Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek beteg? Vagy miért...

Szerintetek beteg? Vagy miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
Van egy ivartalanított kandúrunk, szobacica.Régebben soha nem tette, ezért is nem értem, most viszont több alkalommal összepisilte a cipőket, vagy csak kis tócsát hagyott maga után. Elég zavart, érdekelne,hogy mi miatt lehet, mert eddig tényleg nem volt ilyesmi. A házban csak egyetlen szobában csinálja ezt,(ahogy a bejárat van) viszont külön helyekre.. nem tűnik úgy, mintha beteg lenne.. valakinek ha esetleg van valamilyen hasonló tapasztalat, tanácsokat elfogadnék szívesen, mert tanácstalan vagyok már... (kb 11 éves)
2023. ápr. 17. 01:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha nem történt a kórnyezetében jelentős változás, akkor valószínűleg beteg. Lássa állatorvos mielőbb.
2023. ápr. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elég idős ez a cica ahhoz, hogy elsőként valamiféle vizeletvisszatartási problémára gyanakodnék. Húgykő például - ivartalan kandúrokra ez jellemző -; vagy csak kezdenek "elfáradni" a húgyvezetékek és emiatt keletkezett egy enyhe inkontinencia. Szerintem nézesd meg dokival, talán lehet az állapotán javítani vagy legalább stabilizálni.

A pisitócsát pedig mosd fel ecetes vagy domestosos vízzel, hogy elfedje a szagot, és ne vegye legközelebb is arrafelé az irányt.

2023. ápr. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ivartlanított idősődő kandúr vizelési problémával - lehet húgyköves például, mindenképpen állatorvos.
2023. ápr. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém akkor csinálta ezt, mikor húgyköve volt. Nem biztos, hogy a tiédnek is ez a baja, de mindenképpen vidd orvoshoz.
2023. ápr. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! mindenképp elviszem orvoshoz! :(
2023. ápr. 18. 03:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!