Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme tovàbb hipoallergèn táppal etetnem a cicámat?

Figyelt kérdés

Szőrkopása van a cicàmnak, de már elég regén, kb. egy ève...:/ Hol jobb, hol rosszabb neki. Màr kb. az összes létező vizsgálaton àtestünk vele, igazából a kortizoo szintjèben találtak egy kis eltérést, az volt picit magasabb, de most az új orvosunk azt mondta, hogy ő nem hinné, hogy ez attól lehet. Szokott lenni nyugtalanabb időszaka, emiatt volt hólyaggyulladàsa is, az helyre jött, szerencsére. De ő àltalánossàgban ilyen, elèg pörgős cica. A külső combjain, a pocakjàn, és a mellső lábain van kikopva a szőr. Azt mondta a doki, hogy ezek szoktam lenni a tipikus helyek, mert ezeket éri el a legkönnyebben. Szokott màr-màr kényszeresen mosakodni, főként ezeken a területeken, és úgy is látom, mintha viszketne ott neki, (nem gombás fertőzés, arra is nèztèk) mert úgy oda szokott kapni, néha. Màr hónapok óta csirke mentes tàppal etetem, emiatt, de semmi.. :S Van, hogy kevésbé làtszik neki a kikopás/foltok, de van amikor rosszabb. Viszont az is iga, hogy a tesója csirkét is tartalmazó tàpot kap, ès nagyon ritkán előfordult, hogy ha ő nem ette meg a kajákat, amit kiöntöttem neki, akkor az a cicàm 1-1 személet megélhetést belőle, mire èszre vettem, és elvettem előle..:/ De akkor is, az 1 hónapot szerintem màr betartottuk, amit az orvos mondott, hogy annyi kell neki, mire kiürül a csirke a szervezetèből.. De azért nem tudom, lehet mègis én követtem el a diéta hibàt, úgymond, ès mèg ki kellene tartanunk a hipoallergèn táp mellett?

Előre is köszi!


2023. júl. 26. 15:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nekünk gluténérzékeny a cicánk, hosszú másfél év alatt jutottunk el a diagnózisig és a tünetek nagyon hasonlóak voltak (nekünk pluszba folyamatos hasmenés is jelen volt). Nem néztem utána, hogy a linkelt táp tartalmaz-e esetleg gluténszármazékot, de meg lehetne próbálkozni más érzékenységek kizárásával is, hátha. Másik ötlet: volt szomszédunk a kutyáját barf módszerrel eteti, amikor nagyon rosszul volt a cica, kértünk tőle segítséget és mi is nagyrészt hússal etettük a cicát. Az állapota nagymértékben javult, később is csak azért tértünk vissza a tápra részben, mert a szomszéd elköltözése után csupán macskamennyiségben nem tudtam beszerezni a húst.
2023. júl. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszi az újabb válaszokat!

Nincsen glutèn, gabona sem ebben a tápban, amit most eszik.

2023. aug. 2. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!