Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy sokan...

Mi az oka annak, hogy sokan rendkívüli mértékben képesek azon felháborodni, ha valaki nem szavaz?

Figyelt kérdés

Egészen elképesztő, rémisztően heves reakciókat láttam a 2022-es választási kampányban emberek részéről. Megdöbbentett, mennyire haragudnak bizonyos illetők azokra a személyekre, akik nem mennek el szavazni. Számomra ez sokkoló volt.


Miért csinálják ezt az emberek? Miért kezelik ilyen "élet halál" fontosságúnak? Nem az lenne a választás lényege, hogy mindenki saját maga tudja eldönteni, hogy szeretne-e szavazni? És egyébként is, mi köze hozzá, hogy valaki elmegy-e szavazni? Nem magánügye ez minden személynek?



2023. márc. 5. 18:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom, nincs igazuk, most én sem szavaztam bár Fidesz szimpatizáns vagyok de sok minden már nem tetszett, a többi párt elképzelésével meg nem értek egyet.

Ha lesz megfelelő alternatíva akkor szavazni fogok.

2023. márc. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
25%

Ha a szavazás megváltoztatna bármit, nem engednék.

Én míg élek, nem tervezek szavazni, mert annyi szavazatot vesznek/hazudnak maguknak, amennyit akarnak.

2023. márc. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
45%

Mert kú rva nagy volt a tét 22ben.


Diktatúra, alacsony fizuk, eü leépítése, fuzu 60% megy a nernek cserébe leépitett szoc háló és eu kilépés=mélyszegénység

Vs

Demokracia, növekvő fizuk, szoc háló, jobb eü, erősebb munki jogok.

Vagyis hogy ne rúghasson ki a munkáltató ha terhes mertél lenni pl....


Szóval jah...

Dühítő aki nem szavaz és le szarja ezt az egészet.

2023. márc. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ez is egyfajta módja a primitív hajlamok kiélésének.
2023. márc. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
13%

Azért felháborító, mert a szavazás valójában nem csak egy lehetőség hanem a jövőd megválasztása.


2022-ben 8 215 304 fő volt választásra jogosult és ebből 5 448 020 fő élt a lehetőségével, gyakorlatilag kis híján annyi szavazó maradt távol mint ahágy szavazatot a fidesz begyűjtött.


A választás lényege az, hogy mindenki eldönti mire szeretne szavazni, elballag és rá szavaz. Ha nincs olyan aki szimpatikus vagy megfelelő számára akkor áthúzza a szavazólapot, rajzol rá egy brüsszeli bombát vagy egy A4-es méretű szőrös fszt és érvénytelenül szavaz, amivel kinyilváníthatja nemtetszését.


Ha te egyiket sem tartod szimpatikusnak és nem mész el szavazni ezzel te 2022-ben passzívan a fideszt támogattad. Pont azok akik sz@rnak bele azok hozzák a legnagyobb hasznot a legerősebb pártnak...

2023. márc. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%
Kérdező, nem tragédia, ha nem szavazol, sokkal jobb, mintha egy olyan agymosott lennél, mint a #3-as. Ők jelentik az igazi veszélyt.
2023. márc. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is.
2023. márc. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 D-Mano ***** válasza:

Azért, mert azt hiszik, hogy a szavazásnak van tétje. Azért, mert azt hiszik, azért mert már 12 éve szidja, krititálja a Fideszt a baloldal, akkor ha kormányra kerülne, akkor tényleg olyan jófejül kormányozna, ahogy az ellenzékből tét és felelőség nélkül ígérgette.


Egyébként tegyük fel, hogy demokrácia = 4 évente X-elgetés (spoiler alert: valójában messze nem az), egy "normális demokráciában" van érvényességi küszöb a választásoknál. Ami kb. egy átvitt értelemben vett rubrika a nemszavazóknak, hogy minden párt vagy maga a rendszer ellen szavazzanak.

2023. márc. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%

"Azért, mert azt hiszik, hogy a szavazásnak van tétje."


Van tétje. Ha egy nem szavazó elmegy szavazni és érvényesen szavaz akkor ugyanúgy szavazhat a Fideszre is és kész a 4/5-öd. Senki nem mondta, hogy szavazzon az ellenzékre :D

2023. márc. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 D-Mano ***** válasza:

Ja igen, bocsi: a Fideszes szavazásmániásokat kifelejtettem az előző kommentemből: ők meg attól rettegnek/rettegtek, hogy ha nem lesz elég szavazat a Fidesznek, akkor "jaj, újra újra Gyurcsány lesz! 😱 "- mintha bizony Gyurcsány bármiben is rosszabb lett volna/ rosszabb lenne, mint Orbán.

(régebben még úgy gondoltam, hogy Orbán egy picit azért mégis jobb, mint Gyurcsány, de azóta rájöttem, hogy nem: egy szemernyit sem.)

2023. márc. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!