Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha meglöknek az már önvédelemn...

Ha meglöknek az már önvédelemnek számít, hogy lehetne elérni, hogy leszáljanak rólunk?

Figyelt kérdés
Tehát ha valaki dumál nekem és hozzám ér egy picit is. Vagy esetleg ha már meglök az önvédelemnek számít még akkor is ha kivédem? Vagy esetleg ütés elől kihajolok? Csak azért mert én olyan vagyok, hogy nem szeretem megvárni ha ütnek esetleg rugnak. Mert igaz jól verekszek, meg 2 éve shotokanozok. De nem biztos, hogy minden esetben el tudom kerűlni, hogy kapjak. És lehet úgy kapom be, hogy főlénybe kerűl az ellenfél. Hiába vagyok 77 kg tömény izom! Viszont azt tudni szeretném ha még nem üt felém és én olyan órrost adok neki, hogy az betörik. Vagy megverem úgy, hogy baja legyen! Akkor én nem kerülök bajba. Most is vannak alakok akik egy korábbi balhé miatt rám és haverjaimra vannak szálva. Főleg rám mert én száltam szembe velük mikor beszólogattak, haverjaim már csak megvédtek. Azért mert már akkor 4-en akartak rám jönni. És most még szereztek is embereket. Az egyiket elég alaposan megvertem. Most felém ütött egy másik hétvégén, de volt amikor úgy ütöttem meg valakit, hogy csak lökött vagy hozzám ért. És ezekket meg sem békés sem agresszív módon nem tudjuk elintézni. Az sem segített, hogy megvertük őket. Mindig csak többen vannak és kocsival járkálnak néha esténként a városban. Egyszer elfognak kapni. Rendőrök sem nagyon akartak a mi oldalunkra állni! Mit tegyek ha veszek gáz sprayt és az arcukba fújom akkor leállnak rólam. Tudtommal ezek a sprayok még legálisak!?

2020. febr. 13. 00:08
 1/2 A kérdező kommentje:

És elég magas is vagyok 183-184 talán még 185 cm is!

18/F

2020. febr. 13. 00:10
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakinek sérülést okozol - még akkor is ha ők kezdték a balhét - akkor is simán elővehetnek miatta. Ha valaki konkrétan az életedre akar törni, például betör a házadba és le akar szúrni, és dulakodás közben sérülést okozol neki, még akkor is bűncselekményt követsz el. Természetesen a vád súlya sokkal kisebb lesz mivel önvédelemből tetted. Az utcai verekedéshez legalább 2 fő kell, szóval ha téged csak meglöknek, és te megelőzőcsapásként eltöröd mások orrát, akkor nem számíthatsz sok jóra ha a hatóságok kezükbe veszik az ügyet. Spray birtoklása tudtommal legális, az egyetlen probléma vele az hogy nem csak önvédelmi eszközként hanem fegyverként is tudod használni támadásra. Szóval amíg nincsenek szemtanúk akik bizonyítanák az ártatlanságodat, addig te is nyakig benne vagy a kakaóban. Ha fizikai konfliktusra kerülne sor akkor beszélj hangosan és érthetően és közöld velük hogy nem akarsz verekedni, így aki a közelben van ha szemtanúként vallomást tesz akkor mondani fogja hogy te nem akartad a balhét, ami nagyon fontos. Esetleg kiabálsz a tömegbe hogy valaki hívjon rendőrt mert ezek az alakok meg akarnak téged verni. A legrosszabb dolog ami történhet veled az az, hogy elkönyvelnek egy p..ncinak, de még mindig te leszel az ártatlan ebben a szituációban. Amíg mások nem tudják azt hogy nem akarsz balhét, addig úgy fognak beszélni a dologról hogy pár rosszindulatú emberke összeverekedett az utcán, magyarán szólva te is egyenrangú lókötőként leszel feljegyezve, főleg akkor ha egy kis lökdösés után te ütsz először. Csak azt tudom javasolni hogy egyedül ne járd az utcát ha tudják merre laksz, illetve kerüld a szűk sikátorokat. A hatóságokkal működj együtt, és jelents MINDENT. Hidd el ha elég jelentést kapnak, illetve mások is jelentik őket, ugyan az a rendszám többször is előkerül, akkor sokkal komolyabban fognak foglalkozni az üggyel. Ha a verekedés elkerülhetetlen akkor természetesen két kimenetele lehet: vagy agyonütnek téged, vagy ha sikerül felülkerekedned, akkor azonnal megállsz amint a földre kerül az illető. Ha földre kerül akkor is mondd hangosan és érthetően hogy nem akarsz balhét. Csak ennyit tudok tanácsolni. Ha kell védd meg magad, csak legyél tisztában ezekkel a dolgokkal.
2020. febr. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!