Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kötnek bele valakibe ha...

Miért kötnek bele valakibe ha falun nem akarja bent a lakásban tartani a macskát? Ez miért akkora főbenjáró bűn? Főleg,ha ivartalaníttatja is?

Figyelt kérdés
2023. máj. 29. 19:40
1 2 3
 11/29 anonim válasza:
52%

8: Ebben totál veled értek egyet. Szánalmas és vicces, amikor a notórius macskagyűlölők azt akarják megmagyarázni, hogy tulajdonképpen a macskák miatt van a globális felmelegedés, ők pusztították ki az összes kihalófélben lévő állatfaj populációjának javát, és miattuk van az ukrajnai háború is.


Az ember, aki unalmában és jó dolgában mindent felfal, élvezetből ezrével lemészárol, megmérgez, megkínoz, földrésznyi természetes életteret semmisít meg a kapzsi terjeszkedése közben, kihozza, hogy a macskák, akik éhségükben néha elkapnak egy rigót, a világ nagy ellenségei.


Na mindegy, szerintem az emberiség megérett a pusztulásra, minden téren.

2023. máj. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
49%

Mert nem azért vettem kertes házat, hogy a macskád telefossa a kertemet.

Kihempergi a veteményest.

Hergeli az én benti macskáimat.

Terjeszti a bolhákat.

Telibe hugyozik mindent, kerti bútort, ajtót, stb.

Kinyírja a madarakat a kertemben.

Jól lakik a kerti tavamból, hogy a rák egye ki a beleit.

Csupán ezért.

2023. máj. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
23%
De hát hogy lehet a macskának megmondani, hogy maradjon a kerten belül. A kinti macskát lehetetlen portán belül tartani. Olyan még nem is született, aki nem ment ki. Nem a szobamacskákra gondolok. Nincs az a kerítés, amit nem ugrik át.
2023. máj. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
21%
Olyan magas kerítés építése meg gondolom tilos, amit nem tud átugorni. Mondjuk 5 m, vagy magasabb.
2023. máj. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
81%
#14 Vannak lehetőségek a macska kerten belül tartására. Kerítés tetejére kell egy forgó cuccot rakni (neten könnyen beszerezhető). Szomszédomék idős, epilepsziás, cukorbeteg macskája is így van bent tartva a ,,csak” 500 m2-en. Teljesen boldog és a gazdi sem aggódik, hogy hol van a cica.
2023. máj. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim válasza:
81%

Mi nemrég költöztünk egy kis faluba, egy öreg nénitől vettük meg a házát. Nem tudom, hogy neki szokása volt-e etetni a kóbor vagy csak épp az utcán mászkáló macskákat, de állandóan 5-6 macska sündörög az udvarunkon. Nem lenne velük bajom igazából, de sokszor majd hasra esek bennük, mert állandóan a lábam alatt vannak, sőt sokszor pofátlanul tolakodnak be a házba. Ki se nyitom az ajtót, de már surran is be. Amíg nem volt szúnyogháló az egyik ablakon, volt, hogy már csak azt vettem észre, hogy az ágyon fekszik egy vadidegen macska, mert bejött az ablakon keresztül.

Nem etetem őket szóval el nem tudom képzelni, hogy miért jó nekik itt nálunk, vagy hogyan tudnám őket távol tartani. Bántani viszont nem akarom őket, így elviselni tudom csak, hogy itt vannak.

2023. máj. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
66%
A benti cicák sokkal tovább élnek. Ha szereted a macskád, ne engedd ki.
2023. máj. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
10%

TÉVEDÉS!!!

Magyarországon nincs jelenleg hatályban lévő törvény, ami kötelezné a tulajokat a macskájuk kerten belül tartására.

Viszont, ha kárt tesz pl a szomszédnál valamilyen állatban pl, abból már lehet ügy.

2023. máj. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 NTBS ***** válasza:
12%
Vidéken élek, sosem tapasztaltam.
2023. máj. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 qkker1 ***** válasza:
84%

"Magyarországon nincs jelenleg hatályban lévő törvény, ami kötelezné a tulajokat a macskájuk kerten belül tartására."


Ennek fussál neki mégegyszer!

2023. máj. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!