Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudom kideríteni a...

Hogyan tudom kideríteni a macskám mitől ideges/stresszel?

Figyelt kérdés

1 éves múlt, benti cica, ha nem is naponta, de legalább 2 naponta ki szoktuk vinni. Mostanában vettem észre, hogy ha felveszem "fura" hangot ad ki, olyan mérges hangot, meg mérgesen csóválja a farkát. Eddig is ez volt a rutin, mondhatni ebbe nőtt fel, most meg hisztizik. Lehet, hogy többet lenne kint és emiatt van? Mérges ha be visszük?

Az, hogy engedjük ki stb válaszok nem érdekelnek. Nem fogom ki engedni, hogy baja legyen.


2023. máj. 9. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Nem lehet hogy fáj valamije?


Kint szabadon van vagy cicapórázzal?

2023. máj. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Na de mégis, hogy kell ezt elképzelni? Fölkapod a cicát és kimész vele a teraszra/erkélyre levegőzés címszóval? És közben végig a kezedben van?

Az enyém konkrétan utálja azt, ha megemelem - nem is szoktam, mert nem szereti -, és közben idegesen rázza a farkát.

2023. máj. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Nem mind szereti ha felveszik (pl az enyém).

Lehet hogy számára nem kényelmes helyen fogod meg, nyomod a hasát vagy valami?

Miért kell ölbe venni?

Mi is kijárunk naponta sétálni, nyilván nincs mindig kedve bemenni de sötétedéskor indulunk haza, és arra van megtanítva hogy ha mondom hogy "gyere, megyünk haza" akkor már nem kolbászolunk elfelé. Persze van hogy csapkodja a farkát mert nincs kedve de ez van. Emiatt nem gondolnám különösen stresszesnek, mindössze így fejezi ki hogy olyasmire "kényszerítem" aminek nem örül.

2023. máj. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Fogj neki egeret, rögtön kiderül🤣
2023. máj. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!