Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám megakadájozni...

Hogyan tudnám megakadájozni hogy a szomszéd macskája az én kertemben át jöjjön?

Figyelt kérdés
Nem lenne ezzel semmi baj hogy át jön , szeretem a macskákat, nekem is van egy , és pont ez a baj , az enyém ivartalanított lány , a szomszédé meg ivaros kandúr , állandóan zaklatja , a macskám kinti és benti tartású , de csak este szeret bent lenni , főleg nyáron , általában a teraszon pihen , a szomszéd macskája megjelenik és zaklatja őt, meg akarja erőszakolni, szóval állandóan verekednek. A teraszom állandóan büdös , nem tudom hogy takarítsam már hogy ne legyen kandúr macska szaga. Erre is jöhetnek tanácsok ha tudtok. Sokszor a veteményesembe ürít .....A papagájaim kalitkájánál is állandóan ólálkodik , nem tud be jutni hozzájuk de már neki az is szórakoztató ha zavargathatja őket. Nem tudom be vinni a papagájokat mert van legalább 45 , kinti tartásuak , és a macska miatt nagyon stresszben vannak , nem tudok itt lenni a munkám miatt egész nap és a macskát zavargatni. A szomszédommal nem vagyok jóba , sőt , ő utál engem és a családomat. Szóval az hogy szépen vagy csúnyán meg kérem rá hogy valamit tegyen ez ellen az nem működik sajnos. Valakinek valami ötlete?

2023. júl. 19. 17:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Millio kerdes van errol, a valasz az, hogy kb sehogy.

Esetleg a teraszt ugy ahogy van, halozd be, az kint tartja.

2023. júl. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
kutyával
2023. júl. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
"Megakadájozni" elipszilonos jével tudod! :D
2023. júl. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
9%
Légpuska
2023. júl. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Feketeruhasember ***** válasza:
87%

Valami erőtér kéne a ház köré. Nem akarok cinikus lenni, értem a problémád, de itt egy picit neked vannak extra igényeid. (40 papagájt akarsz nyugalomban tartani egy falu udvarán) Arra éjszaka jár nyest is, menyét is, talán még patkány is, azok is ilyesztegetik őket, de nem szeretnéd gondolom őket is kitiltani? Gondolom falun vagy, ott mindenhová megy a macska és ez így normális, abba viszont egyet értek hogy igazi türhőség nem ivartalanítani a macskát. Ez pedig a hugyozásra is megoldás lenne.



Amit én csinálnék az az hogy megprobálnám befogni a macskát és elvinni ivartalanítani, majd a megfelelő lábadozás után vissza engedni. Ennek hogy amikor meglátod éppen elkezded hajkurászni szerencsétlent semmi értelme.

2023. júl. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos kb sehogy. Én már azon vagyok hogy élvefogóval befogom és keresek nekik normális gazdát.
2023. júl. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
Vízipuska. Azt nagyon nem szeretik.
2023. júl. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

6-ossal értek egyet, ugyanezt csináltam már. A kijárós macska (mármint amelyik át tud jutni más telkére, az utcára) az egyenlő a kóborral, amelyiket valaki etet. Ha még ivaros is, külön felháborító.

Nekem ráadásul kutyám is van, aki a saját macskáinkkal jól kijön, idegen kutyát/macskát nem tolerálja. Szomszéd macskája háromszor is bevetődött ennek ellenére hozzánk, noha macskabiztos a kerítésünk, de ez elsősorban a mieinket hivatott bent tartani... A kutyánk is kinti-benti, a három alkalomból kétszer kint volt, és meg is rángatta szegény macsekot. Az elsőnél én vittem át a halálrarémült állatot a szomszédnak, és mondtam, hogy sajnálom (mármint a macskát, hisz' nem ő tehet róla, hogy a gazdája hülye), erre még a szomszédnak állt feljebb, hogy a "dögöm" mit művelt a cicuskájával. Ott elkezdett tikkelni a szemem, de gondolhatjátok, sokra nem mentem a papolással.

A következő esetnél befogtam a macskát, elvittem ivartalaníttatni, és egy pár várossal arrébb lakó állatmentő ismerősömmel kerestettem neki gazdát. Azóta benti cica egy felelősségteljes embernél.

2023. júl. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

#8

Mi ráadásul forgalmas főút mellett lakunk, egymást érik a kamionok a házak előtt, aki itt kinti macskát “tart” az abszolút halálra ítéli szerencsétlent. :(

2023. júl. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Jegyző, birtokvédelem. Minden állattartó köteles az állatát saját ingatlanon belül tartani (ez vonatkozik a macskára is). Ha a szép szóból nem ért akkor ott a jegyző.
2023. júl. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!