Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan szedheti össze a bolhákat?

Honnan szedheti össze a bolhákat?

Figyelt kérdés
Van egy szoba cicám. Állandóan vakarózik, találtam benne bolhákat. Tettem rá csöppet, nem sokat használt. Utána megfürdettem abban az ampullás benzin szagú valamiben. De még mindig van benne. Hogy lehet kiűzni belőle?
2023. júl. 17. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A környezetet is kezelni kell! Első lépésként minden lakástextilt kifőzni, amihez a cica hozzáér (fekhely, szőnyeg stb.)
2023. júl. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Most én is bolhákkal küzdök, az a gond nálam, hogy már elszaporodtak a szobámban. Egész életemben volt cicám, mindig kijárósak voltak és ez az első alkalom, hogy megtelepedtek bent a bolhák.


Porszívózással és piretrinnel próbálom irtani őket. Felszórom vele a szőnyeget, a kanapét, esténként felporszívózom a port lefekvés előtt. Minden ki van mosva minden használat után... Elvileg így is legalább egy hét, mire minden gyerekbolha meg minden pete megsemmisül. Már érezhetően kevesebben vannak, de még mindig rám-rámugrik egy. Kábé 3 napja csinálom a procedúrát.

2023. júl. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
A környezetéből visszafertőződik. Mi is hazavihetjük a ruhánkon, cipőnkön az élősködőket, vagy átugrálnak a szomszédból.
2023. júl. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ajánlom mind 3 részt megnézni!

2023. júl. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4 "Ha a lárva átvészeli az időjárás viszontagságait, elkerüli a ragadozókat meg a nagy, büdös lábak tiprását és nem roppan össze a lélekölő facebook kommentek súlya alatt..." XD
2023. júl. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5! Pontosan! XD XD


A Zállatorvos videói nagyon informatívak! 😀

2023. júl. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
a legtöbb csepp szart sem ér , de ez mindent is Nexgard Combo spot-on macskáknak
2023. júl. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#6 Már telepítettem is a szobámba bolha méretű számítógép parkot ingyen wifivel, viszont a gépek használatához facebook regisztráció kell. :] Szerintem hajnal 3-ra megleszünk. XD
2023. júl. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Te beviszed a petéket, bolhákat a cipőddel. Esetleg bemennek maguktól is, ha mondjuk az ajtódban hemperegnek a rühes kinti macskák.

Nálunk is ez volt. Tele volt kinti kóbor macskával a kertem és megfertőzték bolhákkal a benti macskámat.

Nexguard cseppet vettünk, hatásos volt. A kóborokat meg zavard el valahogy.

2023. júl. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!