Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a "vegetáriánus"...

Mit csináljak a "vegetáriánus" macskámmal?

Figyelt kérdés

Nem szó szerint vega persze, de úgy szoktam hívni, mert a szárazon kívül semmit nem hajlandó megenni. Végig kóstoltattam vele a fresnaps teljes árukészletét, minden ízben, de vagy meg se kóstolta, vagy a szaftot fogjuk rá, hogy megette, a húshoz hozzá se nyúlt. Adtam neki fűszerezetlen májat, csirkemellet, combot is, illetve szalonna és kolbász darabkát próbaképp, de mindet messziről kerülte. Szó szerint, beleszagol, hátrál és elsprintel. 2 dolgot eszik, a száraz eledelt, meg a szintén száraz jutalom falatot. Utóbbiból is adtam már neki olyan jutalom falatot, ami száritott csirke, vagy marha, azt se ette meg. Illetve azt is próbáltam, hogy a szaftosba tettem a jutalomfalatot, hátha úgy megeszi, de azt is ott hagyta, pedig az a kedvence.

Nem tudom már mit csináljak, egyedül azt nem próbáltam, hogy elveszek mindent és csak a szaftosat hagyom ott, de ez 2 okból nehéz: 1. Van egy másik cicám, aki viszont mindent megeszik, 2. A "vega" cicám 1,5-2 kg körül mozog, tehát eleve pici, vékony alkat, ebből nem nehéz fogyni, ha 1-2 étkezés kimarad, mert nem hajlandó enni.

Gondos gazdi vagyok, mindig ilyen vékony volt, orvos szerint ez nem gond, és azért nem tudom, hogy 1,5 vagy 2 kg., mert nincs konyhamerlegunk, ezért úgy mérem le, hogy először vele állok a személymérlegre, aztán nélküle és a különbözet ő, ez meg nem olyan pontos, mint a konyhai, de 1.7-2 kg megszokott lenni.

Nem hiszem, hogy jó neki, hogy csak szárazat eszik, de már nincs ötletem. Engedjem el, le lehet így élni egy egészséges cica életet, vagy próbálkozzak tovább? Ha utóbbi, mit tehetek még?


2021. dec. 12. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Egy jó minőségű szárazjaja teljesen jó neki önmagában.


Viszont javaslom megnézetni a veseműködését (sovány és válogat)

2021. dec. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy felnőtt macska ideális testsúllya 4-5 kg között mozog.


Vidd el állatorvoshoz én is azt tanácsolom. Gyomor problémája vagy emésztési problémája is lehet, nem csak vese.

2021. dec. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
* testsúlya
2021. dec. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Mi a baj azzal, ha nem eszi meg a szemét kaját? A konzervtől/alustól se hízik jobban, ha nem akar húst enni, akkor meg nem kell erőltetni. Ő ilyen alkat. 2 kg nem sok, de milyen idős mellé?
2021. dec. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
ne adj neki húst.
2021. dec. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

2 éves a 2 kg mellé és sziámi cica. Látta orvos, kb. fél éve, akkor is ennyi volt a súlya, rákérdeztem, nem mondta, hogy gond lenne. Kérdeztem akkor a nedves tápról is, azt javasolta kóstoltassak vele többfélét. Ezt tettem, de nem jött be.

A szárazat eszi, azzal nincs gond, de a premium minőségű nedvest sem, ami nem "szemét" kaja egyrészt, másrészt a sós vízben főtt falusi csirkét sem eszi, tehát biztos nem az adalékanyag a gond.

Egyébként iszik, eszik, játszik, pisil, látható baja nincs, engem zavar csak.

2021. dec. 12. 19:44
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

2 kg nagyon nagyon kevés, főleg egy sziámi cicánal, amik alapból picit nagyobb testalkatok. Érdemes lenne kivizsgáltatni, hogy nincs-e valami emésztőszervi, vagy vese problémája.

Ha nincs, akkor pedig semmi gond azzal, ha csak szárazat eszik, az viszont legyen előtte mindig, vagy ha a másik macska el enné előle, akkor neki kínálj mindig szárazat, amikor a másiknak nedveset. A lényeg, hogy egyen csak amennyi jól esik.

Esetleg érdemes kipróbálni a házikosztot, bár azt nálunk csak kvázi snack-ként kap, hogy legyen egy kis változatosság. Magam sem értem, de imádja a főzelékeket... Mindenféle hús nélkül. A tökfőzelék a kedvence, abból bármennyi lemenne egyszerre. :D

2021. dec. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!