Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az udvaromba fialt tippem...

Az udvaromba fialt tippem szerint valamelyik szomszédomnak a macskája 6 kismacskát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

1. Hagyjam őket békében ott ahol vannak az anyja majd gondjukat viseli , eteti őket felneveli őket és majd tovább állnak....


2. Vegyem őket én gondozásba. Etessem őket és keressek nekik gazdit?


Nem értek a macskákhoz annyit tudok sokkal önállóbbak mint a kutyák.De Kb minden évben 2x5 kölyköt oda fial valamilyen macska hozzánk és egy idő után eltűnnek és soha nem látom őket. Én arra gondolok, hogy ezen macskák nagy része elpusztul, vagy rosszul gondolom és elköltöznek a környező településekre/erdőkbe és boldogan élnek kóbor macskaként? A szomszédomnál biztos nem maradnak, anya macska nem viszi őket haza mert nem látom gyarapodni nála a macskaállományt.


Szerintetek?


Én kész vagyok gondjukat viselni addig míg nem találok gazdit ha nem sikerül utána is. Mint írtam nem értek a macskákhoz nem tudom milyen idősek lehetnek, egy idős macska jár hozzájuk (valszeg az anyjuk) de az tuti hogy már nem szopnak foguk van, elég félősek vicsorognak rám ha megjelenek, ha a 2-es a helyes megoldás akkor hogyan fogjam be őket, és hogyan nyerjem el a bizalmukat?


Köszi a válaszokat!


2023. aug. 21. 22:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem már nem fialnak ( de nem biztos( szóval gondolom már nagyobbak. Valahogy megkéne fogni az anyát is, aztán kiivartalanítani, mert ez így nem állapot. Nem tudod melyik szomszédé?
2023. aug. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Csak tippem van, de az anyamacskával én sajnos sokat nem tudok kezdeni mert az kizárt hogy én befogjam tuti letépné a karom, neki az ivartalanítását a gazdájának kell megoldania. A kicsiket viszont még könnyebben befoghatom és kereshetek nekik gazdit akik felelősségteljesebbek. Csak azon dilemmázok hogy ezeknek a kismacskáknak jobb helyük van e az anyjuk mellett mint pl mellettem?
2023. aug. 21. 23:05
 3/15 anonim ***** válasza:
15%

Rakd ki face-re, hogy vigye el valaki, mert nálad éhen halnak


Vagy a zsákos módszer, ha van hozzá gusztusod.

2023. aug. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De nem mindig ugyan az a macska fial oda , ezelőtt egy teljesen másik volt ott de sajnos azok a picik elpusztultak, kb 4 hetessek lehettek.
2023. aug. 21. 23:08
 5/15 A kérdező kommentje:
2-es tudok nekik macska kaját venni, meg szerintem gazdit is találok nem ez a gond. Látom nem vagyok érthető , a kérdésem arra irányul elraboljam e az anyamacskától a 6-7 hetes kölykeit mert félő hogy a későbbiekben nem lesz ki gondjukat viselje, vagy ez hülyeség hagyjam és majd az anyamacska hazaviszi az egész családot és boldogan élnek....
2023. aug. 21. 23:13
 6/15 anonim ***** válasza:
24%
Derítsd ki, melyik szomszéd macskája és dobd be hozzá őket.
2023. aug. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%
Én a felesleges szaporulat elkerülése végett fogamzásgátlózni szoktam az erre rendszeresen tévedő anyamacskákat. A te döntésed, hogy mit kezdessz a helyzettel, de soha ne az adott macskát okold érte, a "gazdája" helyett. Ha az anya vad, akkor a kicsiket is sok időbe telik megszelidíteni, ez több hónap lehet. Ha viszont nem avatkozol bele, akkor lehet nem ez volt az első és utolsó alom nálad.
2023. aug. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%
A kérdésre még senki sem válaszolt. A kérdező nem ért a macskákhoz, de azt akarja, hogy a macskának a legjobb legyen. Sajnos én sem értek a macskákhoz, de ha nem tűnnek betegnek/legyengültnek, akkor én nem avatkoznék bele.
2023. aug. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%

Kezdd el etetni a kicsiket, de úgy, hogy először csak kiteszed a kaját, aztán egyre közelebb teszed le magadhoz, és csendben, nyugodtan várod, hogy enni kezdjenek. Minden nap egy picit közelebb telepedhetsz a kajástálhoz, de az elején nagyon lassan kell haladni.

Ők még kicsik, pár hét (esetleg hónap) alatt megszoknak annyira, hogy akár meg is simogathasd őket.

Lényeg, hogy ne ijeszd meg őket, mindig azt várd meg, míg ők szedik össze a bátorságukat és közelebb mennek.

Célszerű minél hamarabb elkezdeni ezt, mert így az anyuka is foglalkozhat velük tovább, a macskaszocializáció is haladhat (ami érdekes módon nagyon fontos ahhoz is, hogy később a gazdával is jó, azaz helyes viszonyuk alakuljon ki), de az embert is szokják egyidőben.

Ha most nem sikerül megszelidíteni őket, míg kicsik, akkor hamar tele lesz a környék vad kóbor cicákkal, akik egyrészt vagy tovább fialnak, vagy elpusztulnak, mert nem jut nekik elég élelem, vagy valamelyik kevésbé humánus szomszéd elkezdi majd irtani őket. (És az első verzió is a másik kettőhöz vezet, max. lehet pár további alom után.)

Én a fenti módszerrel szelidítettem meg két cicát, annyi különbséggel, hogy őket sikerült bezárni a garázsba, de ott annyi lom volt, hogy soha el nem tudtam volna kapni őket amúgy még egyszer, ha ők nem akarják :)

Ja, és nehezítő tényezőként ott volt a másik cicánk, aki végig kintről morgott a garázskapu előtt, mert féltékeny volt... :)

De sokat ültem ott benn velük, olvastam, vagy csak úgy tettem, mintha bambulnék, ők meg kíváncsiak voltak (meg éhesek), jöttek egyre közelebb. Egyszer csak azt vettem észre, hogy a hátamon lógnak, de ha szemből voltam, még mindig nem moccanhattam feléjük, mert megrémültek és elbújtak :)

Szóval türelemjáték, de félig meddig garantált a siker, ha rászánod az időt!

Bocs, hogy hosszú lett :)

2023. aug. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

"kereshetek nekik gazdit akik felelősségteljesebbek"

Ja, hogy még felelősségteljesek is legyenek? Örülhetsz, ha valaki egyáltalán jelentkezik értük. Rengeteg macskát hirdetnek.

Készülj fel arra hogy legalább 1 a nyakadon marad. Jövőre is lesz szaporulat, és így tovább. Lassan menhelyet nyithatsz.

Ki tudja milyen beteg, leukózisos macskák ezek amúgy. Felelősségteljes emberként majd jó sok pénzt költhetsz rájuk.


Az ivartalanítást intézheted menhelyen keresztül is, akár ingyen.

Én is voltam amúgy ilyen helyzetben, de már nem bajlódok a kicsikkel ha dobnak be hozzám/lefial nálam valamelyik szomszéd macska. Facebookon hirdettem őket, és mindenféle büdös féregnek, szaporítónak elhordtak. Senki se hitte el, hogy nem az én kinti macskám fialta le őket, hanem egy random kóbor.

Tehát erre is készülj fel; jót teszel, de te leszel a legnagyobb sz4r.

2023. aug. 22. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!