Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kullancs eltávolítása?

Kullancs eltávolítása?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kertes házban lakunk, és a macsek rendszeresen elkóvájog minden felé. Most mikor haza jött, elkezdtem kiszedegetni belőle a bogáncsot, és találtam benne 2 darab kullancsot. Arra gondoltam, hogy szemöldök csipesszel óvatosan kiszedem belőle, és utána Betadinnal lefertőtleníteném a seb helyét. A betadin alkalmas lehet erre állatoknál is? Előre is köszönöm a válaszotokat!

#Kullancs eltávolítása.
2023. jún. 10. 20:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél így. Igen, a betadine használható állatoknál is.
2023. jún. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%

Oxigénes víz,betadin tökéletes de ha van kullancs kiszedő vagy tudol venni pl holnap akkor inkább azzal 500-600ft.

Ha mégis csipesszel csinálnád óvatosan a kullancs nyakát,minél közelebb a bőrhöz és kezd el lassan tekerni az ha jól tudom akkor az óra mutató járásával ellentétesen.

2023. jún. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sikerült. Mind a 2 kullancs kijött belőle, igaz kellett csavargatnom, de a kullancs egybe jött ki, és nem maradt benne semmi. Viszont nem karmolt, és nem is harapott. Néha rúgott egyet mikor csavartam kifelé, de viszonylag könnyedén viselte. Köszönöm szépen!
2023. jún. 10. 20:49
 4/14 A kérdező kommentje:
2/. Megtaláltam a kullancskiszedő csipeszt, és azzal csináltam.
2023. jún. 10. 20:50
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
2-es a kullancs szájszervének nincs menete, teljesen mindegy, hogy melyik irányba csavarja az ember (ha egyáltalán csavarja, mert nem kell)
2023. jún. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
Én sima cérnával csináltam, azzal is sikerült, de a kanál jobb.
2023. jún. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Be fog durrani a szivás helye , nem vérzik szárazon sebzik, csomó lesz ott , a szervezete kiforrja majd varos lesz ami
2023. jún. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi sima fogóval szoktuk megfogni és kihúzni.
2023. jún. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Valóban nem muszáj csavarni,de akkor bentmaradhat a kullancs feje,aztán csodálkozunk hogy beteg a kutya és megdöglik(nehéz kezelni)
2023. jún. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9-es a bentmaradt "kullancsfej" (mivel a feje nem ott van, az csak a szájszerve) nem okoz több gondot mint egy szálka a bőrben. A kórokozók bejutásához aktív táplálkozásra van szükség.
2023. jún. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!