Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy és két éves koruk között...

Egy és két éves koruk között még sokat nőlhetnek a macskák?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvastam, hogy másfél-két éves korukig nőlnek a cicák. Azért merült fel bennem a fenti kérdés, mert az én cicusom most egy éves, és elég nagy. Nem kövér, ezt állatorvos is megerősítette, sokkal inkább csak hosszú és izmos.

Házi cicus keverék, nem ismertek a szülei, így viszonyítani se tudunk. Viszont már 5 kiló. Felmerült bennem, hogy ha még fejlődő félben van, akkor mennyit nőlhet még? :D van akinek kb. leállt a macskájának a növekedése egy évesen? Vagy törvényszerű, hogy másfél-két éves koráig még nőlnie kell különben nem egészséges?

Egyébként ivartalanított kandúr cica.


2023. máj. 22. 06:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Még fog nőni viszont már nem olyan sokat.. Ha csak nem olyan keverék.. Például azt hallottam, hogy a maine coon akár 3-4 éves koráig nőhet.. Valószínűleg ez több fajtára lehet jellemző. A mi cicánk az rendes házi cica és ő is van 5kg. 1 éves korára haladta meg a 4,5 kg körüli testsúlyt. Ja és ő is ivartalanított.
2023. máj. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
5 kiló? Nem vadmacskát hozzátok haza véletlenül? 😂
2023. máj. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :D


2-es: mindig vitába keveredünk amikor leírjuk a súlyát, mert mindenki azt hiszi, hogy kövér és azért ekkora :D de tényleg állatorvos mondta, hogy teljesen jó bőrben van és szép izmos.

2023. máj. 22. 07:13
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az 5kg átlagos. Régen házi macskáink voltak, a fiúk mindig 5kg körül voltak és egy gramm felesleg se volt rajtuk. Sőt, volt amelyik soványnak is tűnt.
2023. máj. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!