Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ilyen körülmények megfelelnéne...

Ilyen körülmények megfelelnének neki?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kismacskát itthonra csak nem igazán tudom h ez neki is jó lenne-e. Szóval emeletes ház /3.emeleten lakunk/..nem túl zajos hely , nem túl nagy lakás. Szerintetek lehet mondjuk "sétáltatni" őket? :S
2010. okt. 9. 23:33
 1/9 anonim ***** válasza:
MILLIÁRDSZOR el lett mondva, a macska nem kutya. Nem kell sétáltatni, se fürdetni se semmi, de panelba tök jó állat, elvan egész nap, nem kell neki hatalmas tér sem. El is szórakoztatja magát ha arról van szzó, de a nap nagy részében aludni szeret meg néha játszani, persze kiskorában aktívabb. A macska kényelmes állat, egyáltalán nem zavarja, ha lakásban van tartva.
2010. okt. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A macska Egyiptomból származik, a meleget szereti, nem mondom, hogy nem élvezi, ha nyáron fára mászhat és pillangókat kergethet, de százszor szívesebben lemond erről, mint télen a fűtött szobáról.
2010. okt. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Érdekes az én macskám imád kint lenni, úgy kell bekönyörögni este hogy kegyeskedjen az ágyamban aludni még télen is és már reggel hatkor menne ki... Lehet valamit rosszul csináltam vele... Na persze amiről nem tudja hogy milyen klassz arra nem is vágyhat, ugye? Kérdező szerintem semmi baj a lakásban tartással, de azért ne hitessük el magunknak, hogy egy csak bent élő macskának mindenképpen jobb lehet mint annak aki ki is mehet.
2010. okt. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

00.36 igen nagyon vicces és jó kint feltéve, ha biztosítod, hogy nem jut ki a kerítésen, mert ha kijut egy olyan világba jut ki, ami az EMBEREKRE lett kitalálva méretezve, és nem is értheti meg a szabályait, nem tud felkészülni a veszélyeire, amik többnyire halálosak neki és míg mondjuk ugyanabban a szituációban én eltöröm a lábam, de kórházba visznek és beperelem a sofőrt, a macska ott marad az út szélén, jobb esetben azonnal elpusztul rosszabb esetben nem és senki le sem szarja mi történt. Ez csak egy példa. Egy két éves gyerek szintjén van a macska, a két éves gyerekem is boldogan szaladgálna felügyelet nélkül de hülye leszek hagyni.


Rossz indulatú emberek, autók, kutyák, fives macskák stb. persze ettől ki lehet engedni, de nem kell csodálkozni, ha elpusztul, és van aki ezt nem szeretné.


Akkor jó helye lesz, ha teszel macskahálót az ablakra/erkélyre, hogy ne zuhanjon ki, mert bármikor előfordulhat, akármilyen ügyes. Akkor meg sérülten irány surány, vagy megtalálod vagy nem, pedig azonnali ellátás kéne neki a harmadikról való kiesés után. Legyen neki mászóka meg játék és jól el lesz. Amúgy a nap nagyrészét átalussza, az is amelyik kint van, a különbség az, hogy bokor alatt alszik nem fotelben.

2010. okt. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem voltak kinti-benti cicáim, családi házban, volt kettő, amelyik csak úgy eltünt, volt kettő, akit megmérgeztek.... szóval az biztos, hogy hosszabb élete lesz a lakásban, mindenesetre ki kell ivartalanitani, akkor nem fog ki vágyni az utcára, akár fiú, akár lány.
2010. okt. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Megint én, amúgy vannak macskapórázok, ha szeretnéd, sétáltathatod őket, láttam már ilyet az utcán, igaz, csak egyszer :) De biztos nem lehetetlen dolog :)
2010. okt. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Még vmi, ha megtehetitek, hozhatnátok egyből kettőt, hogy legyen egy kis barátja :)))
2010. okt. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) És szerintem szerzek neki macskahálót az erkélyre is mert félteném :S nagyon hasznosak voltak még 1x köszi.
2010. okt. 10. 12:04
 9/9 anonim ***** válasza:
10.28-as vagyok, és volt olyan cicám is, amelyik úgy jött haza, hogy meglőtték, a golyót én szedtem ki belőle, mert csak a bőrébe fúródott, amúgy meg már volt a cica lábában egy töltény, de az már bele nőtt teljesen, ő egy kóbor cica volt, akit befogadtunk. És volt egy másik cicám, aki hazajött és a mellkasa teljesen fel volt dagadva, talán vmi kutya elkapta. Kertes házban van egy szabadsága a macskának, hogy bármikor bármerre elmehet, de az átlag életkoruk jóval alacsonyabb, van amelyik csak az 1 éves kort éli meg. Sok cicát vesztettem el kertes házban, panelban ilyen veszélyek nincsenek.
2010. okt. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!