Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni azokkal a...

Mit lehet tenni azokkal a maradi emberekkel, akik szerint a macska "fogyó eszköz", és nem hajlandóak se ivartalaníttatni, se rendesen gondozni, se csak bennt tartani?

Figyelt kérdés

Miért van ez az elterjedt felfogás, hogy ha valaki rendesen figyelembe veszi a háziállata igényeit, minőségi kaját ad neki, vesz neki bútort, foglalkozik vele, az be van kattanva, beteges "macskás nő"?


Szerintem ez lenne az alap, a normális állattartás.



2022. ápr. 15. 17:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/152 anonim ***** válasza:
43%

Nem tartom bent, mert a macska szeret kint is lenni. Az garantált, hogy ez a macska a neki jutó néhány év alatt többet él, mint a bezárt macskák a 20 év alatt. Mindig látom a szembe szomszéd macskáit, ahogy órákig ülnek az ablakban és bámulnak kifelé, mert ezeknek négyzetkilométernyi a mozgástere, nem 2 szobányi.

Minden nap ajándék a kinti macskánál, de legalább azt csinálja, amit szeret: vadászik, bandázik a többi macskával, bejárja a területét, heverészik a fűben, élvezi a napsütést, aztán bejön és kényeztetteti magát, majd kimegy amikor úgy tartja kedve.

Ivartalanítva van, de soha nem zárnám be. Nekem az az állatkínzás.

2022. ápr. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/152 anonim ***** válasza:
26%
Kérdező, ez nem mindenhol kivitelezhető.
2022. ápr. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/152 anonim ***** válasza:
18%
Kettesnek tökéletesen igaza van. 👍
2022. ápr. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/152 anonim ***** válasza:
58%
Semmit, mivel az ilyen tirpákok úgyse értik meg. Felesleges nekik magyarázni.
2022. ápr. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/152 anonim ***** válasza:
82%
Semmit nem lehet tenni, mert ezek a dolgok nem kötelezőek, de még ha az is lenne azt is nagyon nehéz (Magyarországon szerintem lehetetlen) lenne ellenőrizni. Lásd a kutyáknál a "kötelező" chip, oltás, mégis egy csomó kutyát chip nélkül találnak és oltani sem mindenki hordja, mégse kap senki büntetést.
2022. ápr. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/152 anonim ***** válasza:
38%
Semmit. A fizikai erőszak sajnos illegális, hülyének lenni meg alanyi jog.
2022. ápr. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/152 anonim ***** válasza:
75%
Te tartsd úgy a macskáidat ahogy megfelelőnek tartod, és a gyerekedet is erre neveld. Igazából feleslegesen hergeled magad ezen, ahogy azon is, hogy állatfajok kerülnek a kihalás szélére. Te ezt nem tudod megakadályozni, csak könnyíthetsz esetleg a lelkiismereteden hogy támogatsz ilyen olyan alapítványokat vagy amivel úgy érzed hozzátehetsz valamit a világhoz ahhoz hogy jobb legyen, de már annyi is elég, hogy normális felnőtt(ek)et nevelsz a gyereke(i)dből.
2022. ápr. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/152 anonim ***** válasza:
23%
1 Bu-ta-ság és de-ma-go-gi-a
2022. ápr. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/152 anonim ***** válasza:
55%

A macska jobban érzi magát, ha nem kell bent lennie egész nap. Persze ha nincs kert, akkor csak bent lehet, de ha van, akkor miért ne mehessen ki?

Egy macskás nő (az egész banda ivartalan).

2022. ápr. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/152 anonim ***** válasza:
73%
Semmit sajnos. Az egész gyerekkorom erről szólt. Nem tarthatjuk bent a macskát, mert az kínzás neki anyám szerinte meg sok alom fogyna. Hoztunk macskát, megszerettem, majd vagy elütötték vagy megmérgezték vagy elkapta egy kutya vagy pedig soha nem jött többet haza. Orvoshoz nem vittük soha, mert az csak egy állat, nem adunk érte pénzt, nem ér annyit az egész macska. Ha szült, akkor a kiscicákat elásni, nem számít, hogy keresi az anyamacska, majd elfelejti. A legolcsóbb 100 Ft-os konzervvel etetni, mert kár a macskának a hús, a drága táp, különben is egyen krumplit. Aztán meg csodálkoztak, hogy egész nap éhesek voltak és mennyi konzervet megettek. De gyűlöltem ezért a szüleimet. A mai napig megmaradtak ilyennek. Én most fizettem ki több 100 ezer Ft-ot az allergiás macskámra, de szerintük el kellett volna altattatni. Azon kívül, hogy hullott a szőre, mert allergiás lett, nem volt és nincs is semmi baja. Teljesen benti cica, nem érzem, hogy kínzás lenne neki.
2022. ápr. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!