Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan viselkedik az a macska...

Hogyan viselkedik az a macska amelyik eltévedt? Próbálja folyamatosan megtalálni az utat hazafelé, ami a gyakorlatban azt jelenti, folyamatosan mozgásban van és végtelen kóborló életet él, vagy egy idő után feladja a harcot ..

Figyelt kérdés

és meghúzza magát egy általa viszonylag biztonságosnak ítélt helyen??

Valakinek vmi tapasztalat, infója van erről?

Illetve, ha van vmi tudomásotok egy hasonló esetről, h eltévedt cicust sikerült megtalálni akkor a lakóhelyétől kb milyen távolságra találták meg?


2022. aug. 14. 12:02
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan esetet tudok hogy új gazdihoz került volna a cica, autóval vitték három kilométerre.. az eredeti gazdi leadta cicát, tankolt, vásárolt, beült pletyizni egy rokonhoz, majd miután hazaért a macsek ott várta a küszöbön hogy engedje be.
2022. aug. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

ma telefonáltak,h láttak egy hasonló cicát egy üzletnél, kb fél kilométerre van az üzlet...csak nem értem, h fél kilométerről ne tudna hazatalálni? Én is ilyen mendemondákkal találkozok mindig, h több kilométerről simán hazatalálnak...egyáltalán biztos, h minden macska képes hazatalálni? Lehet van olyan amelyiknek nincs meg ez a képessége?

Mindjárt megyek megnézni azon a környéken, már másodszor megyek ki ugyanarra a környékre amúgy...bár ez a mostani cica állítólag pár napja jelent meg ott

2022. aug. 14. 12:32
 3/36 A kérdező kommentje:
sajnos nme ő volt az, de nagyon hasonlított rá :(
2022. aug. 14. 14:15
 4/36 anonim ***** válasza:
19%

A macskáknak belső gps-ük van, ergo nem tévednek el soha. Mindig hazatalálnak.


Nekünk a macskánk több mint 200 km-ről jampizott haza anno mikor nagyon pici voltam. Vittük magunkkal nyaralni. Kocsival mentünk, szóval nem is figyelte az utat. De mire mi hazaértünk már ott várt minket az ajtóban.

2022. aug. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem talál haza, akkor vagy sérülése van vagy beteg vagy épp nyaral egy kedves családnál, vagy egy kedves srácnál vagy egy kedves lánynál. Egyik ismerősöméknél is csak időnként ment haza a macska, tuti biztos, hogy máshol is gondoskodtak róla.


De amúgy volt ilyen dokumentum film is a macskákról, és egyszer láttam valahol egy képet is ami tudományosan magyarázta hogy tájékozódnak a macskák. Sajna nagyon rég volt már, már nem emlékszem hol láttam.


Lehet amúgy simán szoktak olyat is, hogy időnként kedves embereknél elidőznek, mert kaja is van, kedvesek is vele, szóval lehet nyaral valahol.


Sőt volt egy tudományos dokumentumfilm is ahol a különböző gazdik macskáira nyakörv kamerát tettek, aztán később kielemezték a tudósok, és megmutatták a gazdiknak. A két gazdi szétkacagta magát, mert rendszeresen az odakészített kaját ami különböző volt, mindig a másik gazdi macskája ette meg. Magyarán a két macska egymáshoz járt át szomszédolni, hogy megebédeljen, mert mind a kettőnek a másik kajája ízlett jobban. :D

2022. aug. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, haza szökött a macska amúgy.
2022. aug. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
16%

Egy kijaros vagy kinti macska nem teved el soha. Szep dolog ezzel nyugtatni magunkat, de ha nem ment haza mar egy ideje, akkor valoszinuleg mar annak a macskanak annyi.


Ha csak benti volt es ugy szokott ki, na akkor el szoktak tevedni, az mas. Viszont hogy ul-e egyhelyben vagy maszkal, ki tudja, nem lehet megmondani.

2022. aug. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim válasza:
65%
Nekem volt olyan macskám ami egy év után jött haza, mert a kutyusom elüldözte :(, olyan is volt akit elcsapott az autó és úgy hazamászott a küszöbre meghalni… :(, de olyan is volt már hogy egy lány felkapta és hazavitte, pár évre rá megláttam a lány autójába bezárva, tesóm széttörte a kocsi ablakát, amit ki is fizettünk utána! És bejött elbeszélgetni… persze én sírtam a legjobban mert még gyerek voltam és ellopta a macskám! A lány is sírt, de el lett neki magyarázva, az hogy elkóborolt még nem azt jelenti hogy nincs gazdája (kiszökött az ablakon..) a cica nálam maradt, és elmúltam 18 bőven mire meghalt. Szóval bármi lehet… lehet hogy még él, ne add fel ❤️.
2022. aug. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
kereséskor két elpusztult cicát sikerült találnunk, de őt sehol...kérdezősködtünk is, szórólapoztunk is, de semmi...az utóbbi időben feltűnően keveset evett, szóval szerintem esélyes, h valaki magához édesgette, és mivel félős nagyon, kellett idő míg annyira megszokja az illetőt, h mondjuk kézben akár el vigye máshová /pl.unokának ajándékba/...viszont ezt sem hiszem, mert kijárós macska, bezárva sem lehet tartani, mert akkor rongál, nem hiszem, h bárki tolerálná és ha kiengedik akkor meg gondolom visszajönne..persze az is lehet,h vki udvarán lecsapott rá egy kutya, vagy tényleg elütötték és még azelőtt eltakarították, h a keresésére indultunk volna :( Már több mint egy hónapja nincs:(
2022. aug. 14. 17:58
 10/36 anonim ***** válasza:
33%

Ezert nem tartunk kint macskat ugy, hogy tud koborolni.


Nem ertem mikor kaptok mar eszbe, hany tragedia kell ahhoz; hogy belassatok, ez nem jo irany. Annyi lehetsoeg van, ha kijaros macskat akarsz, kennel, macskabiztos kerites, hamos setaltatas pl.

De nem, egyik sem. Mert jobb igy, hogy meghalnak feleslegesen.


Szerencsetlen macskak.

2022. aug. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!