Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan kell cicából kanült...

Hogyan kell cicából kanült kiszedni? Vagy azt csak orvos szedheti ki?

Figyelt kérdés
Nem tudom megpróbálkozzak-e vele, nem szeretném ha rosszul húznám ki és elvérezne...
2015. máj. 18. 23:41
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
ha meg akarod olni, akkor igen. amugy vidd el allatorvoshoz.
2015. máj. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

dehogy akarom!!!!

sztem is azt csak szakszerűen lehet kiszedni, mert anno bennem is volt..

2015. máj. 19. 00:04
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Ki ne szedd! Majd az orvos kiszedi! Ha rosszul szeded ki, akár el is vérezhet!
2015. máj. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
drainre gondolsz, ami a sebbe van téve?
2015. máj. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem, én nem a drain-re gondolok, bár lehet h a kanült úgy is nevezik. A kanül egy infúzió (vezeték) tulajdonképpen, ami által, ha szükséges, folyadékot, gyógyszert juttatnak a szervezetbe. Tetején van egy levehető kis sapka, amin keresztül adják be az injekciót, így nem kell folyton a szúrások miatt aggódni.
2015. máj. 19. 01:11
 6/8 A kérdező kommentje:
De nem, nem fogom kiszedni, mert vénába van helyezve ugyebár, amiből csak nagyon óvatosan lehet kihúzni, nekem ehhez pedig nincs meg a szakértelmem. Elviszem dokihoz.
2015. máj. 19. 01:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor az a branül. A vénába már csak egy kis műanyag cső van benn, simán kilehet húzni, nem kell hozzá különösebb szakértelem. A ragasztóval lehet bíbelődni, mert előtte fel kell lazítani. Emberekben, ha bent hagyják, azért teszik, mert még lehet, hogy kap valamit. Emberben 3 nap után ki kell venni, mert a napok számával nő a gyulladás esélye. Ahhoz nem értek macskákba hová teszik a cuccot, ott is van-e periféria vagy centrál, biztos van, mindenesetre, ha a macskádnak rendben van a véralvadása, 1 perc rászorítás után, nem fog vérezni. De én nem tanácsolom, hogy kihúzd, mert nem ismerem a körülményeket.
2015. máj. 19. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát, már mindegy, mert kiszedte saját magának! Megijedtem picit, amiatt mert vérzett, de nem sokáig, nyalta magának, de én is kerítettem egy ragtapaszt, amivel gyorsan letapasztottam, habár addigra már nem vérzett! Pár csepp ha folyt belőle, viszont most úgy hagytam szabadon, mert nem tudtam mit rátenni! A ragtapasz a szőre miatt nem tapadt meg! Köszönöm a tanácsot, de azért visszaviszem a dokihoz, elmondani mi történt!
2015. máj. 19. 03:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!