Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vemhes macska ivartalanítása?

Vemhes macska ivartalanítása?

Figyelt kérdés
Befogadtunk pár napja az utcáról egy vemhes macskát. Mai napon jártunk állatorvosnál vele, megkérdeztem hogy van e még esély az ivartalanítására. Azt mondták már nagyon előre haladott állapotban van, nagyobb komplikációval járna a szülés. Mert több vérveszteség stb. De mondták hogy a gazdi döntése, mennyire szeretné. Annyiban maradtunk hogy még átgondolom. Mennyire kockázatos ez? Nyílván nem akarom hogy komolyabb baja legyen a cicának, de azt sem, hogy csomó kiscica szülessen. (A vemhes cicát mindenképp megtartanám) Ti bevállalnátok, vagy mégsem? Valakinek tapasztalata erről? Előre köszönöm.

#macska #vemhesség #ivartalanítás #Vemhesség alatt ivartalanítás
2023. máj. 11. 16:06
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat elírtam, nagyobb komplikációval járna a műtét.
2023. máj. 11. 16:07
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Nem vallalnam be, mondom ezt ugy, hogy az en macskam, akit szinten utcarol fogadtam be, vemhesen lett ivartalanitva.

Tehat en abszolut nem vagyok ellene, csak nalunk meg szerencsere belefert az idobe, nem volt elorehaladott. De nekem azt mondta az orvos, hogy o pl nem is vallal mar a vege fele ivartalanitast.


Szoval felnek igen, hogy baj tortenne a cicussal.

2023. máj. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Én se vállalnám be, egyébként nálunk a doki nem is ivartalanít vemhes cicát.


Egy tanács, ha később teszel ki kérdést a cicával kapcsolatban, mindenféleképpen írd oda, hogy vemhes volt mikor befogadtad, különben megkapod a lemoshatatlan "felelőtlen gazdi" címet :D

2023. máj. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Nem ivartalaníttatnám, viszont elkezdenék berendezkedni a kismacskás életre, és már most keresgélnék gazdit.


Lehet tudni, mennyi kölyke várható? Mert ha csak 2, az oké, de ha 6, ott lesznek bajok :)

2023. máj. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, azt elfelejtettem megkérdezni az orvostól, hogy mennyi lesz, annyira nagyon sokkolt a hír:D

De ő is azt tanácsolta, hogy már most kezdjem el keresni a leendő gazdikat.

Viszont ismerősi körömbe már mindenki cicagazdi, szóval eléggé meg fog izzasztani a dolog.

2023. máj. 12. 08:19
 6/8 anonim ***** válasza:
42%
Mindet összevetve, igen, vállalnám a vemhesen ivartalaníttatást.
2023. máj. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
37%
Vállalnám az ivartalanítást. Nem kell több kismacska. Így is százával születnek úgy, hogy jó gazdit találni borzasztó nehéz. 😓
2023. máj. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
6-7 ha az állatorvos ellenzi, mert elhaladott a vemhesség, akkor NEM ivartalítasz, ilyen egyszerű. Vagy meghal az anyamacska is.
2023. máj. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!