Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudom távoltartani a...

Hogy tudom távoltartani a kertemtől a kóborló macskàkat?

Figyelt kérdés

Nagyon elegem van már, hogy tele van szarva a kertem a környék macskái által. Szélnek eresztik őket, pedig törvénybe ütközik. Mindenki ki van akadva, a kertek, gyerekhomokozók tele macskaszarral. Ki tudja, milyen betegséget hordoznak, a gyerek meg ott tapicskol…


Kérdés: mit tudok tenni? Ami nem olyan drága, macerás.



2023. máj. 11. 09:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%

Ezredik ilyen kerdes az oldon, keress ra a tobbire is, de a macskabiztos keritesen kivul nem lehet sok dolgot tenni, ahogy en leszurtem.

Ja meg a kutya, bar nekunk van kutyank, de sajnos macskabarat lett, nem is ugatja oket, igy a macskak is leszarjak,bejarnak ugyanugy…:D


Homokozot termeszetesen takarni kene, soha ne hagyd szabadon, ha nem vagytok ott. De ez ennyi.

Engem is idegesit amugy, nalunk raadasul az ivaros macskak lehugyozzak a parnaimat is, ha kint felejtem a butorokon.

Szoval mar ezt is megtanultam, hogx egy percre nem hagyok kint semmit.

Rohadt bosszanto, de nalunk pl a macskabiztos kerites nem megoldhato, sok a fa, azokon keresztul atmasznak.

2023. máj. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Igen. Nàlunk is mindent széthugyoznak. Megyek ki reggel a teraszra és visszahőkölök sokszor. Múltkor a papucsomba hugyozott bele, en meg beleleptem hajnalban… szerinted… az agyvérzés kerülgetett.


Amúgy törvényben van a macskát kerten belül tartani, nem? Ha befogom élvefogóval és kihívom a rendészetet? Mi lesz?

2023. máj. 11. 09:58
 3/17 anonim ***** válasza:
26%
szerezz egy kutyát
2023. máj. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Engem is erdekelne mert az ajto elotti kavicsosba rakjak a gumit.
2023. máj. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
4%

Túlzásokba ne essél. Nem kutya h a papucsba pisiljen...


Ha befogod élve fogóval akkor állatkínzásért téged basznak majd meg SEMMI nem tilja h kinti macska legyen.

2023. máj. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hát, nem fogok azért kutyát venni, mert más nem tartja be a törvényt. Ez azért nem így megy :D
2023. máj. 11. 10:25
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
Mindenfele EUs brusszeli torvenyek vannak az allatvedelemre,meg hogy a kutyat nem lehet lancon tartani,halat nem lehet elve eladni a piacon(csak ha fejbe van verve).Remelem vegre a macskaka is kitalalalnak valamit.
2023. máj. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
42%

Nézd meg hol mennek be az állatok, tömd be a lyukakat, ill a kerítésre felszerelhető olyan elemek, amiken nem jut át a macska.


Van ilyen mozgásérzékelős állatriasztó, hát az szerintem semmit nem ér.


Szólj a gazdájának, hogy ne engedje ki.


Btw: a szúnyog meg a darázs is berepül a kertedre, velük sem fogsz hatákonyan egyezkedni, hogy már pedig a terület a tiéd. Az állatok már csak ilyenek... Egyébként sok kóbor macska is lehet, mert sokan bsszák ivartalanítani az állataikat.


1998. évi XXVIII. törvény

az állatok védelméről és kíméletéről


Ezt nézd át, ha minden áron hivatalos útra akarod vinni, sok sikert hozzá, szerintem minimális joggyakorlata van ennek a területnek, mivel nem hiszem, hogy bárki nekiállt volna bizonyítani azt, hogy a szomszéd macskája a kertjébe szarik. :D

2023. máj. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

megjott az ugyeletes allatvedo..taps-taps!



"a szúnyog meg a darázs is berepül a kertedre, velük sem fogsz hatákonyan

egyezkedni, hogy már pedig a terület a tiéd. Az állatok már csak ilyenek... Egyébként sok kóbor macska is lehet, mert sokan bsszák ivartalanítani az állataikat."



Ezek nem szarnak budoset a papucsba vagy a viragok koze.

2023. máj. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
13%
A rovaroknak nincsenek anyagcseréje, ami mondjuk nem a kertedben, járdán, házon csapódik le, aha. Komoly tudásod lehet a világról, taps-taps! XD
2023. máj. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!