Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskára kullancs ellen?

Macskára kullancs ellen?

Figyelt kérdés

Van valakinek valami bevált szer amitől tényleg nem mennek bele a kullancsok macskába? Sajna pár naponta kell kiszednem legalább egyet, de az sem példátlan, hogy nem is egy van benne.

Falu, szóval kóborol erre-arra, az nem járható, hogy lakásba bezárni.


Próbáltam már ilyen kis ampullás riasztót, végig kellett csepegtetni a gerince mentén leírás szerint. Nem használt semmit.

Utána lett ilyen kis pumpálós, 30cm-ről körbefújni míg át nem nedvesíti a bundáját, ez sem tartotta távol őket.


2023. ápr. 12. 08:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Kérlek olvasd el a használati útmutatóját. Mit ír?
2023. ápr. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az ampullás cimkéje már nincs meg, annak volt az a használati útmutatója, hogy a gerince mentén kell végigcsepegtetni.


A pumpálós pedig ez:

[link]


Ezt is leírás szerint csináltam, szombaton fújtam be vele, tegnap már kullancsot szedtem ki ismét. :(

2023. ápr. 12. 08:29
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyan szer nincs, ami teljesen távol tartja a kullancsot. Főleg, ha nagyon fertőzött a környék. Tavasszal, ősszel tobzódnak a legjobban a kullancsok.

Szinte minden szer csak annyit ajánl, ha beleme4gy a kullancs az állatba, megöli.

A " kis ampullás riasztót" pedig nem a gerincén kell végig tenni, hanem csak a nyakszirtjére. Mindenhol máshol a macska lenyalja.

2023. ápr. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%
Úgy látszik a kérdező nem tudja mi az a használati útmutató
2023. ápr. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Van a közelbe egy kis erdős-bokros rész, ott vannak valószínűleg, illetve ott tudnak legjobban szerintem belemenni.


4-es: Köszönöm a beszólást, de elolvastam, és ebben biztos vagyok, hogy úgy volt a elírásán, hogy a gerince mentén csepegtessem végig, mivel először csináltam ilyesmit, természetes, hogy azzal kezdtem, hogy elolvastam. De lehet a blokkja még megvan a táskám, akkor a neve is meglesz.

2023. ápr. 12. 09:13
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Stronghold csepp
2023. ápr. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ez utóbbi ahogy nézem vényköteles igaz?
2023. ápr. 12. 09:51
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vényköteles :)
2023. ápr. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

ma 09:45


A Stronghold nem használ kullancsra.

2023. ápr. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%
9-re. De használ. Nekünk bevált. Sok más (pl fypryst, frontline, vermicon) nem használt.
2023. ápr. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!