Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezik az, hogy allergiás az...

Létezik az, hogy allergiás az alutasakos eledelre? (Részletek lent! )

Figyelt kérdés

Most 4éves a cicám. Eddig hol konzerves eledelt kapott, hol szárazat, semmi probléma nem volt. 2 vagy 3 éves lett (pontosan nem tudom) elkezdett válogatni, nem ette meg a megszokott hamiját, így rátértünk az alutasakos eledelekre amit nagyon jóízűen, szinte már őrölten ette/eszi (többnyire Whiskas és Kitekat). Erre rá max 2 hónapra ahol elérte szájával a szőrét elkezdte tépni magának (tépte nem hullott neki ez tuti). Első gondolatom az volt: bolhás. Kapott új bolhanyakörvet ami már a kullancsok ellen is jó. Erre hetekkel javult a helyzet még teljesen meg nem szűnt. Minden ment tovább a maga módján... Maximum félév eltel és kezdődött minden elölről csak sokkal brutálisabban tépte magát, hasát és lábait hol érte csupaszra tépte. Véget kellett vetni. Elvittem állatorvoshoz, aki alaposan meg is vizsgálta, bolhát kullancsot nem talált, arra következtetett: "Ételallergiás" és hogy bizonyos húsos falatokat vonjak meg tőle... De mivel napi szinten más ízűt kap, eltelne jó pár hónap még rájönnék mire is allergiás... Én arra gondoltam, hogy nem is húsfélére érzékeny, hanem maga az alutasakos kajára... Valami allergén mégis lehet benne mivel úgy őrjöng érte mint egy narkós, pedig nem éhezik, napi 3x kap enni.


Mit javasoltok? Állítsam le teljesen az alutasakosról? Valami hasonló történt veletek?


2011. márc. 27. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
A Whiskasról első körben állítsd le! Az a macskák mérge!
2011. márc. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem is ez az első gondolatom... Köszi! Várom a további véleményeket, válaszokat!
2011. márc. 27. 22:04
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem is csodálkozom rajta hogy ezektől a kajáktól beteg, színtiszta szemét. Tele van ízfokozókkal, állományjavítókkal, miegymással ami nagyon nem való egy macska étrendjébe. Nagyon gyorsan álljatok le a whiskas-szal meg a kitekat-tal is. Száraz tápból csak igazán minőségit adjatok neki (royal canin hill's, orijen stb.) Konzervet, alutasakost pedig a lehető legkevesebbet és azt is minőségit. Javaslom az igazi hús etetésének bevezetését. Mi nyersen adunk nekik csirkét, pulykát, májat, belsőségeket. Nagyon szereti és ez tudom hogy 100%-ig igazi hús. Nem kizárólag húst kapnak, hanem kiegészítésnek.
2011. márc. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elkeserít nagyon. Direkt azért etettem ilyen "neves" kajával, hogy ne rosszat kapjon... Tesómék cicája is csirke belsőséget eszik meg aprólékot és makk egészségesek. Akkor átszoktatom én is ezekre, szerencsére eszi is jó ízűen! Köszönöm a válaszokat, írok amint javulás áll be, hátha más is ilyen cipőbe jár.
2011. márc. 28. 18:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok! Sajnos a reklámok elhitetik az emberekkel hogy milyen neves és jó a termékük, mert "a macskák whiskas-t vennének". Na persze, tiszta marketing az egész. Felháborító hogy mi minden szemetet beleraknak és 4% hús tartalomnál nincs több egyikben sem. Hiába írják rá hogy mennyi fehérje van benne, mert annak töredéke csak állati eredetű, helyette növényi eredetűt használnak ami a macska számára teljesen emészthetetlen. Még a jó minőségű tápok, alutasakosok, konzervek esetében sem jó csak azzal etetni. Az egyik cicánknak aki eleinte csak előregyártott macskaeledelt kapott folyton gond volt a székletével. Szerette,imádta de folyton lágy, pépes, rettentő bűzös kakit produkált. Amióta kevesebbet kap belőle és kap mellé húst is azóta nincs gond a kakival.
2011. márc. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Létezik, mint ahogy előttem mondták, ezek tele vannak szinezékkel, szójával, tartósító szerrel, meg van bennük egy minimális vágóhídi hulladék.


Próbáld ki esetleg ezt: [link]


Vagy ezt:

[link]


A leggyakoribb allergén amúgy a csirke, azt érdemes mindenképpen kiiktatni (mert ugye antibiotikummal nevelik őket ilyen nagyra) illetve a szója, és a gabonák.

2011. márc. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!