Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicát találtunk, dobozba...

Kiscicát találtunk, dobozba zárva. A házba nem engedem be, pici gyerekeim vannak, alhat kint a cica ilyen hidegben?

Figyelt kérdés
Valami elmebeteg bezárt egy dobozba egy kiscicát ( szó szerint le volt ragasztva a doboz) és kidobta az útra, mi megtaláltuk. De nem volt még cicánk. A gyerekek imádják (én is), de nem tudom, ilyen hidegben elég neki éjjelre egy nagy doboz, kibélelve vastag pléddel? Egyéb tanácsokat is szívesen fogadok:) Köszi!
2010. okt. 15. 21:47
1 2
 1/14 Norczy ***** válasza:
100%

attól függ mennyire kicsi az a kicsi cica. Mert 1 pár hetes kicsinek nem igazán jó kint ilyenkor főleg ha talaj menti fagy is van.

Ha a lakásba nem akarod beengedni esetleg garázsba vagy vmi fészerbe, ahol azért védettebb, kellene bezárni egy kis ennivalóval ,vízzel.

2010. okt. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, mennyi idős lehet, olyan 3 hónaposra tippelek. Szép kis cica, jó állapotban van, nem éhezett. Persze van neki kitéve étel, víz, de sajnos se garázs, se fészer....Az ajtó elé tettük a dobozt,a tornácra. (Oda a kutyák nem tudnak feljönni)
2010. okt. 15. 21:55
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Kiscicák nem szokták bántani a gyerekeket. Meg úgy mást sem nagyon. Ha raksz neki almot, szerintem nyugodtan beengedhető az előszobába.
2010. okt. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Norczy ***** válasza:
100%

talán nem lesz baja. csak a kutyusok ne tudják megfogni ha nem macskapártiak. Esetleg segítségként még neki arra hogy ne hüljön ki pl. meglangyosítod a kaját amit kap, ugyanúgy jót tesz neki mint nekünk, felmelegíti belülről kicsit. :)

És azért jó olvasni hogy befogadtad szegény kis párát :) Elég borzasztó hogy ezek a dolgok (leragasztott dobozban kirakva stb.) szinte mindennaposak a mai világban :(

2010. okt. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nyugodtan be lehet engedni a cicát a lakásba. Vidd el állatorvoshoz, adj neki féreghajtót és nem lesz semmi baj. Ha viszont semmiképpen sem akarod beengedni, mindenképpen olyan dobozt tegyél ki, ami vízhatlan - mostanában már esőt jósolnak -, nem ázik át és sok-sok puha ronggyal, pl. régi, nem használt pulóverrel béleld ki, nehogy megfázzon. De tényleg beengedhetnéd, nem lesz a gyerekeknek semmi bajuk!
2010. okt. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Jaj istenem, milyen emberek vannak :( Borzasztó...

Szerintem éjszakára nyugodtan engedd be, a gyerekek úgyis aludni fognak, nem macskázni. Már hideg van ahhoz, hogy egy kiscica odakint legyen éjjel, ráadásul egyedül...

2010. okt. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem attól félek, hogy bántja a gyerekeket, hanem így is elég sok allergia van a családban... És nem akarok macsekszőrt bentre... DE nincs szívem kitenni szegénykét, olyan kis hálás... A kutyák semmiképpen nem érik el.:)
2010. okt. 15. 22:06
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is bent van a cica és nincs semmi gond vele. Rendszeresen kell takarítani az alomtálcát - ha esetleg mégis úgy döntenél, benti cica lesz belőle, remélem így döntesz :D - egy tipp: az alomtálcába fektess nagy méretű szemeteszacskót (ugyan lehet kapni kifejezetten erre a célra nejlonzacskót, de az drágább mint a szemetes) és így csak összefogod a négy sarkát és már mehet is a kukába a végeredmény. Rendszeresen kell féregteleníteni - ehhez a legjobb a paszta formában kapható készítmény, ebből a cica orrára kell kenni egy keveset és onnan majd lenyalja, nem kell kínlódni, hogy a szájába tedd a kencét. Ha gyakran fésülitek, akkor a lakás sem lesz tele macskaszőrrel.Szóval megoldható, hogy bent lakjon veletek!
2010. okt. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
nálunk kint vannak a cicák a teraszon. van nekik ilyen saját magam összeeszkábált közepes méretü faházikó ami szélvédett és az rövid oldalán van egy bejárata. benne ki van bélelve rongyokkal.simán beeférnének mindketten oda, de most is kint ülnek a székben.de ezek szerint annyira még nem fáznak.mondjuk ha egyedül van sztem jobban biztonságban érezné magát egy dobozban, de tényleg béleld ki.
2010. okt. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
43%
Mondjuk, miután valaki rázárt egy dobozt, lehet nem szívesen menne be mégegybe.
2010. okt. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!