Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan lehet kideríteni, hogy...

Honnan lehet kideríteni, hogy törés vagy rándulás?

Figyelt kérdés
tegnap a jobb első lábát lógatva jött haza a macskám. nagyon megijedtem, sírva is fakadtam. az orra vérzett, a szeme begennyesedett, de (szerintem) belső sérülése nincs. tegnap egész nap feküdt, gondolom a sokk miatt, de evett és ivott is. a wc-zés most nem az erőssége, sajnos, így ahol elkapja, oda megy. szóval (mivel EGYÁLTALÁN nincs pénzem állatorvosra) valahogy pedig csak meg kellene nézni, hogy törés vagy sem. a két lapockája, ahogy kitapintottam, asszimetrikus. nem vagyok orvos, így nem is tudtam, hogy mi a jó. mozgatni tudja, de ha megnyomom neki az érzékeny helyen a lapockájánál, akkor nyávogni kezd. törés vagy rándulás? :( nagyon szeretem a cicát, 8 hónapja van itt, még kölyök. :( tud valaki segíteni?
2015. jan. 6. 10:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem tud. Ehhez röntgen kell.
2015. jan. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Itt mindenképp orvos kell.
2015. jan. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

hát, azt egy ideig nem tudom megoldani. csak azt tudom csinálni, hogy várok és imádkozom. a másik macskám túlélte azt, hogy leszaggatta valami a farkát, és már (a rövid farok esztétikai kinézetén kívül) semmi baja.

sajnos azt nem tudom megakadályozni, hogy mozogjon, legfeljebb lekorlátozni a mozgás helyének nagyságát. adtam neki kalciumot, hátha valamit segít. orvoshoz semmiképp nem tudom vinni. de elég szívós cica, megjavul. viszont majd tüzelésnél kell rá vigyáznom. mást nem tudok tenni. majd befáslizom neki, hogy ne lógjon. köszi a válaszokat. :)

2015. jan. 6. 13:13
 4/17 anonim ***** válasza:
Nincs olyan állatorvos, akinél részletben lehet fizetni? A macskád szenved, és ha még ivaros is akkor nagyon gyorsan egy ivartalanítást is meg kellene ejteni (ha rendbe jön). Magától nem fog meggyógyulni....
2015. jan. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy mi a baja, mert egyiket sem tudod otthon kezelni. Felkötni nem érdemes. Ha fáj neki, vigyáz rá, ami jó, mert legalább nem erőlteti, hanem kíméli.
2015. jan. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Keress meg állatvédőket, macskamentőket, talán segíteni fognak. Nem szabad ellátatlanul hagyni, ez állatkínzás!!!
2015. jan. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Gratulálok...passzív állatkínzó vagy.
2015. jan. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#7! nem vagyok állatkínzó, imádom a macskámat, de (tudom szemétség, de nem tehetek róla) forgalmas út mellett lakok, 2 év alatt 6 macskám volt a drága idióta autósok miatt. palacsintává vasalják az állatokat, sőt, még embereket is simán. majdnem engem is elcsaptak nem egyszer, itt az állat 'fogyó cikk'. hiába tennék bármit, ha másnap, vagy 3 nap múlva a sofőr úthengernek képzeli magát. itt szoktak versenyezni, kint van a 30-as tábla, de le se szarják. egy embert a házától 5 méterre se(!!!) ütöttek el ebbe az utcába. tudom, hogy macska, állatkínzást, stb, de valószínűleg kiröhögnének az állatvédők is, ha ezzel odamennék (már ha tudnám hol vannak)

nem tudom, hogy kocsi vagy mi károsíthatta őt, mivel ha állat, akkor harapásnyomok kellene, hogy legyen rajta, ha más, akkor törés lenne. a lábát érzi, nyújtani tudja, csak ráállni nem.

itt az állatorvos egy rakás sz*r. fogamzásgátlót veszrk neki, de még nem tüzel. hiába nem akarom, hogy kimenjen, nem lehet neki parancsolni, nem kutya. a macskák mások. ha bezárom, akjir meg rosszabb.

szóval itt szó szerint macska vasaló üzemet működtetnek a kocsik, az előző kutyámat is elcsapták. letették a járdára, és elhajtottak. csak azt láttam, hogy fehér kicsi volt. a kutya 4 hónap múlva belehalt a sérülésbe, mivel hasas lett. ezeket a sofőröket nem érdekli, hogy állat, ember vagy gyerek-e az áldozat, mennek mint egy rally pályán.


utólag is csókoltatom az ilyen barmokat. nagy az isten állatkertje.!


köszönöm a válaszokat, megnézek pár állatorvost, és megoldom. de szerintem (amilyen balszerencsés vagyok ilyen téren) egy hét se kell, és kivasalják a macskát. :(

2015. jan. 7. 21:42
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Most már szerintem is állatkínzó vagy.

1. Ivartalanítás macskánál-kutyánál

2. Ha valóban olyan forgalmas út mellett laksz, akkor talán nem kellene kiengedni macskát-kutyát.

Mi panelben tartjuk a cicánkat, érdekes módon imád velünk élni.... Gondolkodj el azon, hogy inkább nem tartasz így állatot!

2015. jan. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem az autósok a felelősek a macskáidért, hanem te. Én is forgalmas út mellett lakok és gyerekkoromban ugyan így fogytak a macskák. Itt rendszeresen lepontoznak, amikor megírom, hogy az én házamból macska többet ki nem teszi a lábát, mert a felfedezésnél, meg a csavargásnál sokkal fontosabb az, hogy életben maradjanak! A macska nem tud vigyázni magára, ő csak egy állat, ezért nekünk kell vigyázni rájuk.


Egyébként hogy van a cica?

2015. jan. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!