Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! Kullancsot találtam a...

SOS! Kullancsot találtam a szomszéd cicában! Hogyan szedhetném ki, vagy mennyibe kerülhet ez egy állatorvosnál?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy nem ismerem még túl rég a cicát, és félek őt csak így elvinni, nem tudom, hogy reagálna.. Meg hát persze nem az enyém, de úgy látom, hogy a gazdáját nem nagyon érdekli..
2017. jún. 8. 16:24
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Láttam, hogy van külön ilyen kanál meg csipesz erre a célra, de ez akkor nem fáj az állatnak, amikor az ember kiveszi?

Előre is köszönöm!

2017. jún. 8. 16:25
 2/12 anonim ***** válasza:
Kullancscsipesz Rossmannban kb. 450 Ft. Szerencsére még sosem kellett kiszednem, úgyhogy csak ügyesen! Nyilván ugyanarról a csipeszről beszélünk mindketten. Először is tudd hozzá megfogni és megtartani a macskát.
2017. jún. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem fáj.
2017. jún. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
10%
Szerintem, nem kellene hozzányúlni. Várd meg, még teleszívja magát vérrel és leesik magától.
2017. jún. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Körömmel is ki lehet szedni a kullancsot, de a sima szemöldökcsipesz is tökéletes a célra. (utána persze le kell mosni, lehetőleg valami sterilizáló szappannal)

Nem baj, ha "beleszakad" a kullancs feje az állatba, a fej pár óra alatt kiesik, és az amúgy sem tud már ártani. Maga a kullancs kiszedése nem fáj az állatnak, kivéve ha pár szőrszálát is kitéped.

Sok sikert! :)

2017. jún. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kb. 100 kullancsot kiszedtem már kanállal a macskáimból (annak ellenére, hogy mindig használunk cseppeket védekezésnek), egyszerű, és bár néha nem kellemes (ami inkább azért van, mert lefogod, és kényelmetlen neki, nem azért, mert fájdalmat okozol), igazán nem nagy ügy. Szerintem megéri egy ilyen kanál (a kanál és a csipesz nem ugyanaz, szerintem kanállal egyszerűbb kivenni, legalábbis nekem az vált be a legjobban - magamból is szedtem ki egyszer kanállal, tényleg nem fáj:)).

Állatorvos ilyenért nem hiszem, hogy kérne pénzt, de mivel nem a tied a cicus, nem lenne túl etikus elvinni, akkor sem, ha jót akarsz, és csak a hasznára válna az állatnak.

2017. jún. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves Előző!

Ilyen helyzetben pont, hogy az lenne etikus, ha elvinné az állatot az állatorvoshoz. Az állatok nem tárgyak, noha a legtöbb ember úgy kezeli őket, természetesnek veszik, hogy tulajdonukba tartoznak az állatok.


De értem mit akarsz mondani, a macska tulaja nem örülne, ha az ő macskáját a kérdező csak úgy elvinné valahova.

2017. jún. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Persze, úgy értettem, hogy a "gazdival" szemben nem lenne etikus:)
2017. jún. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Fogd meg a kullancsot a tövénél (zsebkendővel lehetőleg), az állatot fogd le és kezd el csavarni
2017. jún. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!

Jelentem, kiszedtem és valószínűleg sikeresen! :) Pont beszéltünk egy rokonunkkal is telefonon, és mondta, ha mászott utána, akkor nem tört bele. Cérnával szedtem ki, nem is fájt neki szerintem , csak már unta picit, hogy tartjuk.

Csak olyan hülye voltam, hogy akartam neki hozni egy műanyag dobozt, hogy eltegyem, mert állítólag, nem árt megnézni, hogy nem fertőzött-e, de mire megint kimentem, eltűnt... Na mindegy, remélem, jól elmászott és nem fog újra belemászni.. :/

2017. jún. 8. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!