Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Csak az én macskám szereti a...

Csak az én macskám szereti a nyers csirke májat?

Figyelt kérdés
mikor csirke májat sütünk vagy főzünk meg van érte veszve, de mindig adunk neki,lehet esetleg lesz valami baja a nyers májtól ?
2010. okt. 9. 14:02
1 2
 11/12 anonim válasza:

Nyers hús az mehet - gondolom nem ezzel eteted rendszeresen. Viszont arra figyelj, ha szobacicáról van szó, mindig legyen valami zöld (macska fű), amit rághat mellé. Bár ragadozó állatról van szó, de a háziasítás során mégsem olyan a gyomruk, mint a vadon élő állatoknak és könnyem megfekszi a nagyobb mennyiségű nyers hús a gyomrukat.

Macskáról van szó és köztudottan önző állat, ez így van az étkezésben is. Ha fogára valót kap, akkor nem tudja hol a határ. :-)

2010. okt. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

(Azoknak, akik a továbbiakban rátalálnak erre a kérdésre)

Épp most néztem utána a neten. A legtöbb helyen azt írják, hogy a csirkemájat nyersen is szabad adni a macskának. És való igaz, hogy nem szabad túl gyakran, hiszen a máj tele van zsírban oldódó vitaminokkal, amelyek felhalmozódhatnak. Heti egy-két alkalomnál többször nem ajánlott. Különben is, ideális esetben más táplálékából is össze tudja szedni a szükséges vitaminmennyiséget. (Megjegyzés: csirkemáj helyett szoktak adni marhamájat az állatoknak. Azt is lehet nyersen, és az olcsóbb. Az állateledel-boltunkban ajánlották.)

Valószínűleg a csirke húsa is adható nyersen, de talán jobb néven veszi a macska, ha azt megfőzik - elvégre az nehezebben fogyasztható, emészthető nyersen.


Viszont: sertéshús SEMMI ESETRE SEM ADHATÓ NYERSEN, sem a sertésmáj!!! Köztudott, hogy a nyers sertéshús fogyasztása veszélyes az állatra, halálos kimenetelű betegséget is kaphat tőle! Szóval azt csak sülve-főve!

2011. júl. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!