Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet rászoktatni az...

Hogyan lehet rászoktatni az alomra egy két éves befogadott cicát akinek a kijárás van meggszokva ha rájön az ötperc?

Figyelt kérdés
Tavaly befogadtam egy cicát, aki kezdetben nem nagyon akarta elfogadni az almos tálcát, és az almot, amit vettem neki, mivel általában le szokott kéredzkedni, ha pl. pisilnie kell - utca cica, ehhez van hozzászokva. Idáig már 2 alkalommal történt meg az, hogy lepisilte a padlót, vagy rákakilt a szőnyegre, és én nagyon szeretném őt rászoktatni az alomra, de nem tudom, milyen praktikák vannak erre - pláne így, hogy a macskának a kijárás van már megszokva. Tudtok ebben segíteni nekem?

2018. nov. 26. 12:21
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
tedd le neki az almot oda ahol amugy tartani szeretned. amikor gyanitod h nemsokara kakilna pisilne, zard be a helysegbe ahol csak az alom van. nagy esellyel oda fog kakilni meg pisilni mert bennuk van osztonosen h elkaparjak. es azt csak ott tudja
2018. nov. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%
Hát nem igen lehet tanítani, ahogy az első is írja, ösztön, hogy olyan helyre végezzék a dolgukat, ahol elkaparhatják. Nálunk a kinti cicáknak hozunk be alomtálcában homokot/almot télen is, mikor napközben többet vannak a
2018. nov. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

*bocs


vannak bent. Megesett, hogy olyan helyre bújtak el alvási céllal, hogy éjszakára bent maradtak... De az almot megtalálták.


Lehet, hogy olyan helyen van az alom, ami zajos, nyitott neki. Esetleg nem takarítod elég sűrűn.


Én azért be nem zárnám, meg azt sem megoldás, hogy lesd minden percben, nekiáll e wc-zni.

Esetleg, mikor ki kéredzkedik, akkor rakd alomra, hátha inkább ott végzi el a dolgát.

2018. nov. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!