Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 4 hetes és felnőtt, kinti...

Ren.ef kérdése:

4 hetes és felnőtt, kinti cicáink bolhásak. Hogyan kezeljük?

Figyelt kérdés

Több állatorvost is kérdeztem már ezzel kapcsolatban, mind más választ adtak, már nem tudom, mit tegyünk. Kinti cicák, tavasztól őszig kapnak bolhairtó-riasztó samponos fürdést. Van 4 kiscicánk jelenleg, ők 4 hetesek. Őket nem fürdettük szerrel, csak illatmentes samponnal óvatosan. A fekvőhelyeiket tisztítjuk naponta, pokrócokat/ágyakat is mossuk naponta. A felnőtt állatokban elvétve van bolha, de a kicsikben fürdés után 2-3 órával újra megjelennek.

Holnap, sokadik tanácsra Fypryst Spray-t terveztünk beszerezni. z működhet?

Továbbá, a házban vagy magunkon még nem találtunk bolhát, szeretnénk ezt így is tartani. Mit tehetnénk még?



#macska #bolha #Fypryst #bolhairás #rovatoxx
2023. aug. 17. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Mi valami spray-yel csináljuk befúljuk ott a nemi dolga mellé és kimegy
2023. aug. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Fipronil a hatóanyaga, sajnos a legtöbb bolha már immunis rá. Személy szerint nem tanácsolnám.

btw, én hosszú hatású készítményt javasolnék, mint például a bravecto.

2023. aug. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Frontline spré mehet kicsire, nagyra, a leírásnak megfelelően. A fürdetés kevés hatékonyságú. A kijáró felnőtt cicáknak a spotonok a hasznosak.
2023. aug. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ertelmezni ezt a bohockodast a furdetessel, kinti macskaknak havonta kell spot-on, egesz evben.


Szoval illene akkor most mar beszerezni egyet es kezelni oket.

A kicsiket meg le lehet fujni egyelore, ahogy a 3-as irta.


Es esedekes lenne egy ivartalanitas is hamarosan.

2023. aug. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Eddig a fürdetés bevált nálunk, és a cicáink is jól tűrik, azért próbálkoztunk azzal idén is.

Spot-ont fogunk a nagyoknak szerezni mindenképpen.

Ivartalanítás is be van már tervezve. :)

2023. aug. 17. 22:10
 6/6 anonim ***** válasza:

Hetente furdettetek akkor a macskakat, ha jol ertem eddig? Evekig? Mert ugye egy bolhairtos samponos furdes kb 7 napig ved.


Ez mitol egyszerubb, mint a spot on? Ilyenrol en meg eletemben nem hallottam. Raadasul macskat nem is furdetunk, csak ha muszaj.

2023. aug. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!