Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemetjuhasznak elegendo napi...

Nemetjuhasznak elegendo napi 2 ora seta es 1 ora labdazas? Elegge lefarasztja? Persze tanitanam is mindenfele dologra.

Figyelt kérdés
Sajnos nincsudvaunk, de a barAtom hozott nekem egy teljesen fekete nemetjuhasz kiskutyat karacsonyra. Azt mondta, a szaporito ki akarta rakni a menhely ele, mert nem kellett senkinek, mert nem volt benne sarga.
2022. dec. 26. 12:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

A német juhászok nagyon energikusak, főleg az életük első 3-4 évében. Ez általában a keverékeire is vonatkozik, szóval ha a kiskutyád nem teljesen az, ilyen szempontból nem érdekes.


Napi 3 óra általában elég nekik. Legyen benne jó sok játék más fiatal kutyákkal. A labdázásra úgy rá tudnak cuppanni, mint drogos a heroinra, szóval az úgy tűnhet, hogy még egy nap után sem elég nekik. Valójában az.


Sokkal gyorsabban fog tanulni, ha van a közelében egy már kiképzett, idősebb kutya (mentor), és vele együtt gyakoroljátok pl. az alaki parancsokat (ül, fekszik, lábhoz). Ezért jó a kutyaiskola.


Sok sikert a kutyushoz, ha tényleg mindent beleadsz, egy életre hűséges társad lesz!

2022. dec. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Koszonom, mar most imadom
2022. dec. 26. 13:49
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Igazából a mennyiség helyett a minőség sokkal fontosabb. Inkább az agyi fárasztásra figyelj.
2022. dec. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Neked is koszonom.

Megveszem majd azt a 101 kutyatrukk konyvet, abbol tanitom majd mindenfelere.

Igazabol azert kerdeztem, hogy eleg e, mert ismerek nagyon elfogult nemetjuhasz gazdit, aki szerint a nemetjuhasz csak akkor van jol tartva, ha kutyasuliban kepzed, munkavizsgakra viszed es napi 6 orat foglalkozol vele aktivan: futni viszed, 30 kmes turara meg folyamatosan kepzed napi tobb orat. De en nem tervezem ilyen nagyon komolyan kikepezni, inkabb a jatekon lenne a hangsuly, foleg jatekkal farasztanam es jatekosan tanitanam trukkokre, szoval csak amolyan pajtasom lenne, nem a katonam.

2022. dec. 26. 17:00
 5/17 anonim ***** válasza:
56%

Jó, hát én meg ismerek olyat, aki szerint 5 km futás, az csak bemelegítés, és ő bezzeg utána kétszáz kilókat emel, meg ötezer fekvőtámaszt nyom, meg a tizenötször Holdig ugrik... csak azt nem tudta megmagyarázni, miért van akkora sörhasa, hogy nem fér be a kocsmába. :D


A német juhász is ugyanolyan kutya, mint a többi, nem ő az egyetlen energikus fajta. Ez a kutyaiskola-sznobéria a kilencvenes években dívott nagyon, akkoriban képzelte be magának minden gyökér, hogy az ő kutyája már K-1-es.

2022. dec. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Koszonom, en is igy gondolom.

A baratom hozott a kiskutya melle nehany dolgot (poraz, nyakorv, labda, gumicsont, etetotal, 6 doboz pedigree junior konzervet es 3kg szaraz pedigreet).

Elso nekifutasra most nem tudok mast venni, de en hallottam, hogy a pedigree tap nem igazan jo minosegu.

Szetneztem a zoopluson es a concept for life large juniort neztem ki neki, jo lesz?

[link]

2022. dec. 26. 17:31
 7/17 anonim ***** válasza:
16%
Nagyjából mindegy, milyen granulált vágóhídi hulladékkal eteted a jószágot...
2022. dec. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
22%
Nem akarlak elkeseriteni, mindent le fog rombolni a lakasban. Nekem 1000 nm en van kint ,de mindent tonrketesz, szetrag es 2 m es godrot as. Nem hiszem, hogy egy darabig rendben lesz a lakasod. Majd ha oreg lesz esetleg. Ugatos, ragos, csaholos. :))
2022. dec. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
8 nekem a németjuhászom pl abszolút nem csinál semmi olyat 1 éves kora óta (most 2).🤷🏻‍♀️
2022. dec. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
8-as, nem husky, német juhász. Nem fog lerombolni semmit, hacsak el nem kapatják. A te kutyád valószínűleg idegbeteg, beltenyésztett egyed. Azok szoktak megőrülni és mindent szétszedni, meg a verebeket kergetni.
2022. dec. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!