Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a macskámmal?

Mit csináljak a macskámmal?

Figyelt kérdés

Van egy kb 2 éves kasztrált kandúr macskám.

Nemrég költöztem városból falura, eddig a macska értelemszerűen mindig benti volt.

Amióta itt vagyunk többször is ki lett engedve a macska, mert meg volt zavarodva, hogy ki akar menni.

Tombolt, tört, zúzott, hangosan nyígott az ajtó elött, úgyhogy kiengedtem.

Azóta egyszer volt olyan, hogy este nem akart bejönni, hiába hívtam volna, mindig elszaladt, úgyhogy éjszakára kint maradt, kitettem neki a kajáját, vizét. Erre reggel nyitom ki az ajtót és az ajtó elött egy másik kandúr hancúrozza az enyémet, mindnenhol macskaszőr.

Elszaladt a kandúr, az enyém meg az nap ki se dugta az orrát, meghúzta magát.

Viszont azóta megint rájött ez a vergődés, hogy ki akar menni, azóta többször látta is már ezt a másik macskát.


Kérdezném, hogy mit csináljak?

Féltem a kis hülyét, de nem tudom mit kellene ezzel az egésszel kezdenem.


Szerintetek kiengedjem vagy inkább próbáljam bent tartani?



2023. máj. 27. 14:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ja az kimaradt, hogy aznap este amikor kint maradt, az a másik kandúr felzabálta az összes kajáját, meg valószínűleg egész éjjel gingyolta és mégis olyan most, mintha menni akarna utána.


Eddig úgy gondoltam úgy lehetne, hogy benti macska, meg itt az udvaron elvan, de ez így nem igazán okés.

2023. máj. 27. 14:11
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Macskabiztos kerítés a tippem.
2023. máj. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ez itt nem megoldható sajnos.
2023. máj. 27. 14:44
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Macskabiztos kerítés, pórázra szoktatás, vagy bent tartás. Ha hagyod kimenni, más macskáktól súlyos sebeket, vagy akár halálos fertőzést is kaphat. Ezenkívül elütheti az autó, széttépheti egy kutya, tehát jó vége biztos nem lesz.
2023. máj. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Enikőő2 ***** válasza:
18%
Macskabiztos, erőssáramű kerítés
2023. máj. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem megoldható a macskabiztos kerítés akkor benti macska, vagy végignézed, hogy lesz vége hamarosan szegénynek. :(
2023. máj. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

És amikor így hisztizik mit tudok vele kezdeni?

Valamivel elbolondítsam vagy mi ilyenkor a megoldás?

2023. máj. 27. 15:48
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Erre reggel nyitom ki az ajtót és az ajtó elött egy másik kandúr hancúrozza az enyémet, mindnenhol macskaszőr."


"egész éjjel gingyolta"


ez konkrétan mit jelent?

2023. máj. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Egész éjjel dugta a másik kandúr az enyémet, ezt jelenti.
2023. máj. 27. 16:09
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Tartsd bent a cicát ha nem megoldható a kerítés.Ha kiengeded akkor sok betegséget elkap másik állattól,verekedésbe keveredhet,elütik stb.
2023. máj. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!