Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szomszéd macskája nálunk...

A szomszéd macskája nálunk ellett meg, pár hétig itt is voltak a kicsik, de most az egyiket elvitte, a másikat viszont itt hagyta. Ez hogy lehet?

Figyelt kérdés
Biztonságos és nyugodt körülményeket biztosítottunk a kicsiknek, nem zavartuk őket, hozzájuk sem értünk (olvastam, hogy nem szabad az újszülött macskákat “gyomrozgatni”), raktunk ki nekik (vagy az anyjuknak) tejet, tehát nem gondolom hogy miattunk vitte volna el. El fogja vinni tőlünk az itt maradt cicát is, vagy lehetséges lenne, hogy magára hagyta? Csak mert olvastam, hogy vannak állatok, amelyek kiválasztanak a kölykeik közül egy “kedvencet”, a többit viszont magára hagyják. Mit csináljak vele? Nagyon kicsi még, pár hetes lehet. Szeretném megtartani, holnap elugrok egy állatboltba, veszek neki valamilyen anyatejpótlót. Van esély, hogy túlélje az anyja nélkül? Bocsi a sok kérdésért, de laikus vagyok, még nem volt macskám. Előre is köszi a válaszokat.

2023. jún. 7. 22:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Lehet hogy visszajon erte, lehet hogy nem. Azt nem talaltam a leirasodban, mennyi ideje tortent mindez. Ha ma, akkor visszamegy. Ha tegnap, akkor nem valoszinu.

Par hetes macskat fel lehet nevelni macskatapszerrel + egyeb tudas is szukseges, itt van leiras: [link]

2023. jún. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%

Tudja, hogy te gondoskodni fogsz róla

Neked hagyta ott

2023. jún. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ma hagyta itt.
2023. jún. 7. 23:01
 4/13 anonim ***** válasza:
45%
Az állatok mindent tudnak. Tudta mit tesz
2023. jún. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Nekünk is így lett az egyik cicánk. Gratulálok az új kis csöppséghez! Neveljétek fel szeretetben, törődésben! A cicamama is ezért hagyta ott. :)
2023. jún. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ambivalens érzéseim vannak: ha elviszi, nem leszek csalódott, mert jó helyen lesz az anyukája és a testvére mellett. Ha itt hagyja nálunk, örülni fogok neki, és szeretetben fogom felnevelni. Nagyon aranyos kis macska, csak annyira anyátlannak és magányosnak tűnik a családja nélkül. Kutyát már neveltem, egy nagyon okos puli gazdája voltam, szép, hosszú életet élt, de két éve már az örök vadászmezőkön vándorol. :( Annyira kötődtem hozzá, és megviselt a halála, hogy nem akartam többé semmilyen háziállatot, ha már így alakult, akkor állok elébe. Remélem boldog lesz nálunk a cica! Rajtunk nem fog múlni.
2023. jún. 7. 23:51
 7/13 anonim ***** válasza:
96%
Biztos jó sora lesz nálad a kiscicanak.
2023. jún. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező, minden szavadból áramlik az állatok iránt érzett szeretet. Nagyon jó gazdija leszel a cicusnak, a kutyusodért pedig megszakad a szívem.
2023. jún. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk volt olyan, hogy vettünk egy házat, és egy cicamama ott volt a kicsinyeivel. Mind fekete volt. :)

Viszont egy idős kutyulival mentünk, és elkezdett aggódni a cicamama, és apránként elhordta a kicsiket, 1-et viszont ott hagyott.

Azt nem tudom, később visszament volna érte, sajnos nagyon hülye voltam, lehet, várni kellett volna még.

De egy kislánynak odaadtam végül, pontosabban az anyukájának, első cicájuk volt, és mondták, nem tudták, mi hiányzott az életükből, azóta is megvan neki, ez 2017-ben volt, nagyon, szőrös, fekete szőrmók lett belőle. :)

2023. jún. 8. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tavaly mind az 5 kiscicát itthagyta valami utcamacska. Nem tudom hogy honnan jött, mert életemben nem láttam. Leellett a szerszámos házban, aztán 3 napra rá lelépett és sosem tért vissza. 🙄


Szóval anyáztam 1 órán keresztül (nem akartam macskát), aztán behoztam őket egy dobozban és elmentem az állatoshoz.


Vettem Royal Canin tápszert cumisüveggel, egy nagy ketrecet (hogy ne tudjanak kimászni) és hazajöttem.

Egy sajnos még aznap este meghalt.


Négyóránként etettem őket (este is).

Kaja után mindig egy puha, nedves (illat-és vegyszermentes) törlővel addig töröltem a hasukat és a fenekünket, amíg nem pisiltek meg kakiltak.

Az is fontos, hogy tartsd őket melegen! Én fellógattam a ketrec tetejére egy infralámpát és raktam be nekik szőrmés rongyot is.


3 hetes koruktól kezdtem el nekik a tápszerbe keverni Calopet pasztát (az állatorvos ajánlására) és egy kis alutasisat.


Az is fontos, hogy mindenképp olyan helyre rakd, ahonnan nem tud elkúszni, mert hamar kiszárad ha eltűnik vagy megfázik, szóval semmiképp ne tudjon megszökni!


Szerencsére az a 4 db kismacsek megmaradt és hármat örökbe is adtam. 1 maradt a nyakamon, de annyira megszerettük, hogy végül maradt. :D

2023. jún. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!