Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak hogy a szomszédo...

Klarisszimamio kérdése:

Mit csináljak hogy a szomszédom ne szoktassa el tőlem a macskámat?

Figyelt kérdés
Két hónapja hoztunk egy kóborcicát. Nagyon aranyos és borzasztóan baráságos mindenkivel. Múlt héten a szomszéd bezárta a házába és egy közös imserősön keresztül kijelentette, hogy mivel a macskánknak valami baja van (nincsen neki) ő elviszi állatorvoshoz, de akkor megtartja. Beszéltem vele hogy ő a mi macskánk, ne intézjedjen helyettünk. A macskámnak továbbra se volt semmi baja, két napja viszont eltűnt, ma pedig egy bolhanyakörvvel a nyakán tért haza... nagyon mérges vagyok. Épp eszü ember csinál ilyet?

2023. jún. 7. 08:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%

Úristen, valaki felelősebben gondoskodik a macskáról mint te, nagyon gonosz.


Tartsd bent, vidd orvoshoz kivizsgálni, oltásra, ivartalanítani.


Nekünk is így lett az egyik macskánk, bár a szomszéd szerencsére nem pampog érte.

2023. jún. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Ebből nem tudom hogy gondolod hogy én nem go doskodom róla.


Bolhanyakörv helyett cseppeket szoktam rá tenni, mivel szabadon szokott mászkálni, veszélyesnek tratom hogy nyakörvet hordjon, mivel fennakadhat vehe akárhol. Több macskám is tünt el az után, hogy nyakörvet kapott, és az állatorvos se ajánlotta.


Egyébként még nincs fél éves cica nem lehet ivartalanítani.


Én pedig pampogni fogok, mert szeretjük ezt a cicát. Nem tudom miért jó elvenni más állatát, ráadásul úgy, hogy tudod is hogy kié

2023. jún. 7. 08:31
 3/19 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem tetszik, akkor tarzsd bent. Amíg kint jarkál mas házánál, addig nincs semmi jogod okoskodni. Ikább örülj hogy szereti, és nem csapta agyon.
2023. jún. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%

A macskára való bolhanyakörvek (jobb minőségűek) úgy vannak kialakítva, hogy elszakad/nyúlik, ha beakad valahova.


Ha nem akarod, hogy elvesszen a macskát, akkor tartsd a lakásban vagy legyen macskabiztos a kerítés.


Jelenleg egy "kóbor" macskáról van szó. Egyikőtök sem tudja bizonyítani, hogy az övé a macska.

2023. jún. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Kólauborkával ***** válasza:
78%

A gazda felelössége az állatot a saját telkén tartani. Innentöl kezdve nem értem mit keres a szomszédnál vagy akárhol.

Kint elkaphatja kutya, másik macska, róka. Már több macskád is eltümt és még nem intézkedtél? Lehet a szomszédnál jobb helyen lesz már ne garagudj…

2023. jún. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%

Hogyan került a szomszédhoz a macska?

"5. § (1) * Az állattartó gondoskodni köteles az állat megfelelő és biztonságos elhelyezéséről, szakszerű gondozásáról, szökésének megakadályozásáról."

[link]

2023. jún. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
31%

"(2) A megkötve tartott vagy mozgásában egyéb módon korlátozott állat számára is biztosítani kell a zavartalan pihenés és a sérülésmentes mozgás lehetőségét.


(3) * A szabadban tartott állatok számára - azok természetes viselkedését is figyelembe véve - biztosítani kell olyan területet, illetve létesítményt, ahol azok veszély esetén, valamint az időjárás káros hatásaival és az egészségre ártalmas hatásokkal szemben védelmet találnak.


(4) * Az állandóan zárt körülmények között tartott állat számára az állattartó köteles az állat szükségleteihez igazodó, megfelelő mozgásteret biztosítani."


Ezt is idézd, te korlátolt macskafóbiás.


Az 5/1 jellemzően a kutyákra van kitalálva, ha nem tűnt volna fel.

2023. jún. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
23%
Az 6-os a postagalambot is zárt helyen tartatná.
2023. jún. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
2023. jún. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%
2023. jún. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!