Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rossz döntés volt szerintetek?

Rossz döntés volt szerintetek?

Figyelt kérdés
1 napja kaptam egy cicát, aki eleinte nagyon félénk volt, alig lehetett kicsalogatni a hordozóból. Estére viszont elkezdett nyávogni, elég sokat nyávogott. Előtte úgy terveztem, mivel elég nyugodt, csendes cicának tűnt, hogy aludhat az én szobámban is. De aztán mivel sokat nyávogott, így kivittem a folyosóra a fekhelyét, az almot, a vizét és most kint fekszik az ágyikójában (bevallom rosszul is érzem magam emiatt) de erdekesmod azóta befejezte a nyávogást.

2023. júl. 3. 00:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

Nem lehet tudni miért nyávogott, főleg ha kölyök macska. Gyerekkoromtól foglalkozok különféle állatokkal a macskák nagyon rugalmasan kezelik a napszakokat, amikor ők élnének, de nekem már feküdni kéne, elfogadják a villanyoltást.

Tengerimalacokkal, degukkal nehezebb, nem hiába olyanoknak való a tartása akik elfogadják hogy hajnal 1 kor mondjuk beindul a mókuskerekezés, kis bunyó, utána széna ropogtatás, de te kelsz mondjuk 4-5 órakor.


Egy kölyköt el is lehet kényeztetni, de lehet úgy is nevelni hogy önállóbb legyen míg maga van.

2023. júl. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, kölyök, 7 hetes.
2023. júl. 3. 04:24
 3/14 anonim ***** válasza:
23%
Jó döntés volt. Gondolom nem kedvelte a gazdi és környezetének a szagát, vagy egy ultrahangon sípoló tápegység zavarta, stb.
2023. júl. 3. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

7 hetesen még rohadtul az anyja és az alomtársai mellett a helye. Törvény szerint leghamarabb 8 hetes korában hozható el. A gyakorlatban az sem baj, ha később, amikor már önállóbbak. Ebben a korban néhány nap alatt is rengeteget fejlődnek.


Nem elég, hogy túl fiatal, vadidegen helyre csöppent, az anyja meg a tesói nélkül. Neked meg együttérzés és türelem helyett az a megoldásid, hogy ki'aszod folyosóra... (Tippre a leírtak mellett simán túlstimulálódott, túlfáradt, nyűgös lett, aztán mikor nyugodt helyre került bevágta a szunyát.)


Ma:

1. Állatorvosi ellenőrzés (hogy minden oké-e a cicával), féreghajtás, alap immunizáció elkezdése.

2. Utánajárás a macskatartás alapjainak, különös tekintettel a testbeszédre, a megfelelő táplálékra és foglalkozásra és a kölyök macska fejlődésére. Az, hogy a törvényi szabályozással sem vsgy tisztában (vagy pont leszarod) nem sok jót sejtet.

2023. júl. 3. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%

7 hetesen nagyon fiatal, el sem kellett volna valasztani az anyjatol 9-10 hetes koraig.

A folyosorol meg valoszinuleg mar reg elment vilagga, vagy csak siman leesett a folyosorol a lepcsokon.


Sajnalom, hogy szerencsetlen cicat mar egy nap utan meguntad, es nem vetted figyelembe, hogy vajon miert sirt ketsegbeesetten. Es ahelyett, hogy biztonsagos erzest, szeretetet adtal volna neki, inkabb kibosztad a folyosora.

Inkabb vidd vissza az anyjahoz es ne tarts semmilyen allatot.

2023. júl. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Lepontozhatsz, de hét hetesen miért van nálad egy kölyökmacska??? Nem melletted a helye, hanem az anyjánál, és igen, azért sír.
2023. júl. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%
Az anyját hiányolja, 10-12 hetesen szoktak csak leválni az anyjukról. Gyakorlatilag ő egy kisbaba...
2023. júl. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%

"Gyakorlatilag ő egy kisbaba..."


Ezen elsírtam majdnem magam. Nem volt egy okos döntés de ne bánkódj, vigyázz rá, ha lehet.

2023. júl. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
40%

Nagyon rosszindulatúak a válaszadók ....

Persze, kegyetlennek hangzik, hogy kitetted, de mi mást lehet tenni ha az embernek kelnie kell másnap? Néhány nap alatt megszokja az új helyét és rendben lesz minden. Személy szerint pici cicát én egyébként is külön altatnék, nehogy ráfeküdjek vagy lelökjem, szerintem ők még nem tudják annyira behatárolni hogy a gazdi mennyit mocorog, ha közelít hogyan menjen arrébb :D


Két éves cicám van és amikor nem bír magával én is kiteszem a konyhába. Étel víz, alom, puha ágy minden van neki, teljes biztonságban van, csak nem szeretem hogy az idegeimen táncol mert ő unatkozik én meg kelek másnap hajnalban.

Eljutottunk oda hogy elfogadja a lefekvési időt, csak havonta 1-2 nap van amikor visít. (mielőtt betámad valaki, az elején egy visítós éjszaka után azonnal állatorvoshoz mentünk, ahol az orvos azt mondta, hogy semmi baja nincs, csak ha unatkozik, így tudja jelezni.)

Annyi tanácsot kaptam anno, hogy ne közvetlenül lefekvés előtt kapjon vacsorát és ne a legnagyobb játékot tervezzük lefekvés előtt és könnyebb megnyugodni neki.

2023. júl. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
57%

10

Nem az a baj, ha kiteszed a konyhaba, vagy kizarod a haloszobabol.

A kerdezo a FOLYOSORA tett ki egy 7 hetes cicat, ami 1 napja volt nala!

A kiscicanak alapvetoen az anyjaval kellett volna lennie meg legalabb 2 hetig, de, ha mar hazavitte, akkor egy kiscica szamara egy idegen kornyezetben kitenni a folyosora, ahol leeshet, ralephetnek, elcsavaroghat, nos ezt hivjak a letezo legrosszabb megoldasnak, es a kerdezonek semmilyen allatot sem lenne szabad tartania, annyira nincs erzeke az allattartashoz.

2023. júl. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!