Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Leirnatok milyen betegséget...

Leirnatok milyen betegséget szedhetnek össze a nem ivartalanitott, kijáró macskák, es abból melyik veszélyes ránk emberekre is?

Figyelt kérdés
Van egy kandurunk, fel eves elmúlt, mar kezd csavarogni, de azert nem sokat, minden nap hazajön. A ferjem nem szeretne ivartalanitani, mert "sajnálja", meg még nem latja a jeleit a csavargasnak. En meg tudom hogy érdemes, es nem is faj neki, de hiaba mondom neki nem hatja meg. Nekem volt mar régen kandúr macskám es tudom mivel jár, pl amikor felig leszakadt arccal jött haza es sokáig nem gyógyult be. Ráadásul kisgyerek is van a családban, nem szeretnem ha valamit hazahozná ami ra is veszélyes, ha van ilyen. De ha tudnám milyen betegséget hozhat haza, utánaolvasnék, azzal biztos tudnék hatni ra, mert biztos o sem szeretne mindenféle betegséggel orvoshoz rohangálni.
2015. márc. 20. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bőrgomba és a férgek mennek emberre,de elég ritka.

VISZONT az ivaros cica kivan téve a FIV,FeLV,FIP-nek ami a cicára halálos.Ivartalanítással már a FIV kikerülhető és jó eséllyel a többi is.A kandúrharcokról nem is kell írnom hisz tudod.A férjed ne sajnálja hisz a macskák nem szerelemből és élvezetből párosodnak,csakis ösztönből és fájdalmas az aktus.

2015. márc. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hat, ha mar fel evesen kezd csavarogni, akkor hamarosan nem sokat, siman rengeteget fog csavarogni.

En is sajnalom a sajatomat ivartalanittatni ( onerzetes pasi vagyok :) de fizu utan akkor is megy a kes ala, mert jobban szeretem, mint amenyire sajnalom. Es pontosan tudom, hogy ez a sajat erdekeit szolgalja.

Ferjednek meg tanacsolom, probalja ki az, hogy mielott bibliai ertelemben veve megismerne, ugy kezded, hogy kicsit megrugdosod, es lekeversz neki 3-4 pofont. Aztan van max 30mp-e arra, hogy "tegye a kotelesseget".

Mert macskaeknal ez igy megy.

Ezutan lehet, felulbiraja a sajnalat dolgot. En sajnalnam ennek kitenni a macskamat, btw...

2015. márc. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Itt van pl.a veszettség.Halálos,gyógyíthatatlan.A 90- es években kijárós macska miatt három ember halt meg,egyikük egy két éves kisfiú.

Mutathatsz videókat is neki.Beirod a youtube keresőjébe,hogy "rabies"vagy "rabid cat".A videók biztos hogy meggyőzik.

2015. márc. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A macskának veszélyes még az autó. Ha forgalmas helyen laktok akkor jobb ha nem csavargós.

De pl ott a toxoplazmózis, ami elég szarügy, ha terhesen kapod el a macskától. Rád nem veszélyes, de a kicsi, ha nem vetélsz el, fogyatékos lesz.

2015. márc. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálja? Mit sajnál? Hogy szegény kandúr azon fog morfondírozni az egyébként apró beavatkozás után, hogy ej de sokat szexelhettem volna, ha nem herélnek ki? Meg de jó lett volna, ha teleszórhattam volna a környéket kismacskákkal, akik közül az okosabbak akár egyetemre is mehettek volna? Könyörgöm, a macska,(kutya) nem ember! Ezt a mérhetetlen butaságot, hogy kivetítjük a saját tulajdonságainkat a társállatokra, úgy hívják, hogy antropomorfizáció. Okai érthetők, de minimális intelligenciával túl lehet lépni rajta. A férjednek remélhetőleg van szexuális élete, a macskának nincs. Nem lesz hiányérzete az ivartalanítás után. A férjed ne vetítse ki az érzéseit egy állatra. Mert butaság és ezerszer többet árt, mint használ.

A férjed bizonyára jó ember és nem akar rosszat a kandúrkátoknak. Viszont pont azt teszi. Mert tájékozatlan. ROSSZUL TUDJA. TÉVED. NINCS IGAZA.

Ha másért nem, akkor ivartalanítsátok azért, mert tisztelitek embertársaitokat: nem akartok a nyakukba ereszteni egy macskagyárat, nem akarjátok kóbor macskákkal elárasztani a környéket, nem akartok a nyakukba ereszteni egy olyan állatot, aki összeszarja a kertjüket. (az ivaros kandúr domináns és nem kaparja el az ürülékét, hiszen pont az a célja, hogy jelezzen)

Az emberre a legritkább esetben veszélyes egy ilyen állat betegségek tekintetében, hiszen gondolom rendszeresen oltatjátok, féregtelenítitek, tehát orvoshoz jártok vele, törődtök vele, etetitek, házikedvenc, a gyereketek játszik vele. Tehát nem ezzel kéne meggyőznöd a férjed. Mert ha mindezt megteszitek, miért akarja, hogy egy éven belül elpusztuljon, vagy jobb esetben csak megvakuljon, gennyes sebeket hozzon haza sántikálva, kilógó belekkel? Mondd meg a férjednek, hogy tiszteljen meg téged azzal, hogy elfogadja a tapasztalatod. Mert neked az van neki meg nincs. Ilyen egyszerű ez. Nem kéne beleszólnia abba, amihez te jobban értesz. Egyébként olyan kultúrákban, ahol WC használat után kezet mosnak az emberek, ez nem is kérdés. Kinézik maguk közül, aki ahelyett, hogy tájékozódna, ismerethiányból fakadó hülyeségeket beszél.

Vagy a férjed úgy gondolja, hogy a macska fogyóeszköz?

2015. márc. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem hiszi hogy fogyóeszköz, jobban szereti annál. Mondtam ezt az állatorvosnak is, erre azt mondta, igen, sok pasi igy viselkedik ilyenkor, mert egyből a sajat férfiasságukra gondolnak ilyenkor is. De meg kell győzni oket valahogy. Mondjuk rájöttem a megoldásra, legközelebb o is velem jon az orvoshoz, neki biztos jobban hisz majd.

2015. márc. 20. 20:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Utólag elolvasva a hozzászólásomat, úgy érzem túlzottan bántó stílusban fogalmaztam. Jó szándékod nem ezt érdemelte. Elnézésedet kérem, ha megbántottalak, a mondandóm tartalmi részét viszont komolyan gondolom. Legyen hosszú boldog élete a cicátoknak veletek!
2015. márc. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!