Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudom távoltartani a...

Hogy tudom távoltartani a kertemtől a kóborló macskàkat?

Figyelt kérdés

Nagyon elegem van már, hogy tele van szarva a kertem a környék macskái által. Szélnek eresztik őket, pedig törvénybe ütközik. Mindenki ki van akadva, a kertek, gyerekhomokozók tele macskaszarral. Ki tudja, milyen betegséget hordoznak, a gyerek meg ott tapicskol…


Kérdés: mit tudok tenni? Ami nem olyan drága, macerás.



2023. máj. 11. 09:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon felkapott ma a macskas tema:


-Hogy tudom távoltartani a kertemtől a kóborló macskàkat?

Állatok » Macskák


-Madárbarát kertünk van, kis táblát is kaptunk az MMEtől, szomszédunk hozni akar egy kijárós macskát. Mit tegyek?

Állatok » Madarak


-Távol lehet valamivel tartani a macskákat a kertünktől úgy, hogy a sünik azért be tudjanak jönni?

Állatok » Kisemlősök

2023. máj. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Én megnéztem az àllatvédelmi törvényt, az - én úgy értettem - tiltja, hogy a kertből kimenjen a macska. Valaki írta, hogy semmi sem tiltja, hogy kint legyen. Persze, egèsz addig, amíg a gazda kertjében van kint. Kerten kívül nem mehet. Kötelező a chip is a macskáknak a törvény alapján. Élvefogó nem állatkínzás, pont azért fognàm be, hogy vigyék el menhelyre aztán a gazdi kiválthatja ha akarja. Vagy ha kóbor, akkor meg pláne vigyék el.


A bogaras embernek: azért engem a darázsszar és pisa kevésbé zavar mint a macskáké. Ez van. :)

2023. máj. 11. 11:27
 13/17 A kérdező kommentje:
Szomorúan olvasom, hogy nincs jó megoldás. Nem nagyon tudok egyet érteni azzal, hogy màs kedvtelése (hobbi àllat tartás) az én káromra történjen. Valamit csak lehet tenni…
2023. máj. 11. 11:28
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Kutya, amit uszítasz a macskára, amikor látod. Gyorsan megtanulja távoltartani őket.
2023. máj. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én imádom a macskákat, több is van, mind mentett.

Totál megértem a helyzeted, kiveri nálam is a biztosítékot, ha más így tartja a macskáját.

Én csináltam olyat, hogy élvefogóval befogtam a macskát és kigazdásítottam macskamentős kapcsolatokon keresztül. Pedig tudtam, hogy van gazdája, de chippelve nem volt a macsek (ivartalanítva se...), és többször lett szólva neki, hogy ne engedje ki. Ő is jött ezzel a baromsággal, hogy a macska szabad állat, meg nem lehet bent tartani... :D Érdekes, az én három macskámat bent lehet tartani, macskabiztos kerítésem is van, de az elsősorban arra van, hogy bentről ne tudjon kimenni, kintről be tud jönni macska ott, ahol érintkezik a tetőnk a szomszéd házéval.

Szóval annyi, hogy ne bántsd a macskát, mert nem tehet róla, hogy hülye a gazdája, de ha begyűjtöd a kertedben, akkor kóbor, és nyugodtan felkereshetsz egy macskamentést ¯\_(ツ)_/¯

2023. máj. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

16.


"Aki erős itt megáll előttem." 🤣

2023. máj. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Fagyálló... "imádják"...
2023. aug. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!