Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy macska lehet féltekeny...

Egy macska lehet féltekeny egy gazdájához nagyon közel álló emberre?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy ez egy meglehetősen buta kérdés. Szerelmem macskájáról lenne szó, ha ott vagyok nem jöhet fel az ágyra, néha kizárjuk mert engem zavar (intimebb dolgolnál), ha ott vagyok engem figyel, ahogy a párom ölelget sinogat azt figyelte.


Amikor az állatot meg akartam simizni fujtatott még oda is kapott (szerencsére vágva van a karma), párom csúnyán megszidta.


Eddig nem volt ilyen vele. Féltékeny lehet rám?



2023. aug. 24. 23:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
88%
Simán lehet féltékeny mert megzavarod a napi rutinját (kizárják a szobából), vagy elveszed a figyelmet (simogatás) amit amúgy ő szokott kapni. Legjobb lenne ha összebarátkoznál a cicával ha komolyan gondolod a kapcsolatot. Vigyél neki finom kaját amit te adsz neki érkezéskor, játssz vele valami pálcás játékkal. Ha közeledik, simogasd. A cicák így alakítanak ki kapcsolatot. Kaja-játék-érintés. Számomra fontos hogy a partnerem az állatokkal, állatommal jól bánjon és jól kijöjjön. Sokat elárul valakiről ha a macskám kerüli.
2023. aug. 25. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
89%

Simán lehet féltékeny.

Mi együtt élünk hosszú évek óta, közösen fogadtuk örökbe a cicáinkat, tehát mindig is ketten voltunk a szemükben. Ennek ellenére mindkét macska választott, az egyik az én cicám, a másik páromé.

Na, párom macskája full féltékeny. :D Egyébként is együtt alszanak és engem szeret kitúrni a macska, de nagyon látványos, ha megölel-összebújunk (nem szexre gondolva, hanem szó szerint), a macska rögvest jön a lakás bármely pontjáról hangosan dorombolva, felugrik, leugrik, páromat kerülgeti, de addig helyezkedik, amíg be nem fúrja magát közénk. Őt ölelheti, engem nem. :D


De ugye vannak ezek a tipikus sztorik, hogy gazdinak új kapcsolata van, cica látszólag cuki, aztán folyamatosan összepisili a cuccait, beleszarik a cipőjébe... ez is féltékenység. Persze valójában bizonytalanságból fakad, hogy valami megváltozott, kiestem a pixisből a gazdi szemében, nem tudom, hol a helyem... a macska nem bosszúálló állat, az ilyen viselkedés mindig jelez valamit.

2023. aug. 25. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
18%
Nem, bármennyire is szeretik az emberek emberi tulajdonsággal felruházni az állatokat, a macska nem érez féltékenységet.
2023. aug. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
41%
Én így szidnám meg a macskámat csúnyán (Vitray hangon): “Ejnye-ejnye Rebeka.”
2023. aug. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Salx Narval ***** válasza:
100%
Gondold végig mit is érzékel az állat az egészből. Ha te ott vagy nem fekhet a megszokott helyére, kizárják onnan ahová eddig bármikor bemehetett, te viszont bemész a gazdijával akihez erős kötelék fűzi. Kevesebb figyelmet kap ha te megjelensz. Ezeket a számára negatív történéseket hozzád köti ne csodálkozz, hogy tart tőled és nem akar barátkozni, az a leszidás is csak fokozza a kialakult stresszt benne.
2023. aug. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Kitana. ***** válasza:
100%

Csak valami nem tetszik neki rajtad, az enyém is fújt folyamatosan tesómra, pedig MINDENKI mással tök kedves, meg bújós, de tesómat utálja😂 Pedig normális, ő is macskás, meg vannak más macskatartó barátaim is, szóval másokon is érezhet idegen macska szagot, nem csak rajta.

De ja, az is lehet, hogy tudja, ha te ott vagy, akkor ki lesz zárva, stb, emiatt nem bír.

2023. aug. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
#9 vagyok: Nem mehet a közelébe, de nem is olyan rosszindulatú fajta, hogy így bántson, hanem ő artikulálatlan hangon visítozik és hanyatt dobja magát amerre megyünk a lábunk előtt hogy figyeljünk rá és rohangálva baromkodik, kaparja bútorokat. Nála ez a hiszti és ezt akkor csinálja ha nem kap időben enni és ha nem figyelünk rá a baba miatt. De amúgy kézből oda tesszük a babát elé pár percre nagyon ritkán és oda vannak egymásért, csak a fiatal(kand)úr megszokta, hogy az összes figyelmem az övé. Tesóm babája, szóval nincsenek olyan sokat egy házban egyébként, de ha itt van megy a hiszti, már ha nem alszik be leszarva mindent.
2023. aug. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Vedd észre magad: feldúlod egy pár életét, nincs ezen mit szépíteni
2023. aug. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Lehúzhatjátok a válaszom, de attól még az állatok nem éreznek úgy, mint az emberek. :) Lehet valami gondja a lánnyal, érezhet valami "zavart az erőben", de ettől ez még nem lesz "féltékenység".

Ahogyan olyasféle szeretetet, utálatot, haragot stb. sem éreznek, amit mi emberek.

Teljesen máshogy működnek, mások az indítékaik, olyan dolgokra is érzékenyen reagálnak, amiket mi észre sem veszünk.

Na mindegy. Az átlagember pont ezért nem fogja soha megérteni az állatokat. Mert a saját szemén keresztül akarja (vagy pont nem akarja), és bele se gondol, hogy ők teljesen mások.

2023. aug. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
87%

19, Senki nem mondta, hogy úgy éreznek, mint az emberek, de holtbiztos, hogy te nem láttál még sértődött/féltékeny/boldog, kvázi akármilyen macskát, ha azt gondolod, hogy nem képesek az érzelmeik kifejezésére.

Az állatok megtanulnak az emberekkel interakcióba lépni, és sokkal jobban megy ez nekik, mint nekünk.

Kezdve azzal, csak hogy messzebb ne menjek, hogy a macska kizárólag az ember kedvéért tanult meg nyávogva kommunikálni, egymás között ez nem így megy - és ezt nem én mondom, hanem az okosabbak.

2023. aug. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!