Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kell az utcán tartani a...

Miért kell az utcán tartani a macskákat, utána pedig felháborodni, ha eltűnnek?

Figyelt kérdés

Budapesti lakópark, mellettünk forgalmas út. Járkálnak itt cicák fel-alá, viszont az egyik már 1,5 hete itt volt a ház előtt, hol beszökött az emeletekhez, hol elbújt a biciklik között, hol nyávogva járta a folyosót. De olyan is volt, hogy más macskák kergették éppen az utcán. Közben a macska egyre csak fogyott, a hét közepére már az egyik szemét is nehezen nyitotta ki, könnyezett, gennyes volt (gondolom egy másik belekapott). De a bundáját is látszott, hogy ápolják amúgy, a macskakaja hangjára szaladt, szóval valószínű volt, hogy van gazdája. Jött a rossz idő, ő nem nagyon mozdult akkor sem a ház elől, de egyik lakónak sem volt ismerős, senki nem tudta, honnan került ide. Végül aztán behoztam a lakásba, ne kint üljön a hidegben, esőben.


Közben kiírtam a lakótelepnek a csoportjába is, hogy találtunk egy cicát, jelentkezzen a gazdája. Írt rá egy srác, hogy az övéké, de a barátnőjével elutaztak 2 hétre, a szomszédra volt bízva addig, csak az nyitva hagyta az ablakot, a macska meglépett rajta. Írtak üzenetben, hogy ahogy kedden hazaérnek, jönnek a cicáért és köszönik, hogy behoztam, vigyáztam rá.


Aztán közben kommentben néhányan nekem estek, hogy amiért egy macska az utcán van, attól még nem kóbor, a macskák szeretik felfedezni a területet és ilyenkor ezt hagyni kell, nem azzal teszek jót, ha behozom, engedjem haza a gazdájához szegényt, és hogy mit képzelek, hogy állatokat csak úgy felveszek az utcáról. Megnéztem az egyikük profilját, 2-3 havonta posztolja a csoportba, hogy eltűnt az egyik macskájuk, a másik nem jött haza enni, keresik a harmadikat is... De oké, legyen "kijárós" a macska, fedezzen fel. A bekerített, macskabiztos kertben. Ne ott, ahol 3 percre van a négysávos, több száz lakás van (több épületben), jönnek-mennek a kocsik.


Vagy én gondolom rosszul? Kicsit ilyen "Karen-támadásnak" éreztem, de azért na..


2023. ápr. 11. 00:22
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Ebben abszolút veled vagyok, kérdező. És tök rendes tőled, hogy bevitted azt a cicát.
2023. ápr. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát meg könyörgöm, egy elektromos kapucsengős, liftes társasházba mégis hogy találna vissza a macska?:D Mikor kb. orkán fújt, akkor miért nem ment be, miért a mi lépcsőházunk előtt nézett maga elé, remegve?
2023. ápr. 11. 00:46
 3/9 anonim válasza:
95%
Kérdező, sokan még a saját kölküket sem tudják tisztességesen felnevelni, nemhogy egy macskát ellátni.
2023. ápr. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert fogyatékosok.

Ha el is tűnik, rögtön hoznak egy másikat. Ha 1 hétig tart, akkor is. Nem értik meg hogy a következő is úgy jár majd.

A legjobb amikor kiteszik a 300ezres bengálit, ragdollt, és még aznap ellopják. Facebookon megy a rinya hogy keresik, és a macska szabad állat azért volt kint tartva. Tanulópénz? Dehogy.. Hozza a másikat. 2-3 bengáli után jut el az agyáig hogy ez nem kintre való macska.


Vagy pl nálunk raktak 20as sebességkorlátozó táblákat is (jelentettem a rendőrségen és eltűntek), alatta macska képekkel és "vigyázz ránk" szöveggel.

Vigyázzon rájuk a gazdájuk.

2023. ápr. 11. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljességgel egyetértek veled. Sajnos az emberek nagy része, tisztelet a kivételnek, abszolút nem értenek az állatokhoz. Annyit tudnak róluk, amit a felmenőiktől láttak, és régen ugye kint volt a macska, max a kamrába mehetett be egerészni. Az nem érdekli őket, hogy azokat az igényeket biztonságos keretek között is maximálisan ki lehet elégíteni (hosszas, változatos játék, és sétáltatás). Csak azért is verik a seggüket a földhöz, hogy márpedig a macskának ki KELL mennie. Az az egyik rohadt nagy baj a világgal, hogy az emberek inkább ragaszkodnak görcsösen a saját, vagy öröklött véleményükbe, mint hogy valaha is utánanézzenek a mögötte lévő tudománynak és rájöjjenek hogy amúgy teljes hülyeség, amit csinálnak. Szívem szerint az ilyen embereket azzal büntetném, hogy kötelező lenne nekik ott lenni legalább egy cica mentésen, mikor a vérző, elfertőződött sebekkel, meg többszáz férggel és bolhával küszködő cicán próbálnak szerencsétlen állatvédők segíteni. Talán az a látvány felnyitná a szemüket.
2023. ápr. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
5, Az se nyitja fel. "Az én macskám nem ilyeeeeen, tud magára vigyázni, és különben is be van oltva/nem megy messzire/nem megy autó elé stb stb..."
2023. ápr. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Annyira imádom amúgy mikor azzal jönnek hogy a macska szabad állat meg hasonlók. Mi is állatok vagyunk, megsúgom. Akkor lehet kimenni az erdőbe anyaszült meztelenül, és rágni a bogyókat, átharapni a nyuszi torkát, és aludni az avarban. Ja hogy az nem, mert mi már nem vagyunk képesek erre az életvitelre, mivel tovább fejlődtünk. Hatalmas titok következik emberek: a macskák is! Ezek a kis nyeszlett házi cicák már nem azok a vadmacskák, amik boldogan élnek -20 foktól 30 fokig bármilyen időjárásban és olyan reflexeik vannak hogy a vad lépésére is ugranak, nem hogy egy kocsira. Ezek a macskák meghalnak kint, ahogy a kérdező is tapasztalta. De szerintem egyikőnk sem fogja megérni a napot, mikor ez köztudott lesz, és nem kint fognak halálrafagyni százezresével ezek a szerencsétlen állatok...
2023. ápr. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert primitív véglények, azért. És a macska számukra fogyóeszköz, nem élőlény.

Viszont te rendes vagy, kérdező, hogy segítettél annak a macskának. Valahol durva, hogy ott egy ilyen zavart macsek, és rajtad kívül egy egész lakóközösség csak vállat vont fölötte.

Mikor egy macska ennyire ragaszkodik egy környékhez, akkor általában eltévedt egyébként.

Én is simán befogdosnám az utcai macskákat és kigazdásítanám őlet. Le se tojnám, hogy "valakié", ha csak nincs benne chip. Ami az utcán bóklászik rendszeresen (nem a véletlenül kilógottakra gondolok), azok kvázi kóbormacskák, akiket esetleg vki etet... de én meg egy komplett kóbor kolóniát etetek, akkor mind a 16 macska az enyém? :) nyilván nem...

A magyar állattartási kultúra totál korcs, mert úgy akarják tartani a macskát, mint nagyanyáink, kicsapva. De azok egerészés végett voltak így tartva. Most meg hobbiból tartják ilyen car körülmények között egyesek...elkeserítő.

2023. ápr. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
19%
Inkább az a kérdés, miért kell panelház macskát tartani?
2023. ápr. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!