Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy roti jó lenne ilyen...

Egy roti jó lenne ilyen körülmények közé?

Figyelt kérdés
Van egy vizslám, szóval nem első kutya lenne. A vizsla most 6 éves, jól szocializált, engedelmes. Ő télen is kint van az udvaron, van hőszigetelt kutyaháza, de időnként bejöhetnek a lakásba. Mellé szeretnék egy őrző-védő fajtát. Nem kifejezetten pásztorkutyát, bár tudom hogy a védelemben ők a legjobbak. Valami őrző-védő ösztönnel megáldott munkakutyára gondoltam, de azért mégse legyen annyira munkamániás mint egy mali vagy nj. A cane corso és dobi került még szóba, de azt tudom, hogy a dobi nem bírja a hideget, szóval őt nem tarthatnám télen az udvaron. Ha valakinek van tapasztalata ilyen téren leírhatná. Köszönöm!
2011. okt. 2. 09:45
1 2 3
 1/24 gamedog3 válasza:
7%
A rotik bedinkulnak ha idősebbek lesznek . Szerintem a legjobb választás egy kanáriszigeteki ! Nagyon jó őrző-védő és nem utolsó sorban kinézetre is elég zorall ( persze ha vágva van a füle mint a dobinál )
2011. okt. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem a rottweiler kutya való neked...amint olvastam megfelelők a körülmények! Bármire megtaníthatod és a viselkedése csak neveléstől függ!

Én még sohasem csalódtam egy rottweiler kutyámban sem!

Egy nagyon fontos dolgot le kell írnom mert sokan nem tudják...ha rosszul neveled a rottweilert akár veszélyes vadállattá is válhat!

pl:nem szabad bántani! türelmesnek kell lenned vele ne várd,hogy elsőre megtanuljon mindent!

Ha ezeket betartod nagyon jó kutyának leszel gazdája...sok szerencsét a neveléséhez!

2011. okt. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

gamedog, ne nindzsabetűkkel írj és akkor el is tudom olvasni.

amúgy a kanári is szóba került nálam, de ők még a dobiknál is fázósabbak, szóval nem valószínű.

2011. okt. 2. 10:01
 4/24 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem is roti. Csak ne láncon tartsd. És sokat kell vele foglalkozni,hogy ne váljon belőle gazdájára támadó fenevad :)
2011. okt. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Természetesen nem tartanám láncon és vinném kutyasuliba is, mert egy igaui örző-védő kutyát szeretnék, ehez pedig elengedhetetlennek tartom a képzést.
2011. okt. 2. 10:51
 6/24 A kérdező kommentje:
Igazi, bocsi
2011. okt. 2. 10:52
 7/24 anonim ***** válasza:
69%
Össze szedtem az összes tapasztalatom és úgy gondolom jó választás lenne a roti. :) Én még sosem csalódtam egyben sem. A nevelésre viszont tényleg figyelj és arra hogy ne etesd túl mert hajlamosak hízni ebből pedig később sok gond lehet. A rotik még ha jól tudom az epilepsziára is hajlamosak ezzel is vigyázni kell. Sok szerencsét a kölyökhöz. :))
2011. okt. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
79%
Jó választás a roti ,nagyon kedves bújos kutya de csak a családdal.Idegenekkel bizalmatlan ,magától kialakul ez bennük.Iskola jót tesz mert össze kell szoktatni más kutyákkal mert főleg a kanok elég verekedősek.Ha nem fogják vissza az agressziót bennük akkor nagyon veszélyes tud lenni.Viszont könnyen tanul és szereti a munkát de csak egy ideig ,mert ha túltrenírozod azt nem csípi ,jelzi hogy elég volt és elballag,lefekszik:D
2011. okt. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Jutszembe, a rotik farkát lehet még vágni? Mert anélkül nekem fura. Ha nem, akkor írnátok olyat aminek vagy nemszokták, vagy igen és lehet is. Akik szerint ez kínzás, azok kíméljenek.
2011. okt. 2. 21:21
 10/24 anonim ***** válasza:
54%
Lehet vágni,nincs tiltva,de nem is kötelező.
2011. okt. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!