozzám, bújik, doromból, a nevére is hallgat, de amint hallja hogy jött valaki már bújik is el, fúj, morog.

2023. ápr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicám is félős, minden hirtelen zajtól megijed. Szintén lakáscica, néha nyitvahagyom neki egy picit az ajtót kimegy a lépcsőházba a lábtörlőig, de arról már nem mer lelépni és fél percen belül jön is vissza. Hozzánk viszonylag gyakran járnak át barátok, családtagok így az emberektől nem fél. Viszont más macskától igen (egyszer volt fent nálunk macskaszállítóban egy). Kutyáktól sem fél, sőt ő neveli nálunk a kétszer akkora kutyát😂. Nagyon bújós, dorombolós.


Amikor a lakást újítottuk, már nem tudom mi baja lett pontosan, de azt tudom, hogy a stressztől és gyógyszert is kapott rá az állatorvostól (nem nyugtatót vagy ilyesmit).


De őt kb 2,5 hetes korában találták meg az utcára kidobva és utána került hozzám. (Aki megtalálta ő sem bántotta)

Valószínű a megtalálása előtt történt vele valami és azért ilyen.


Nem tudom, a macskák furák. Szerintem amúgy űrlények és egyszer majd leigázzák az emberi népet.

2023. ápr. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem minden macska egyforma.Nekem 2 cicám van, ők kint vannak a kertben és szabadon maszkálhatnak,ha szeretnének.Az egyik alig megy el a kertből kóborolni míg a másik eszik és már megy az útjára is.Az egyik nagyon félős és még én se nagyon tudom simogatni csak egy bizonyos ideig amíg a másik barátságos és mindenkit szeret.Előfordulhat,hogy az ismerősöd cicái is inkább visszahúzódó és félős cicák.
2023. ápr. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap lepisilt és összekarmolt a cicám félelmében, mert felemeltem a fürdőben. Azt hitte fürdés lesz, pedig csak be akartam vinni magammal és így gyorsabb lett volna.. :D Sajnos néha félre értenek hangokat, szagokat! Akihez nem járnak fel gyakran, ott fél az idegentől is a cica! Ha trauma érte, szintén félősebb. Lehet beteg is, persze. De inkább trauma vagy tudatlanság szokott lenni!
2023. ápr. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem.

Akkor ezek szerint inkább pont, hogy az enyémek a furák, pedig azt hittem, hogy a másik cicák azok:D

Vagyis ahogy olvasom, nem ritka az ilyen szintű félősség.

2023. ápr. 4. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!