Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudnám igazán jól lefáras...

Hogy tudnám igazán jól lefárasztani a cicámat?

Figyelt kérdés

Érzem, hogy hamarosan ránk rúgja az ajtót a Duracell, és elkobozzák a macsekot reklámarcnak - a nyúl mehet a levesbe. A jószág meg majd éli az életét macskamenta és dögös cicababák társaságában (utóbbinál azért rázná parányi kis öklét, amiért ivartalanítottuk), és majd felénk se néz. Hát még mit nem.


Viccet félre, értem én, hogy 10 hónaposan még csordultig vannak energiával, de ez már túlzás :D Azt vettem észre, hogy minél többet fárasztom, annál energikusabb lesz. Ez főleg éjjel és hajnalban jön ki - mivel szürkületi állat - de örülnék, ha nem azt kellene hallgatnom alvás helyett, hogy ő kint alkot :D


Tegnap cicamanikűr volt a program, amit én kétemberes feladatnak ítéltem meg (pláne mivel először csináltuk). Amint hazaértem, elkezdtem játszani a cicával (lézer, cicapeca, labda...) hogy ha majd hazajön a párom, akkor kevesebbet kelljen küszködni. Ez olyan 40 perc, többnyire intenzív játékot jelentett.


Később ismét játszottunk egy csomót, mert igényelte, este meg még egy fél óráig dobáltam neki a gubicsát (van egy bája, ahogy a macska driftel a parkettán), és a vége fele már folyton felborult két dobás között - elnyúlt az oldalán. Úgy véltem, hogy végre kifáradt.


Utána ágyba bújtunk, hogy megnézzünk egy részt a sorozatunkból. Reméltem, hogy a cica is csatlakozik, mert sokszor szokott. Fenéket, kint basztatta a pecáját, szóval kénytelen voltam az ágyban is pecázni vele :D

Ott is ugrált rendesen a "csaliért".


Mindezek után reggel arra ébredtem, hogy beletolta az arcát az enyémbe. Fél órával az ébresztőórám előtt. (Pontosan tudja, mikor csörög, máskor órát lehetne állítani utána) Amikor egy kedves "bazdmegcica, haggyámá" köszöntéssel visszabújtam a takaróm alá, akkor meg ott pattogott a matracon, mint egy gumilabda.


Örülök, hogy milyen kis életvidám és aktív cica, de jobban örülnék, ha ezt az energiáját le tudnánk vezetni, hogy néha aludjon is :D

A héten kap egy hámot, hogy nagyobb mozgástere legyen, addig mit tudnék csinálni? Ennél többet nem hinném, hogy tudok vele játszani.


2023. ápr. 5. 07:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél neki kaparófát. A hám és a séta nagyon jó ötlet.
2023. ápr. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
Csukd be az ajtód mikor alszol.
2023. ápr. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Hiába csukom be, ha nem is énekel és kapar, attól még sajnos tombolni fog odakint. Hiába pakolunk el, a múltkor is kiszedett valahogy egy poharat a csapból.

2023. ápr. 5. 08:10
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A hám az jó ötlet,mert akkor más ingerek is érik ezért is fárad el jobban.Esetleg még olyan játékok is segítenek a fárasztásában amivel egyedül is tud játszani.Nekünk a pingpong labdát nagyon szereti a cica és viszonylag sokáig élvezi is a játékot vele.
2023. ápr. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!