Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehetne leszoktatni a...

Hogyan lehetne leszoktatni a cicákat a bútor kaparásról,és arról hogy lopják egymástól az ételt? Hogy érjem el,hogy ne rágjanak kábeleket?

Figyelt kérdés

Két macskánk van ,benti cicák. Van egy kaparófájuk, használják azt is,de sajnos a bútorokat is. Illetve már bőr táska,és egy papucs is áldozatul esett a kaparásnak,plusz egy tablet tok. Ha rájuk van szólva, többnyire abba hagyják,de máskor ugyan úgy csinálják.


Az ételt a feltehetőleg idősebb macska lopja a fiatalabbtól,az egyikük 2 a másikuk feltehetően 1 éves,mind a ketten kandúrok. Ha ott vagyok végig,akkor nem zavarja el az idősebb a kisebbet,de ha csak megfordulok, látom hogy már a kisebb ételét eszi. Miért csinálja ezt,mit tehetek ellene? Mindig nem tudok ott lenni végig,és a külön helység sem válik be,csak ha be csukom egyiküket. Ezt nem szívesen tenném, mert mindig félek hogy elfelejtem akit bezártam.

Napi kétszer kapnak nedves tápot , a száraz egésznap kint van .


Amióta ketten vannak,azóta előfordult többször hogy kábeleket rágnak. Ez a fiatalabb macska dilije volt,és a nagy is megtanulta tőle. Kábel védő sínekre gondoltam kezdetben,hogy el legyenek rejtve,de attól tartok hogy ez a felületi kezelés nem megoldás. Mert a telefon töltőket és a hosszabbítókat nem tudom sínbe tenni. A kisebb gond hogyha új kábeleket kell szerezni,a nagyobb hogy ezek feszültség alatt vannak ,és nem akarjuk hogy bajuk essen.


Előre is köszönök minden hasznos tanácsot ami segíthet!



2023. ápr. 3. 23:20
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Csak a kábelrágásra tudok. Van lötty amivel be kell fujni azokat a dolgokat amiket meg akarsz védeni tölük. Csaknem minden állatkereskedésben megvásárolhato (nem mindegyik jo igazán. Ki kell probálni.)
2023. ápr. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Van olyan etető ami a macska chipjére nyílik ki amikor odamegy és zár le ha otthagyja, tehát csak ő tud enni belőle. Nem olcsó sajna...
2023. ápr. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
A bútorkaparáshoz annyi tapasztalatom van, hogy volt egy cicánk, kinti-benti macska. Amikor ifjan hozzánk került, akkor lelkesen kapargatta a bútorokat, mi meg nevelési célzattal olyankor kib@sztuk a csába. Okos állat volt, pár nap alatt rájött az összefüggésre, onnantól kezdve mindig, ha ki akart menni, megtépte valamelyik bútort. 10 év alatt nem tudtuk erről leszoktatni.
2023. ápr. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Az is lehet, hogy vágni kellene a karmukból. Általában azt szokták mondani, hogy nem kell, sőt nem szabad vágni a macskák karmát, de benti cicáknál előfordul, hogy egyszerűen nem tudják megfelelően koptatni, ilyenkor szabad és érdemes vágni belőle, állatorvossal célszerű konzultálni róla.
2023. ápr. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%

A leírtakból azt gyanítom, hogy nem nevelitek elég erélyesen őket, és rossz szokások be tudtak rögződni.

A kábleknél pedig első körben annyit tudsz csinálni, hogy semmit nem hagysz elérhető helyen. Telefont olyan helyen töltöd, ahol nem érheti el, többire kábelvédő. Ha csak a kábel közelébe megy (pl szagolgatni), már erélyesen rá kell szólni.

A tablet tok kaparását elképzelni sem tudom, hogy sikerült... Szőnyegre/kanapé oldalára lehet kapni felragasztható, vékony plexi lapot, amit nem tudnak kaparni. Nem annyira komfortos megoldás, de le tudja szoktatni a macskát róla. Az erélyes tiltás itt sem maradhat el viszont. És egyet értek a négyes válaszolóval, karomvágás szükséges. Benti macskáknál ez alap. Nem kell nagyon megvágni és érdemes ránézni neten a tanácsokra (helyes szög, meddig vágd, stb.), de alapvetően azért kaparnak, hogy lejöjjön az elhalt, leválni szándékozó körömlemez. Ha rendszeresen karban van tartva, akkor nem fog ekkora késztetést érezni erre.

A kajával kapcsolatban azt tudom mondani, hogy ez van. Nagyon sok felől hallottam ilyen panaszt már, de általában az a szakvélemény, hogy hagyni kell. Ha a fiatalabbnak nem tetszik, hogy az idősebb beleeszik a kajájába, akkor nem fogja hagyni.

2023. ápr. 4. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Napi kétszer nedvessel tömni eleve felesleges benti macskákat, bőven elég az egy, de nem is feltétlen kell mindennap kapniuk. A száraznak sem kell korlátlanul hozzáférhetőnek lennie, ha az egyik ennyire bélpoklos. Macerás, de etesd őket külön napi 2-3 alkalommal.

Amúgy van nekik kaparófájuk, elég terük, játékuk és foglalkozol velük rendszeresen? A felnőttkori folyamatos rombolás tipikusan az unalom jele, nincsenek lefárasztva.

Az elérhető kábeleket mindenesetre kihúznám és kipróbálnám azt a sprayt is, amit ajánlottak. A citrom illatát sem szeretik egyébként a macskák, na persze nem azt mondom, hogy egy fél citromot rohassz minden sarokban ezentúl.

2023. ápr. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! A sprayt mindenképp kipróbáljuk majd. Úgy mondták nekünk hogy napi 2x szükséges a nedves eledel. A citrom illatával nincs semmi baja a cicáknak amúgy, legalábbis akik velünk élnek. De ezt a tippet is köszönöm! Neveljük őket ,de nyilván nem bántjuk őket ha rosszat csinálnak. Hanem rájuk van szólva kicsit szigorúbban,max nekik van dobva egy párna. A kaparással kapcsolatban azt olvastam,a territoriális viselkedés része.

Van kaparófájuk,egy olyan közép magas változat,talán 110cm-es lehet. Helyük is biztosan van elég,egy nagyobb lakásunk van. Játszani is szoktunk természetesen velük, illetve ha simit igényelnek bármikor,akkor velük van foglalkozva. Amióta ketten vannak, azóta inkább ők ketten játszanak és nem annyira vevők a velünk való játékra. Több órát szoktak együtt játszani egy nap. Azon gondolkodtam,hogy lehetséges hogy kellene még egy kaparófa? Mert amelyik szobában van ,ott már nem bántja egyikük sem a bútorokat,bár ezt is idő volt mind a kettejüknek megtanulni

Még egyszerűbb köszi minden javaslatot🤗

2023. ápr. 6. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!