Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicát találtunk, dobozba...

Kiscicát találtunk, dobozba zárva. A házba nem engedem be, pici gyerekeim vannak, alhat kint a cica ilyen hidegben?

Figyelt kérdés
Valami elmebeteg bezárt egy dobozba egy kiscicát ( szó szerint le volt ragasztva a doboz) és kidobta az útra, mi megtaláltuk. De nem volt még cicánk. A gyerekek imádják (én is), de nem tudom, ilyen hidegben elég neki éjjelre egy nagy doboz, kibélelve vastag pléddel? Egyéb tanácsokat is szívesen fogadok:) Köszi!
2010. okt. 15. 21:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Hát szerintem tél-re ne nagyon rakd ki őket. A szomszédban van 1-2 macska ami minden évben 2x fial és az őszi macskák ott mindig meghalnak. Én a helyedben behoznám télre a cicákat és tavasszal kiengedném őket. A mi cicánk is így kiszokott és most már besem akar jönni. Jövő télre pedig már lesznek elég erősek hogy télen kint legyenek. Bent berakhatnád őket fürdőszobába kamrába vagy folyosóra.
2010. okt. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Jelentem, a cica jól van, egy baromi vastag plédet tettem a dobozba többször összehajtva (ez egy nagy doboz, és az egyik oldalát vettem ki), jól kibéleltem, és a cica használatba is vette! Reggel már az ablakban csücsült:)

Még egy kérdés: hányszor kell etetni, elég este egyszer? És miket adhatok neki?

2010. okt. 16. 08:32
 13/14 anonim ***** válasza:

Szia. Hát a cicának naponta többször jobb enni adni. Reggel délben este . Adhatsz nekik májkrémet vagy valami házikosztot. Cica konzervet szeretik bár nem sok tápanyag van benne. Lassan próbálkozhatsz a junior száraztápokkal amit még nekik áztatni kell hogy hozzászokjanak és hogy megtudják enni. A lényeg hogy tejet ne adj nekik mert attól hasmenésük lesz.

Sok sikert a cicákhoz!

2010. okt. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Hogy mit adj neki enni, hányszor etesd?

Eleinte célszerű négyszeri főétkezést alkalmazni az ilyen kisebb cicáknál. Ebből jó, hogyha legalább kétszer adsz nekik valami kicsiknek való, kisebb szemű száraztápot, ha majd nagyobb lesz, akkor elég 3, aztán ha még jobban megnő (kb fél évesre), elég neki napi kétszeri főétkezés.

A cicák nagyon válogatósak. Az előbbivel nem értek egyet - a konzervekben igenis sok táplálék van, azokat úgy válogatják össze, hogy jó legyen a cicáknak. Viszont sosem szabad egy márkánál megmaradni, mert akkor csak azt fogja megenni. Az otthon főzőtt ételt nem nagyon ajánlom, mert ahhoz kb. külön tudomány kéne... (a macskák nagyon sok különféle vitamint, stb igényelnek)

Viszont SOHA NE ADJUNK A MACSKÁNAK NYERS HÚST! Ettől akár férges is lehet.

Elvileg a kicsiknek tehéntejet sem szabadna inniuk... vannak állatkereskedésben különböző anyatejpótó porok, de nagyon végső megoldásként a tej is jó, csak mindig melegítsük egy kicsit meg, és mindig öntsünk neki frisset.

Remélem hasznos volt ez a hosszú válaszadás:)

Bocsánat, hogy kicsit bő lére eresztettem...

2010. okt. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!