Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme tovàbb hipoallergèn táppal etetnem a cicámat?

Figyelt kérdés

Szőrkopása van a cicàmnak, de már elég regén, kb. egy ève...:/ Hol jobb, hol rosszabb neki. Màr kb. az összes létező vizsgálaton àtestünk vele, igazából a kortizoo szintjèben találtak egy kis eltérést, az volt picit magasabb, de most az új orvosunk azt mondta, hogy ő nem hinné, hogy ez attól lehet. Szokott lenni nyugtalanabb időszaka, emiatt volt hólyaggyulladàsa is, az helyre jött, szerencsére. De ő àltalánossàgban ilyen, elèg pörgős cica. A külső combjain, a pocakjàn, és a mellső lábain van kikopva a szőr. Azt mondta a doki, hogy ezek szoktam lenni a tipikus helyek, mert ezeket éri el a legkönnyebben. Szokott màr-màr kényszeresen mosakodni, főként ezeken a területeken, és úgy is látom, mintha viszketne ott neki, (nem gombás fertőzés, arra is nèztèk) mert úgy oda szokott kapni, néha. Màr hónapok óta csirke mentes tàppal etetem, emiatt, de semmi.. :S Van, hogy kevésbé làtszik neki a kikopás/foltok, de van amikor rosszabb. Viszont az is iga, hogy a tesója csirkét is tartalmazó tàpot kap, ès nagyon ritkán előfordult, hogy ha ő nem ette meg a kajákat, amit kiöntöttem neki, akkor az a cicàm 1-1 személet megélhetést belőle, mire èszre vettem, és elvettem előle..:/ De akkor is, az 1 hónapot szerintem màr betartottuk, amit az orvos mondott, hogy annyi kell neki, mire kiürül a csirke a szervezetèből.. De azért nem tudom, lehet mègis én követtem el a diéta hibàt, úgymond, ès mèg ki kellene tartanunk a hipoallergèn táp mellett?

Előre is köszi!


2023. júl. 26. 15:19
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*kortizol szintjèben*
2023. júl. 26. 15:19
 2/12 A kérdező kommentje:
*1-1 szemet megehetett belőle*-bocsi, elírtam.
2023. júl. 26. 15:21
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A bűzmirigyét nézték? Macskáknál ritkább, hogy begyullad vagy besűrűsödik, de az enyém produkálta. Doki kinyomta és megszűnt a vakarózás, faroktépkedés. egyébként is többször volt macskánál szokatlan problémánk, a dokink csak mosolygott, "maguknak különleges macskájuk van" )
2023. júl. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hm.. köszi, jó kérdés. Egyèbkènt, azt hiszem, egyik alkalommal néztèk, de akkor újra ràkérdezek a dokinál.
2023. júl. 26. 15:45
 5/12 anonim ***** válasza:
Idegrendszeri problémák is ki lettek zárva?
2023. júl. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha több macskád van, mindenképp egységesen kell etetni őket, különben ellenőrizhetetlen.

Plusz én lehet másféle hipo tápot néznék, ha ez látszólag nem segít, akkor lehet, hogy nem megfelelő a számára.

2023. júl. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Constantine0 ***** válasza:

Szerintem sem megfelelő az étrendje, ha a diétás táptól nem szűntek meg a panaszok, mert jó esély van rá, hogy ételallergiás.A vakaródzásos szőrhullás jellegzetes tünet.Nàlunk például az egy fehérjés kizárós tápok közül se váltak be a nagy márkàk, mint a Hill’s z/d vagy Royal Canin, de nàlad az se zárható ki, hogy nem tartjátok be rendesen a diétát, mert a cicának lehetősége van mást is enni és sajnos egy falat is szàmít! Az én cicámnál ez a konzerves és a hozzá tartozó száraz működött: Specific FDW Food Allergen Management.

Hogy az eredeti kérdésre is válaszoljak, ha már megszűntek a tünetek lehet kísérletezni magas hústartalmú egyéb tápokkal, de legtöbb esetben egy életen keresztül diétáznia kell a cicának.Nálunk idős korban visszatért az allergia.

2023. júl. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Pajzsmirigy hormonok is lettek akkor már nézve, ugye?


Lehetséges, hogy itt inkább viselkedés-zavar van a háttérben, ezesetben Dr. Sátori Ágnest tudom javasolni, ha tovább szeretnél menni ezirányban.


1 hónap alatt már látszódnia kéne, hogy a táp működik-e, de ha bele tud enni a másik kajájába, akkor szinte "értékelhetetlen" ez a kkísérlet. Allergia-tesztet kellene csináltatni, hogy tudjátok pontosan mire is allergiás, mert allergéntől függően nem is mindegyik táp jó.

2023. júl. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat.

5-ös válaszoló: Milyen idegrendszeri problémákra gondolsz?

Igen, tudom, hogy egy falat is szàmít, sajnos.. :/

Egyèbkènt, a Concept for life hipoallergèn tàpjàt eszi, màr egy jó ideje, rovarfehérjéset. Megnèzem akkor ezt a másik tàpot, 7-es válaszoló, köszi.

Igen, a pajzsmirigy hormonokat nèztèk, azok rendben voltak.

Köszi, az allergia vizsgálat jó ötlet.

2023. júl. 26. 18:48
 10/12 anonim ***** válasza:
Milyen tápot evett eddig, és milyen hipoallergén tápot kap most? Az egy hónap kevés, 8 hét is eltelhet, mire kiürülnek az allergének a szervezetből, és tényleg csak úgy van értelme ha tutira semmilyen más ételhez nem jut a cica! Egyébként nem csak csirkére lehet allergiás, hanem bármire, például gabonákra, marhára, halakra is! Érdemes olyan gabonamentes monoproteines tápot választani ilyenkor, ami kevésbé elterjedt fehérjét tartalmaz, pl. nyúl, bárány, kacsa. A bűzmirigy egyébként jó tipp, és gondolom a füleit is megnézték... Mindkettő gyulladása járhat hasonló tünetekkel, de ha kényszeresen mosakszik a cica, akkor valószínűleg az lesz a probléma! Rá kellene jönni, hogy mi stresszelheti ennyire, (másik macska, ingerszegénység, gyerek...) Én is javaslom dr. Sátori Ágnes felkeresését!
2023. júl. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!