Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák tényleg megérzik,...

A macskák tényleg megérzik, ha baj van? Szerintetek mennyire legyek érzékeny a cicám jelzéseire?

Figyelt kérdés

Nem rég volt egy méhen kívüli terhesség miatt egy műtétem. Semmi komolyabb problémám nem utalt arra, hogy a pozitív teszt után aggodalomra adjon okot. Azonban a már 10 éves kan cicám - aki eddig csak a fiúkhoz bújt - állandóan ráfeküdt a hasamra és nézett. Reggelente arra keltem, hogy ül a párnámon és néz. Eléggé furcsálltam a dolgot, úgy döntöttem, hogy el megyek az orvoshoz (bár úgy voltam vele, hogy szerintem még nem fog semmi konkrétat mondani, mert korai). Még aznap bent tartottak és másnap már műtöttek is. Kiderült, hogy a fáradság elsődleges oka a belső vérzés volt, amit a hasüregbe ágyazott embrió okozott, ami elég veszélyes (és ritka), mert előfordul, hogy tünetmentes. A műtét után két héttel (most) el kezdett görcsölgetni a hasam és a macsek megint a pocakomra mászik.

És most el kezdtem aggódni, hogy lehet, hogy megint baj van. Azon morfondírozom, hogy megint menjek el az orvoshoz? Veletek történt már hasonló?


2010. okt. 16. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A biztonság kedvéért elmehetnél, legalább megnyugtatnád magad, ha nincs gond, ha meg ne adj Isten van valami probléma, hamar megtalálják. Nekem szerencsére fizikailag nincs bajom, a depresszióval már annál többet küzdök a legmélyebb pontokon a macskám mindig meg akar vigasztalni, pedig amúgy nagyon öntörvényű és akaratos. Nem egyszer volt úgy, hogy zokogtam, odajött, elkezdett dörgölőzni és dorombolni, aztán a szemembe nézett, és mintha értette volna a helyzetet. Persze mások emiatt bolondnak tartanak, de én inkább hiszek a macskámnak. :) Miután megvigasztal, és lenyugszom, többnyire ott is hagy a kis mocsok, pedig szeretek vele aludni. :D

Minden jót, ne aggódj!

2010. okt. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Menj el az orvoshoz.Csak hogy megdőljön az elméleted.Amúgy tudtad,hogy a macskák a túlvilág őrzői?Nem kispályás lények.
2010. okt. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyesmit szerintem tutira érzi. A problémás részen valószínűleg más a hőmérsékleted is, másképp lüktet a vér, és másmilyen szagok is vannak, mert ugye a szervezet ilyenkor mindenféle enzimeket termel a fájdalomcsillapítás miatt is.


Ezeket simán megérzik. Hogy most csak azt érzi, hogy görcsöl, vagy valami mást is, azt nem tudom megmondani.


De a kutyák pl. érzik ha leesik a vércukor szinted, vagy ha közeleg egy epilepsziás roham.

2010. okt. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is menj el,hátha a cicádnak igazavan (reméljük hogy nincs baj) de én is így vagyok mint az előttem szóló,ha kint vagyok a kutya vígasztal meg,ha bent a macska =)
2010. okt. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

a macska a lakásban is a negatív helíekre fekszik, így nem csoda, h a hasadra is ráfeküdt...

de ez inkább ezotéria kérdéskörbe tartozik sztem...

2010. okt. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ezoterikusnak hangzik, de tudományosan kutatják, az állatoknak lehetnek olyan érzékeik, amik nekünk nincsenek, még a rák felismerésére is használnak kutyákat állítólag jó eredménnyel, és igen, epilepszia jelzésére is. Úgyhogy menj el az orvoshoz, inkább fölöslegesen, mint hogy késve. És gyere vissza tudatni velünk is, hogy mi van.
2010. okt. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem jöttél vissza. Voltál orvosnál?
2010. okt. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál. Azt mondta, hogy optimális esetben, már jól kellene lennem. Azt mondta próbáljak meg pihenni, hogy a szervezetem hozzá tudjon szokni az új helyzethez. Jövőhéten menjek vissza kontrollra (UH).
2010. okt. 24. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!