Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meddig játék és mikortól...

Meddig játék és mikortól számít agressziónak a macska viselkedése?

Figyelt kérdés

Elég játékos, 10 hónapos, 2 hete ivartalanított kandurrol van szo. Neha ugy erzem, hogy mar nem játék, amit csinál. Állandóan sebes es véres a kezem főként, random is csakúgy belém harap, néha pedig le sem tudom szedni magamról, rendesen rágcsál, ami nagyon para:D ha közbe avatkozom es nem hagyom,konkretan fújtat "duheben".

Nem volt még macskam, igy sok tapasztalatom nincs,szóval ez normalis?


2023. ápr. 8. 06:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt lehagytam, hogy fizikailag teljesen egészséges, szóval nem betegség/fajdalom miatt csinalja. Nagyon pici volt, amikor talaltam, epphogy valasztos korban lehetett, azota ilyen. Akkor nyilván nem volt zavaro, de nem sokaig hagytam a tamados jatszadozast, ennek ellenere ugyanugy muveli.
2023. ápr. 8. 06:09
 2/5 anonim ***** válasza:
26%

"Musica e Poesia son due sarelle."

Valami miatt nehéz ezeket szétválasztani.

2023. ápr. 8. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell tanítani, hogy meddig mehet el. Nálunk a "két ujjas pofon" volt a jel, ha túlzásba vitte a játékot. Nem fáj, de megérti, hogy olyat csinál.
2023. ápr. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A játék és az agresszió nem feltétlenül két külön dolog, hanem egy skála.

A macskád durván játszik. Nagyon rossz ötlet volt megvárni ezt a kort ezzel a problémával, mert sokkal nehezebb lesz így már leszoktatni róla...

Ne hagyd neki, hogy durvuljon. Nem megengedhető, hogy véresre karmoljon vagy harapjon!

Amit tehetsz:

1. Ha átlépi a normális játék kereteit (értsd: megsebez, vagy olyat csinál, amivel megsebezHET), azonnal hagyd faképnél, ne játssz vele tovább. Jó negyed órán át ignoráld a közeledését, de akár kiteheted a helyiségből is (pl a nappaliból a folyosóra). Ha letelt a kb 15bperc, visszaengedhet, legyél vele normális, mint előtte. Ha megint durvul, ismételd.

2. Agresszív játékból zökkentsd ki. Erre nincs totál bevett módszer, macskafüggő. Van, amelyik nem szereti a tapsolás hangját, van, amelyiket ki lehet zökkenteni zörgéssel. Nekünk az vált be, hogy az arcába fújtam (nem macskásan, csak a levegőt). Ilyenkor elenged, te pedig otthagyod, ahogy az első pontban leírtam.

(Nagyon durva esetben lehet vízzel fröcskölni, vízzel lefújni, de ezt tényleg csak akkor, ha semmi sem működik, mert ez már elég offenzív ahhoz, hogy rontson a macska hozzád fűződő bizalmán)

Amit fontos betartani: következetesség. Nem lesz egyszerű menet, mert ez a viselkedés neki berögzült, hiszen elfogadott volt. Sokáig nem fogja érteni, mi a gond. Kitartónak kell vele lenni.


Illetve SOHA ne bántsd a macskát! Ha agresszívan reagálsz, azt kb helyeslésnek veszi (kvázi hogy te belemész a durva játékba) és csak jobban bebetonozod a viselkedését!!


Sok sikert és kitartást kívánok.

2023. ápr. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom!
2023. ápr. 8. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!