Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha lenyalja a macska a sebről...

Ha lenyalja a macska a sebről a Betadine-t, lehet baja?

Figyelt kérdés

2023. jún. 9. 17:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz baja, max. enyhe gyomorfájással kibírja.
2023. jún. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan külsőleg kell alkalmazni, de nem mérgező belsőleg sem, max nem egészséges és hosszútávon kissé káros.
2023. jún. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor gallért teszünk a cicára, hogy gyorsabban gyógyuljon.
2023. jún. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat. Nem komoly a dolog, allergiás vakarózástól a lapockán lett egy csúnya seb, látta doki, már varas, válik le, de ha teljesen lejön, és csúnya lesz, inkább bekenem.
2023. jún. 9. 19:39
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Nagyon figyelj oda, mert a cicáknak érdes a nyelvük és durván ki tudják nyalogatni a sebet.
2023. jún. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi. A gallért nem bírná, nagyon stresszes. Mit tanácsolsz?
2023. jún. 9. 19:59
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

A gallért minden cica bírja. Először szokatlan, de hamar beletörödnek.

Én állatorvosi rendelőben vagyok assziszt. és komoly műtéteknél is mindig feltesszük.

2023. jún. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam, és nagyon kedves vagy, hogy segítesz. Első cicám műtét után kapott gallért, de majdnem megfulladt, mert le akarta szedni. Mostani, egyben utolsó, örökölt cicával nem tudnék itthon lenni egész nap, félnék, hogy kárt tesz magában, illetve még jobban bedepizne.
2023. jún. 9. 20:27
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódni, csak Te gondolod, hogy majd megfulladt a gallértól. Ha azt jól teszik fel, nem lehet probléma és mivel az oldalán van a seb, egy kisebb gallér is elég.

Egy kicsit túlaggódod a dolgot.

Ne feledd a cicáknak 7 élete van, nagyon szívósak tudnak lenni.

A legfontosabb, hogy hamar meggyógyuljon.

2023. jún. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#9 (20:58) - én úgy tudtam, hogy a macskáknak kilenc életük van - persze mindig jobb biztonsági tűréshatárral számolni!

:)

2023. jún. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!