Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egyes emberek miért azzal...

Egyes emberek miért azzal példálóznak, hogy ha a macska kijárós akkor összeszarja a kertet?

Figyelt kérdés
Nekem benti macskáim vannak a benti tartás híve vagyok, viszont rengeteg vitát olvastam azzal kapcsolatban miért rossz kint a macskának. Az egyik az volt, amivel nem értek egyet, hogy összeszarják a kertet. Az emberek nem tudják, hogy a macska elássa miutàn végzett a dolgàval? Ergo észre se venné senki, hogy ott járt. A kutya igen, láthatóan piszkít, de macskát még nem láttam nem elásni….
2023. aug. 21. 16:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom te se örülnél, ha a gyereked homokozójába ásná el más macskája az ürülékét vagy a veteményedbe. De én a beton teraszról is szedtem már össze macskapiszkot.
2023. aug. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Mert tényleg összeszarja. Nyilván nálad bent van, az alomban könnyen elássa. De a kemény földön már nem tudja úgy elásni, maximum kapar rá valamit. És senki nem szeret belelépni, senki se akarja hogy a gyereke belelépjen. Ez a ritkább eset, mivel nyilván a macska se szeret oda üríteni, ahol nem tudja megfelelően elásni. A puha, laza talajt kedvelik, ami általában a rendszeresen kapált virágoskertet, veteményest és a gyerekek homokozóját jelenti. Gyerekkoromban én is sokat szenvedtem mert a környékbeli macskák összeszarták a homokozómat. Gazolás közben gondolom te se más macskájának a szarját akarod fogdosni. A macskaürülék undorító és potenciálisan betegségeket terjeszt.
2023. aug. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Ja nyilván mindenki csak kitalálja. Majd pont egy panelproli magyarázza el ez annyira tipikus...
2023. aug. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem benti macskáim vannak a benti tartás híve vagyok"


Benti macska alomba kakil, amit napiszinten kiszedsz. Kinti macskának meg lényegében az egész világ egy alom és nem takarít utánuk senki. Ráadásul puhább földbe tudják csak elkaparni a kakát, úgyhogy nyilván Marika néni frissen felkapált veteményeskertjét fogják előnyben részesíteni, a kőkemény, senki által nem gondozott földterület helyett.


"Az emberek nem tudják, hogy a macska elássa miutàn végzett a dolgàval?"


Hát de, pont ez a lényege! Rendezgeted a kertet és belenyúlsz a betemetett macskaszarba...

2023. aug. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem a macskaszar meg ugy annyira nem is erdekelne, de belefekszenek a vetemenyesembe, elassak, igen, pont a legrosszabb helyen.

Rengeteg novenyemet kapartak mar igy ki, fekudtek el.


De a legrosszabb mind kozul az ivaros macskapisi. Nagyon sok kart csinaltak mar nekem, lehugyozzak a kerti butorokat, parnakat, mindent, ha elol merem hagyni par orara, mert epp jo ido van…


Ja amugy kutyam is van :D

De hat igen, leginkabb benti, viszont kijar a kertbe napi tobbszor, de igy is sok a macska.

Pedig azt hittem anno; hogy ez hasznalni fog, ha mar ugy is akartam kutyat, akkor kellemest a hasznossal.

Talan ha kint tartanam, mas lenne a helyzet, de kistestu, igazi kis kanapekutya 😅

2023. aug. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#5 Két nagytestű kinti kutyám van. Ugyanúgy megoldják a kis szemetek, hogy valahogy odapiszkítsanak.

Maximálisan benti tartás híve vagyok, ha a gazda nem tudja kerítésen belül tartani a macskáját. Nekem is van egy benti cicám. Baromi sok kárt okoznak a szabadon kószálni hagyott macskák (védett madarak/hüllők, kisemlősök levadászása, ürülék, rengeteg gazdátlan kismacska stb.)

2023. aug. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hova ássa el? A veteményesben, ahol jó laza a talaj.

Pont azért kapáltatom fel hogy macskahúgyos/sz4ros zöldségeket, gyümölcsöket ehessek.

2023. aug. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Dehogy ássa el mindegyik... gyerekkoromban emlekszem a bejarati ajto ele fosott/hanyt es hugyozott valamelyik szomszed ruhes macskaja, vagy eppen felvaltva, mert kb mindenkinek volt macskaja, aki nem akart, annak is. Undorito volt, minden reggel valami kis meglepetesre kimenni, meg az uttestrol vakarni a macskakat, mert a gazdaja azt mar nem csinalta meg, de ha elottunk utottek el, akkor a dogszagot is nekunk kellett volna elveznunk. Most a sajat hazamnal nincs macskaszar, mert olyan kutyam van (nem tanitotta ra senki, aki nem a csaladhoz tartozik es bejon, annak annyi), aki a macskakat ássa el...
2023. aug. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válszokat! A veteményesre tényleg nem gondoltam, viszont a homokozóról az jutott eszembe, hogy igényesebb szülők lefedik ha a gyerek nem használja. De korrekt amit írtok!:)
2023. aug. 22. 09:25
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az emberek nem tudják, hogy a macska elássa miutàn végzett a dolgàval?"

Ezt légyszi mondd el a szomszédunk macskáinak is, akik rendszeresen hátrahagyják a nyomaikat a kertünkben vagy a teraszon. :))

2023. aug. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!